Προς το περιεχόμενο

Νέο iPhone 7 Plus από την Apple με διπλή κύρια κάμερα!


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και δεν τα καταργουν ?Αν υπαρχει διαθεσιμη καλυτερη τεχνολογια και σε λογικο κοστος .Ετσι γινεται πρεπει να υπαρχει προοδος .

Δεν μπορει παντα η apple να πρωτοπορει πρεπει και οι αλλες εταιρειες να τολμησουν και η υλοποιηση τους να ειναι αψογη οχι για τα πανηγυρια ως συνηθως ...

Ας ελπίσουμε ο ανταγωνισμός να καταφέρει να ακολουθήσει την Apple.

[haha_reverse_mode on]

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 430
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και δεν τα καταργουν ?Αν υπαρχει διαθεσιμη καλυτερη τεχνολογια και σε λογικο κοστος .Ετσι γινεται πρεπει να υπαρχει προοδος .

Δεν μπορει παντα η apple να πρωτοπορει πρεπει και οι αλλες εταιρειες να τολμησουν και η υλοποιηση τους να ειναι αψογη οχι για  τα πανηγυρια ως συνηθως ...

βαστάτε ρε παιδιά; Ποια είναι η καλύτερη τεχνολογία; το Lightning Port ? Που χρειάζετε ειδικό αντάπτορα για να χρησιμοποιήσεις το 99.9% των ακουστικών της αγοράς, και το υπολοιπο 0.1% που δεν απαιτεί αντάπτορα είναι άχρηστο οπουδήποτε αλλου, αφού το port αυτό το κουβαλάνε 10 συσκευές συνολικά;

 

Δεν ξέρω τι προσπαθείτε να εξηγήσετε, στους εαυτούς σας κυρίως, αλλα το μόνο που κάνετε αυτή τη στιγμή είναι ΥΠΟΧΩΡΗΣΗ, για να βελτιώσει άλλα στοιχεία της συσκευής η Apple. To δέχεστε; Καλώς, αλλα δεν είστε περήφανο μέλος καμίας εξέλιξης. Απλά υποχώρηση κάνετε.

 

Ακριβώς οπως υποχώρηση κάνουν όσοι πάρουν το PS4 Pro που δε θα μπορεί να τρέξει ένα 4K Bluray, με τη επίσημη δικαιολογία να είναι "ελα τώρα, ποια Bluray; Κανείς δεν τα χρησιμοποιεί." 

 

Αν κάνει το ίδιο λάθος και η Samsung, μπράβο της, θα έχει κάνει ακόμα μια πατάτα. Είμαι σχεδόν σίγουρος όμως, πως οπως δεν ακολούθησαν το 3D Touch οι κατασκευαστές Android, έτσι θα προσπεράσουν και την λογική της αφαίρεσης του 3.5mm jack αλλα και του ραδιοφώνου. Είναι τεχνολογίες των σπηλαίων, αλλα ΑΚΡΩΣ χρήσιμες, τα υπόλοιπα είναι για να τσακωνομαστε για το τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 3d touch για ποιο λόγο είπαμε ότι μας χαλάει;...

Για κανένα, απλά είναι ένα παράδειγμα που ο ανταγωνισμός δεν πήγε βελάζοντας πίσω απο την Apple. Δεν έχω και πολλά :P Δέξου το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κανένα, απλά είναι ένα παράδειγμα που ο ανταγωνισμός δεν πήγε βελάζοντας πίσω απο την Apple. Δεν έχω και πολλά :P Δέξου το.

Θα σου απαντήσω αργότερα, γιατί τώρα ψάχνω να βρω το λόγο που ορισμένες φορές μέσα στην ημέρα η οθόνη του s7e ανοίγει μόνη της και γιατί το data κολλάει και θέλει off/on για να ξαναλειτουργήσει, ενώ φαίνεται ανοιχτό.

 

Oh, wait! Νομίζω ότι μόλις βρήκα άλλο ένα χαρακτηριστικό που ο ανταγωνισμός δεν αντέγραψε βελάζοντας από την Apple (ενώ θα έπρεπε). Σταθερότητα! Οπότε, μάλλον απάντησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου απαντήσω αργότερα, γιατί τώρα ψάχνω να βρω το λόγο που ορισμένες φορές μέσα στην ημέρα η οθόνη του s7e ανοίγει μόνη της και γιατί το data κολλάει και θέλει off/on για να ξαναλειτουργήσει, ενώ φαίνεται ανοιχτό.

