Προς το περιεχόμενο

ανάρτηση ποδηλάτου


mtb bike

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα παιδιά τώρα σε λίγο καιρό θα αγοράσω μπροστινή ανάρτηση για το ποδήλατο μου το οποίο είναι το cube analog 29'' και θα ήθελα μερικές γνώμες!  είμαι ανάμεσα σε αυτές εδώ:  http://wheelmania.gr/index.php?r=product&id=5176&ppp=16&o=price

 

http://www.tsirikosbikes.gr/fox-32-talas-120-95-factory-29-suspension-fork.html

 

αν έχετε να προτείνεται και κάποια καλύτερη στα συγκεκριμένα χρήματα κάλος! να πω πως η χρήση του ποδηλάτου θα είναι για mtb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αγορασεις μια αναρτηση που κοστιζει οσο και το ποδηλατο; Really; Επισης μια χαρα αναρτηση εχει. Αν θες να την αλλαξεις τοσο πολυ τοτε παρε μια με 150 ευρω μαξ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρηστο  άρχισα να ασχολούμαι επαγγελματικα με το mtb εδώ και 3 χρονια και στα μέρη που πηγαίνουμε δεν ''τραβάει αυτή''!

 

το λινκ δεν αναφέρει κάτι συγκεκριμένο  μιλάει γενικά για τα ποδήλατα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες ασχολείσαι επαγγελματικά τι ακριβώς εννοείς;; Δεν θα έπρεπε ο σπόνσοράς σου να σου παρέχει κάποιες ευκολίες;

Επίσης γιατί θέλεις να βάλεις ανάρτηση 140++mm σε ποδήλατο που είναι σχεδιασμένο για 100 - 110mm το πολύ;

Εάν δεν σε καλύπτει η διαδρομή της ανάρτησης έχεις σκεφτεί να πουλήσεις όλο το ποδήλατο και μαζί με τα χρήματα που θα έδινες για την ανάρτηση να πάρεις ένα καινούριο που σου ταιριάζει;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε οταν λεω επαγγελματικα εννοώ οτι πηγαίνω με φιλους συνεχεια σε βουνα απλα δεν ειμαι σε ομαδα. Το σκευτικα αυτο που λες για το ποδήλατο αλλα μεχρι 1200€ δεν εχει κατι καλυτερο, πιστευω με μια καινουρια αναρτηση το δικο μου θα εχει καλυτερες επιδόσεις. Δλδ λες να βαλω την δευτερη που εχει διαδρομη 120.. Με 140 διαδρομη τι προβλημα θα εχω ξερεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα να το κάνουμε ερασιτεχνικά και όχι επαγγελματικά για να είμαστε και οι 2 μέσα στο θέμα;;

Τι σας αρέσει να κάνετε με την παρέα; Πιο πολύ μονοπάτια, πιο πολύ δασικούς;

Να ξέρεις πάντως ότι ο σκελετός του ποδηλάτου σου δεν είναι κάτι ιδιαίτερο όπως και τα περιφερειακά που φοράει. Στην Γερμανία κάθε φθινόπωρο τα περσινά μοντέλα τα δίνουν με το κιλό 

http://www.bike-discount.de/en/shop/frames-276/l-24

 

Ο σκελετός σου με το μεγαλύτερο πιρούνι θα δέχεται μεγαλύτερα φορτία σε σημεία σημεία που δεν είναι σχεδιασμένος να αντέχει. Δεν λέω ότι θα σπάσει με την πρώτη βόλτα αλλά θα πρέπει να είσαι πολύ επιφυλακτικός. Στην ανηφόρα το τιμόνι σου θα πηγαίνει πέρα δώθε και στην κατηφόρα δεν θα είσαι τόσο σταθερός στις στροφές λόγω της αύξησης της απόστασης του κέντρου βάρους από το έδαφος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας αρέσει σε μονοπατια τα οποια εχουν πετρες αλματακια γενικα δυσκολα μέρη. Ειδα και την rock shox reba rlt 29 και την rock shox xc32 tk solo air σε ποιο εικονομικες 100αρες τι λες αξιζουν? Φιλε οι σκελετοι στο σιτε που μου εστειλες γιατι ειναι τοσο φθηνοι? Γιατι σκευτομε σοβαρα να παρω εναν απο αυτους που ειδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας αρέσει σε μονοπατια τα οποια εχουν πετρες αλματακια γενικα δυσκολα μέρη. Ειδα και την rock shox reba rlt 29 και την rock shox xc32 tk solo air σε ποιο εικονομικες 100αρες τι λες αξιζουν? Φιλε οι σκελετοι στο σιτε που μου εστειλες γιατι ειναι τοσο φθηνοι? Γιατι σκευτομε σοβαρα να παρω εναν απο αυτους που ειδα

h reba εχει μικροτερη διαδρομη και ειναι καταλληλη για το ποδηλατο σου

την ειχα και εγω καποτε και ηταν καλη αναρτηση.

παντως αν θες πολυ μονοπατι πρεπει να αλλαξεις κατηγορια ποδηλατου και απο XC να πας σε enduro/allmountain

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μαγαζί είναι τέρμα αξιόπιστο έχω κάνει πολλές παραγγελίες. Απλά σαν μεμονωμένα κομμάτια τόσο αξίζουν οι σκελετοί της cube. Σκέψου την cube σαν τα ideal της Γερμανίας.

Ο όρος "δύσκολα μέρη" χρήζει πολλές ερμηνείες. Αυθαίρετα σε βάζω στην κατηγορία trail έτσι για την κουβέντα. Εάν τα χρήματα μου ήταν περιορισμένα και ήθελα να κάνω τα πάντα με το ποδήλατο θα έφτιαχνα ένα hardtail ατσαλάκι από την αρχή έχοντας ένα καλό πλαίσιο να χτίσω πάνω του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

h reba εχει μικροτερη διαδρομη και ειναι καταλληλη για το ποδηλατο σου

την ειχα και εγω καποτε και ηταν καλη αναρτηση.

παντως αν θες πολυ μονοπατι πρεπει να αλλαξεις κατηγορια ποδηλατου και απο XC να πας σε enduro/allmountain

Και η δυο 100mm εχουν ποια ειναι καλυτερη ομως?

Το μαγαζί είναι τέρμα αξιόπιστο έχω κάνει πολλές παραγγελίες. Απλά σαν μεμονωμένα κομμάτια τόσο αξίζουν οι σκελετοί της cube. Σκέψου την cube σαν τα ideal της Γερμανίας.

Ο όρος "δύσκολα μέρη" χρήζει πολλές ερμηνείες. Αυθαίρετα σε βάζω στην κατηγορία trail έτσι για την κουβέντα. Εάν τα χρήματα μου ήταν περιορισμένα και ήθελα να κάνω τα πάντα με το ποδήλατο θα έφτιαχνα ένα hardtail ατσαλάκι από την αρχή έχοντας ένα καλό πλαίσιο να χτίσω πάνω του

Για αρχη θελω να παρω μια αναρτηση και μετα βλεπω και για τα αλλα..απο αυτες τος δυο ποια προτείνεις.

 

http://kefalasbikes.gr/anartiseis-piroynia/1638-rockshox-reba-29-rlt-100mm.html

 

http://wheelmania.gr/index.php?r=product&id=236&ppp=64&o=price

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...