Προς το περιεχόμενο

Νέο iPhone 7 Plus από την Apple με διπλή κύρια κάμερα!


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Επισημες τιμες σε Ελλαδα(για το iPhone 7 ειναι εκτιμηση):

 

iPhone 3G   499€

iPhone 3GS    569€

iPhone 4    649€
iPhone 4S   659€
iPhone 5     739€
iPhone 5S   739€
iPhone 6     739€ /iPhone 6 Plus     859€
iPhone 6S    789€ iPhone 6S Plus     899€
iPhone 7    819€ iPhone 7 Plus     959€
 
64% αυξηση του βασικου μοντέλου απο το 3G.(εχει αυξηθει και 5% ο ΦΠΑ απο τότε)

 

Έλα ρεσύ τώρα κατάλαβα γιατί το κάνουν, θυμάσαι που ο Jobs χαιρόταν που ρίξανε την τιμή του iPhone σχεδόν στο μισό κόστος σε σχέση με το Original iPhone? Πλησιάζουν τα 10 χρόνια και λένε να το ξανακάνουν στο επόμενο μοντέλο για τους νοσταλγικούς :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το oneplus three έχω πολύ καλύτερα specs,

 

Με τα "πολύ καλύτερα specs" εννοείς τον SnapDragon 820 που αποδίδει σχεδόν τα μισά σε σχέση με τον Α10 Fusion, ή την πολύ πιο αργή UFS μνήμη;

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα "πολύ καλύτερα specs" εννοείς τον SnapDragon 820 που αποδίδει σχεδόν τα μισά σε σχέση με τον Α10 Fusion, ή την πολύ πιο αργή UFS μνήμη;

 

UFS2 μνήμη

81999.png

82000.png

 

Ούτε οι ταχύτητες του εσωτερικού αποθηκευτικού χώρου, ούτε ο Snapdaragon είναι χάλια.

 

 

There are still amazingly fast, speedy Snapdragon 820 devices. In fact, I consider the OnePlus 3 the fastest, best-realized setup I’ve tested in the real-world, and it’s also remarkably steady and efficient when taken to its limits.

 

Πηγή: A Widening Gap: The A10 Fusion Puts a Chokehold on Qualcomm’s Prospects

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

UFS2 μνήμη

81999.png

82000.png

 

Ούτε οι ταχύτητες του εσωτερικού αποθηκευτικού χώρου, ούτε ο Snapdaragon είναι χάλια

Ναι ,με την διαφορα πως μιλησε για "πολυ καλυτερα specs" .

Aπο που ακριβως προκυπτουν?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ,με την διαφορα πως μιλησε για "πολυ καλυτερα specs" .

Aπο που ακριβως προκυπτουν?

 

Πολύ δύσκολο να το καταλάβουν μερικοί, Ohh my god ένας επεξεργαστής που θα κυκλοφορήσει σε συσκευή της πιάτσας την άλλη βδομάδα είναι ποιο γρήγορος από ένα επεξεργαστή μικρότερο σε μέγεθος που κυκλοφόρησε προς το τέλος του 2015.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μονο που συζητατε για ακομα μια φορα πιο ειναι το καλυτερο,Πρωτον μαματε το θρεντ,δευτερον γινεστε τραγικοι(ή ποιο σωστα γραφικοι),τριτον διωχνετε τον κοσμο που θελει να κανει αξιολογα σχολια.

Ανοιξτε ενα θρεντ και βαλτε τα τραγικα argument σας για ακομα μια φορα στο τραπεζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ ,

Δεν εχει δλδ καλυτερα specs  ,απλα ειπε να πει και αυτος κατι .

 

Δεν είμαι εγώ αυτός που έγραψε ότι έχει καλύτερα specs απλά απαντάω στον Halbol που τα ισοπεδώνει όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ δύσκολο να το καταλάβουν μερικοί, Ohh my god ένας επεξεργαστής που θα κυκλοφορήσει σε συσκευή της πιάτσας την άλλη βδομάδα είναι ποιο γρήγορος από ένα επεξεργαστή μικρότερο σε μέγεθος που κυκλοφόρησε προς το τέλος του 2015.