 

Oh, wait! Νομίζω ότι μόλις βρήκα άλλο ένα χαρακτηριστικό που ο ανταγωνισμός δεν αντέγραψε βελάζοντας από την Apple (ενώ θα έπρεπε). Σταθερότητα! Οπότε, μάλλον απάντησα.

Καλύτερα να ανοίγει μόνη της παρα να ξεκολάει μόνη της. Αν θες σταθερότητα πάρε ένα Nexus να βρεις την υγειά σου. 

 

http://bfy.tw/7iiB Oh wait. Σταθερότητα....

 

Ohhhhh waiiiit http://www.digitaltrends.com/mobile/iphone-6-problems/

 

Οταν πιάσεις στα χέρια σου ένα S7e και στα κάνει αυτά, χωρίς να του έχεις βάλει μια κακογραμμένη εφαρμογή, ρίξτα ολα στο Android. Με Google Search βγάζω και εγώ κάθε συσκευή για τα μπάζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να ανοίγει μόνη της παρα να ξεκολάει μόνη της. Αν θες σταθερότητα πάρε ένα Nexus να βρεις την υγειά σου.

 

http://bfy.tw/7iiB Oh wait. Σταθερότητα....

 

Ohhhhh waiiiit http://www.digitaltrends.com/mobile/iphone-6-problems/

 

Οταν πιάσεις στα χέρια σου ένα S7e και στα κάνει αυτά, χωρίς να του έχεις βάλει μια κακογραμμένη εφαρμογή, ρίξτα ολα στο Android. Με Google Search βγάζω και εγώ κάθε συσκευή για τα μπάζα.

Μάντεψε!
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι ο μπάτμαν;

Είσαι κοντά. Όταν το βρεις, ξεκίνα να σκέφτεσαι δικαιολογίες όπως η πρώτη που σκαρφίστηκες, περί κακογραμμένων εφαρμογών.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω καμια δικαιολογία να σκαρφιστώ. Τόσα χρόνια με Nexus, και μετά με ένα σωρό κινέζικα της σειράς ποτε η οθόνη δεν αναβε μόνη της. Άρα το λογισμικό δεν φταίει. Οταν βρείς εσυ λοιπόν πιο είναι το πρόβλημα, θα μας πεις και εμάς αν είναι θέμα λογισμικού.
 
Powered by random google search 101

 

 

Problem: Screen turning on randomly

A few people are reporting a problem where the S7 Edge screen turns on seemingly at random. There’s no incoming call or message, and no notification, the screen just comes to life by itself. You can choose to have the display always on with the time and basic info via Settings > Display > Always on display, but what we’re talking about here is the screen coming to life as though you had tapped the Power button. There are a few reasons that this might happen.

Possible solutions:

The screen will always turn on when the S7 Edge has finished charging, so if you’re plugging it in and it’s happening, that’s why.
Check in Settings > Accessibility > Dexterity and interaction to make sure that the Easy screen turn on feature is toggled off. It allows you to wave your hand above the S7 Edge to turn the screen on without touching it.

It’s possible that this is being caused by a notification coming in from an app that hasn’t been blocked properly. If you’ve turned notifications off for an app via Settings > Notifications, then launch the app and ensure the notifications are turned off within the settings menu. If you’ve turned off notifications for Snapchat, for instance, you’ll still want to open the app and go to Settings > Notification Settings and make sure that Wake Screen is turned off.

You can check if a third-party app is responsible by booting into safe mode. Press and hold the Power button, then tap on Power off to turn the S7 Edge off. Press and hold the Power button past the first Samsung Galaxy S7 Edge screen, until you see the Samsung logo, then let go of the Power button and press and hold the Volume down When your S7 Edge starts up, it should say safe mode in the bottom left. If the problem is gone, then you know an app is to blame. You can exit safe mode by pressing and holding the Power button and tapping Restart. You can either uninstall apps one by one and test, or back up everything and go to Settings > Backup and reset > Factory data reset, then install apps selectively and test them again.

 

Some people noted that their issue was with the Verizon Message+ app. To test this, go to Settings > Applications > Application manager and find Message+, then tap Disable.

