Προς το περιεχόμενο

Smartphone μέχρι 400 ευρώ (Oneplus 3 ή ZTE Axon 7)


TasosRS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφού θέλεις να κάνεις αγορά εκτός Ελλάδας (το συμπεραίνω από τα κινητά που κοιτάς), κατά την ταπεινή μου γνώμη το καλύτερο κινητό μέχρι 400Ε είναι το Xiaomi Mi5 με 270Ε και τα άλλα 130 τα κρατάς.

Hardware ναυαρχίδας, ποιότητα κατασκευής πολύ καλή, design άψογο, υποστήριξη software πολύ καλή.

Εκτός βέβαια αν σε χαλάει κάτι συγκεκριμένο, όπως για παράδειγμα οτι δεν είναι amoled ή οτι έχει οθόνη μικρότερη απο 5.5''.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα και το service απο oneplus που το στελνεις ειναι καλυτερο απο τα κινεζοsite για τις αγορες των εν λογω κινητων.Επισης οσον αφορα αυτο που ειπες

ποιότητα κατασκευής πολύ καλή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα πάντως ανακοινώθηκε και το Xiaomi Mi5S που η έκδοση των 128GB θα πουλιέται Κίνα στα 345$, οπότε από τα κινεζομάγαζα θα είναι κάτω από τα λεφτά που διαθέτεις και σαν χαρακτηριστικά είναι φοβερό! Εγώ πάντως για μελλοντική αγορά θα κοίταζα κυρίως το plus φυσικά, σαν κάτοχος του Note Pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα πάντως ανακοινώθηκε και το Xiaomi Mi5S που η έκδοση των 128GB θα πουλιέται Κίνα στα 345$, οπότε από τα κινεζομάγαζα θα είναι κάτω από τα λεφτά που διαθέτεις και σαν χαρακτηριστικά είναι φοβερό! Εγώ πάντως για μελλοντική αγορά θα κοίταζα κυρίως το plus φυσικά, σαν κάτοχος του Note Pro.

χωρίς 800αρα τι να το κάνεις? θα βλέπεις 4g με τα κιάλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρίς 800αρα τι να το κάνεις? θα βλέπεις 4g με τα κιάλια

Μπορεί να δίνει και Xiaomi κυάλια τότε..... :P

Εγώ πχ έχω Vodafone, σκοτίστηκα για την 800άρα της Wind.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να δίνει και Xiaomi κυάλια τότε..... :P

Εγώ πχ έχω Vodafone, σκοτίστηκα για την 800άρα της Wind.....

και με την voda θέλει 800αρα ειδικά στην επαρχία ... πόσες φορές πήρα κινέζους, xiaomi, meizu κτλ έπιαναν 4g αλλά μόνο σε σημεία με καλό σήμα και τα έδωσα γιαυτό τον λόγο ειδικά το mx5 ήταν τραγικό που είχε μόνο την 1800αρα και mtk μαζί
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για της απαντήσεις σας!

Εγώ ήμουν κάτοχος mi5 το κινητό ήταν φοβερό απλά άψογο σε όλα και πολύ καλή κατασκευή φοβερή οθόνη και η κάμερα του άψογη για τα λεφτά του για μένα τώρα στο βίντεο που σπάει τόσα εύκολα δεν με ενδιαφέρει γιατί δεν θα το έκανα έτσι ποτέ...ήθελα να κάνω αυτήν την αλλαγή γιατί δεν έχει την 800 μπάντα αλλά και πάλι με 3G έβγαζα 34,17mbps με Vodafone στην επαρχία παρα πολυ καλα για 3G.

Αλλά το ξανασκέφτηκα για αυτήν την αλλαγή και λέω σιγά και με 3G παει παρα πολυ καλα γιατι να δώσω ενα καρο λεφτα.

Και τώρα έχω παραγγείλει το Xiaomi Redmi Note 3 Pro International Version 3GB με 154 ευρω προσωρινά μέχρι να βγεί το θηρίο Xiaomi Mi5s Plus 6GB 128GB και να πάω να πάρω αυτό πιστεύω είναι η καλύτερη επιλογή!!

post-292274-0-72300600-1475015289_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για της απαντήσεις σας!

Εγώ ήμουν κάτοχος mi5 το κινητό ήταν φοβερό απλά άψογο σε όλα και πολύ καλή κατασκευή φοβερή οθόνη και η κάμερα του άψογη για τα λεφτά του για μένα τώρα στο βίντεο που σπάει τόσα εύκολα δεν με ενδιαφέρει γιατί δεν θα το έκανα έτσι ποτέ...ήθελα να κάνω αυτήν την αλλαγή γιατί δεν έχει την 800 μπάντα αλλά και πάλι με 3G έβγαζα 34,17mbps με Vodafone στην επαρχία παρα πολυ καλα για 3G.

Αλλά το ξανασκέφτηκα για αυτήν την αλλαγή και λέω σιγά και με 3G παει παρα πολυ καλα γιατι να δώσω ενα καρο λεφτα.

Και τώρα έχω παραγγείλει το Xiaomi Redmi Note 3 Pro International Version 3GB με 154 ευρω προσωρινά μέχρι να βγεί το θηρίο Xiaomi Mi5s Plus 6GB 128GB και να πάω να πάρω αυτό πιστεύω είναι η καλύτερη επιλογή!!

Και εμεις ευχαριστουμε για το τσαμπα θεμα που ανοιχτηκε....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Για να μην ανοιγω νεο θεμα, το axon 7 σημερα στα 215 ευρω απο Κινα(ευρωπαικη εκδοση μαζι με τα μεταφορικα) αξιζει σαν επιλογη; Καλοβλεπω και xiaomi mi a1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοιγω νεο θεμα, το axon 7 σημερα στα 215 ευρω απο Κινα(ευρωπαικη εκδοση μαζι με τα μεταφορικα) αξιζει σαν επιλογη; Καλοβλεπω και xiaomi mi a1.

μάλλον ευρωπαϊκή rom έχει αυτό απ το gearbest ... δεν θα χει 800άρα μπάντα για μένα δεν αξίζει ... αν είναι όντως γνήσιο A2017G τότε χτυπά το άλλα πρώτα μίλησέ μαζί τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ερωτησεις απο κατω ,απαντανε οτι ειναι το ευρωπαικο με την 800αρα

προσωπικά θα μίλαγα μαζί τους για σιγουριά άσε τι λένε από κάτω ...   πάντως όπως λέω και πιο πάνω το γνήσιο γκλόμπαλ  αξίζει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτησα και στο τσατ. Αλλα λογια να αγαπιομαστε. Ο υπαλληλος δεν ηξερε να μου πει ακριβως το μοντελο. Ομως πιστευω οτι ειναι το 2017g.  

γιαυτό δεν ήξερε γιατί είναι κινέζος το άξον  σ αυτή την τιμή .... ζήτα φωτογραφίες απ την συσκευή πρέπει να γράφει στην πλάτη A2017G

6ypBYGyOTJOmoTNQLf5kRg.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...