 

Γιατί, εγώ έγραψα το "διαμαντάκι"; Δε τα έχωσα στον SnapDragon, ούτε τον "αδίκησα" στη σύγκριση. In fact, δε θα καθόμουν καν να τους συγκρίνω, θεωρώ δεδομένων ότι ο A10 Fusion (ή οποιοσδήποτε τέλος πάντων που βγήκε τώρα) θα περνάει πάνω απ' το πτώμα ενός επεξεργαστή που βγήκε πέρυσι.

 

Το πρόβατο ανέφερε για "πολύ καλύτερα specs" του OnePlus 3, κάτι το οποίο φυσικά και δεν ισχύει, όπως ξέρουμε αλλά και βλέπουμε στο συγκριτικό που ανέβασες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα specs ώς προς το value for money, έπρεπε να το διευκρινίσω. Επίσης δεν είναι μόνο ο επεξεργαστής κριτήριο αλλά η συνολική εμπειρία που σου δίνει η συσκευή.

 

Εκτιμώ πως η διαφορά που θα κάνει ο νεότερος επεξεργαστής του iphone στην καθημερινή χρήση θα είναι μηδαμινή για τους περισσότερους χρήστες, ενώ άλλοι περιορισμοί όπως το NFC και το jack του αφαιρούν αξία σε σχέση με άλλες συσκευές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπεις αγαπητέ ότι απλά ΔΕΝ είσαι χρήστης όπως εγώ;

 

Δηλ. αυτά που κάνω εγώ εσένα δεν σε αγγίζουν.

Σε αυτά λοιπόν που κάνω εγώ, το οικοσύστημα της Apple είναι απλά πέταμα χρόνου αλλά και χρημάτων (με έμφαση στο πρώτο που δεν αγοράζεται με τίποτα)

 

Ένα ακόμα (κουραστικό :P  ) παράδειγμα χρήσης:

 

Γράφω ένα CD με περίπου 120 τραγούδια (mp3) για το αμάξι.

 

Στο PC με μεγάλη ευκολία τα χωρίζω σε φακέλους και τα βάζω με την σειρά που επιλέγω ΕΓΩ, προσθέτοντας έναν αύξοντα αριθμό, στην αρχή του ονόματος, με πρόγραμμα φυσικά.

Τα αρχεία είναι περίπου 700mb.

 

Με περίσσια ευκολία τον μεταφέρω σε κινητό και tablet (με wifi) και ακούω τα ίδια τραγούδια με την σωστή σειρά, όπου και αν βρίσκομαι.

 

Ειδικά στας εξοχάς παίζει πολύ το tablet, σε σύζευξη με ένα φορητό JBL με ... BT φυσικά! :)

 

Δηλ. με μία κίνηση έχω τα ίδια τραγούδια στην σωστή σειρά σε διαφορετικά συστήματα.

Γιατί να παιδεύομαι διπλά και τριπλά με την Apple;

 

 

Συγνώμη βρε παιδιά.

Δηλαδή κάτι σαν το παρακάτω δεν θα μπορεί να γίνει?

 

Τι πισωγύρισμα είναι αυτό ?

https://www.youtube.com/watch?v=pSsQLko4M-Q

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=TG4tNqG4byI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη βρε παιδιά.

Δηλαδή κάτι σαν το παρακάτω δεν θα μπορεί να γίνει?

 

Τι πισωγύρισμα είναι αυτό ?

https://www.youtube.com/watch?v=pSsQLko4M-Q

 Επίσης ένα ράδιο των 30€για το αμάξι έχει θύρα AUX 3.5mm και αν θες την κάνεις και Bluetooth με ένα φτηνό αξεσουάρ της MPOW. Έχω να χρησιμοποιήσω CD εδώ και 5 χρόνια. Ο κόσμος εξελίσσεται, υπάρχουν πλέον Music Streaming υπηρεσίες και ράδιο αυτοκινήτων με παραπάνω επιλογές όπως αυτό που παρέθεσε ο adtakhs 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...