 

 

Spoiler alert 4-5 πιθανές αιτίες. Ολες θέμα κακογραμμένης εφαρμογής. θες απο τη Samsung; Θες απο τρίτο; το ίδιο και το αυτό. Βρες μου μια συσκευή με καθαρό Android που ανοίγει η οθόνη απο μόνη της, να συνεχίσουμε τη συζήτηση. Ειδάλως μπορείς να βρείς και άλλα τέτοια "προβλήματα" . Το Google θα είναι γεμάτο.

 

Edit!

Πωπω μόλις ανακάλυψα νέα συνταρακτικά προβλήματα στο iPhone. Η οθόνη τους ανοίγει ανεξήγητα απο μόνη της https://www.reddit.com/r/iphone/comments/2pgw5h/iphone_6_screen_turns_on_by_itself_sometimes/ 

 

https://www.cnet.com/news/iphone-screen-sporadically-turns-on-off/

 

Αδιανότητο για μια τέτοια συσκευή να βγάζει τέτοια προβλήματα. Ψάχνω να βρώ τόση ώρα τι το προκαλεί στο φαντάστικό μου iPhone. Έχω εκνευριστεί όσο δεν πάει με το iOS. Τέλος, το λειτουργικό της Apple που σε εκατοντάδες εκατομύρια συσκευές λειτουργεί, είναι για κλάμματα. Εμένα μου ανοίγει την οθόνη. Το λειτουργικό. Απο μόνο του. Δείγμα της κακής του ανάπτυξης. Είμαι ως εδώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ με τον εαυτό μου. Θα τον ρίξω στο παιχνίδι στα επόμενα "προβλήματα" του android που θα πρέπει να ανταπαντήσω.

Ανταγωνιστής του iPhone δεν είναι το Android και τα άπατα Nexus, είναι τα Galaxy S και τα Note. Το μεν 1ο το έχω και δε χρειάζεται να ψάξω κανένα Google για να διαπιστώσω τα γνωστά προβλήματά του (battery drain, android system, google services, data κλπ), τα βιώνω καθημερινά (συν το φρέσκο της οθόνης), τα δε Notes τα μαζεύουν οι πυροσβέστες αυτή την περίοδο. Ουδόλως με απασχολεί το αν τα προβλήματα οφείλονται στο Android, στη Google, στη Java, στο Touchwiz ή στα άστρα. Με ενδιαφέρει που οι συσκευές αυτές ως υλοποιήσεις, τουτέστιν hw+sw, έχουν σοβαρά προβλήματα, όπως επίσης με ενδιαφέρει πώς θα απαλλαχτώ από αυτά (με ή χωρίς να απαλλαχτώ από τη συσκευή την ίδια). Γι' αυτό και καταλήγουν μετά από λίγες μέρες στις τιμές που πραγματικά αξίζουν. Oops!

 

Τα φοβερά και τρομερά click bait for noobs άρθρα περί προβλημάτων στο iPhone που ΔΕΝ έχεις και γκούγκλαρες, κυκλοφορούν πανομοιότυπα για κάθε συσκευή και κάθε μάρκα και είναι της μορφής "8 προβλήματα της X συσκευής και πώς να τα φτιάξετε", με προτάσεις του τύπου "1. Σιγουρευτείτε ότι έχετε τον διακόπτη data ανοιχτό"  κλπ. Ακριβώς σαν αυτά που πόσταρες, δηλαδή. (Ψαρώσαμε. Σοβαρά! Not.) Γι' αυτό και η αξία τους είναι ίση με την αξία του περιστατικού με τον ποδηλάτη...

 

Κάτι άλλο έχουμε ή να το κλείσουμε το οφτόπικ; Πάω για την καθημερινή μου βόλτα στο xda, η οποία προβλέπεται να συνεχίζεται μέχρι να βρω τα λεφτά για i7plus.

209 σελίδες και ανεβαίνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια γρήγορη ματιά στα σχόλια κάτω απο τα "clickbait for noobs" αρθρα απο τεράστια Site οπως το Cnet και το Digital Trends είναι αυτό που πρέπει να κάνεις για να δεις ΠΟΣΟΙ εχουν πρόβλημα με το ανυπέρβλητο λογισμικό IOS και το καλοκουρδισμένο ρολόι iPhone. Αλλα μέχρι εκει δε φτάνεις. 

 

Μέτρα πόσες φορές αναφέρεται η λέξη Samsung, και πόσες οι λέξεις Android στις προηγούμενες σελίδες, για να καταλάβεις ποια είναι η πραγματική κόντρα, στην οποία απο οτι φαίνεται παίρνεις μέρος, μονο και μόνο για να μας πεις "πόσο δυσαρεστημένος είσαι απο το Galaxy S7 Edge, και μαζέυεις λεφτά να πάρεις Ι7+" (Εκατομμύρια κοτέτσια έχουν γίνει πισίνες απο κότες που κλαίνε με το δράμα σου και τα ψέυτικα προβλήματα σου,) μπας και δικαιολογήσει στον εαυτό σου(γιατι οι υπόλοιποι ξυνόμαστε) για την αλλαγή που αποφάσισες να κάνεις.

 

Το Battery drain ΕΙΝΑΙ πρόβλημα του Android, και εκει θα μπορούσες να βασίσεις την άποψη σου, αλλα απο το βέλαγμα δε βλεπεις παραπέρα.

 

Αμ μπράβο, καλα θυμήθηκες και τα Note. Και ας μην είχε ποτέ σκοπό να τα πάρεις, και ας μην έχουν καμία σχέση με τα θέλω σου, και ας μην έχουν καν κυκλοφορήσει σε αγορά που να μπορείς να αγγίξεις. Πήγαινε να πάρεις αιφον εφτά πλας να ηρεμήσουμε όλοι.

 

Και εσύ με την οθόνη που αναβοσβήνει,που παρόλο οτι κάνεις την καθημερινή σου βόλτα στο XDA(ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ γραφικός σαν το ανηψάκι μου. Μήπως είσαι και χάκερ ;) δεν έχεις βρει ακόμα λύση.

Και εμείς που δε θα πρέπει να απολογούμαστε για το δράμα που περνάς.

 

Μάλλον "Οι βόλτες σου στο XDA" αφορά βόλτες στο Battery Drain που ελάχιστα αφορά τη συσκευή σου. Αλλωστε τώρα με το "αιφον εφτά πλας που θα μαζέψεις τα λεφτά να πάρεις", η αυτονομία θα πιάσει ταβάνι. Θα βλέπεις μπρίζα μια φορα το τρίμηνο. Αλλα εκει δεν είναι θέμα. Εκεί είναι Feature.

 

"Τα άπατα Nexus". Μισή πρόταση, μου δίνει την ευχαρίστηση να πάω γελώντας για ύπνο. 

 

Αν έχεις πρόβλημα με τα Samsung, μην ξαναπάρεις. Αν έχεις θέμα με το Android, ξεστραβώσου, αποφάσισε ποιο είναι το πρόβλημα σου με το Android, και τα "απατα Nexus" που είναι στην ουσία το Android, και βγες να μας τα ξαναπείς. Γιατι μας ενδιαφέρει πάρα πολύ.

 

Δεν έχω iPhone, δεν θα πάρω ποτέ iPhone , δεν κρίνω iPhone. Δεν έχεις Android(έχεις ένα βδελυγμα της Samsung που βασίζεται στο Android), δεν είχες ποτέ Android και κρίνεις το Android. Και φυσικά χωρίς το παραμικρό πάτημα. 

 

Αλλα όχι. Έχεις πάτημα.

Αναβοσβήνει η οθόνη σου.

Μόνη της.

Απο το Android.

Αλλα πας τη βόλτα σου στο XDA, και παρόλα αυτά δε ντρέπεσαι να ξεστομίζεις αυτό το πράμα.

Γιατι κάνεις βόλτα. Καθημερινά.

Στο XDA.

Στο θέμα με το Battery drain.

 

Οκ, έκανα τη σύνοψη. Μπορούμε να διακόψουμε το offtopic. έχω ολες τις απαντήσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει Android(έχεις ένα βδελυγμα της Samsung που βασίζεται στο Android)

Όταν το λέει αυτό ένας γκουρού του Android, εμείς οφείλουμε να σωπαίνουμε. Όταν εκκινεί η συσκευή, πάντως, android γράφει. Υπάρχει τρόπος να το κάνω edit; Χωρίς root; Ξέρεις, knox. :(

 

Η συμβολή σου στο θέμα ήταν καταλυτική. Ήδη διαβάζω τους οδηγούς σου για το πώς θα επιλέξω σοφά την επόμενη android συσκευή μου. Ό,τι άλλο θες, σε pm.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...