Προς το περιεχόμενο

Αναφορές για περίεργο ήχο κατά τη λειτουργία μερικών iPhone 7


St_Petros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, δε διάβασα το θέμα (αλήθεια, κλειδώθηκε το άλλο της παρουσίασης του 7; Τί παίχτηκε;)

Όλο αυτό ισχύει; Είναι γενικευμένο ή όχι; Στο καλύπτει η Apple αν υπάρχει; Τί είναι ακριβώς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα ναυαρχιδες με προβλήματα?? Πληρωνω 1κ για το καλύτερο κινητο και βγαζει ηχους ανεμιστήρα? Ή κανει μπουμ??? Απαπα μια χαρα ειμαι με την redmi σειρα χωρις κανενα προβλημα. :)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 7αρι γιατι ειναι πιο αργό απο το 6s ;;;; Το έγραψα κ σε άλλο άρθρο αλλα δεν απάντησε κανεις ( κάτι λένε για διάρκεια μπαταρίας αλλα όταν είδα σύγκριση απλά γέλαγα )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, δε διάβασα το θέμα (αλήθεια, κλειδώθηκε το άλλο της παρουσίασης του 7; Τί παίχτηκε ;)

 

Όλο αυτό ισχύει; Είναι γενικευμένο ή όχι; Στο καλύπτει η Apple αν υπάρχει; Τί είναι ακριβώς;

μα καλα και εγω διαβασα τα σχολια μπας και δω κανενα σοβαρο ποστ για το πρόβλημα... αλλα για πρώτη φορα στο ινσομνια  δεν βρήκα ουτε ενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα καλα και εγω διαβασα τα σχολια μπας και δω κανενα σοβαρο ποστ για το πρόβλημα... αλλα για πρώτη φορα στο ινσομνια  δεν βρήκα ουτε ενα.

δεν βρηκε η apple λυση ,εδω την ψαχνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαινεται οτι παιρνει και δουλευει λιγο το κατω ηχειο .

Δυο οι λυσεις:

 

Ειτε θα λυθει με καποιο software update εαν ειναι λογω software

 

Ειτε παιρνει παρεμβολες το κατω ηχειο και "συντονιζει" καπως, οποτε θα λυθει μονο με καλυτερη μονωση του ηχειου απο παρεμβολες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι παρατηρούνται όλα... όταν χρειάζονται τόσα χρήματα για την απόκτησή του οι απαιτήσεις είναι πολλαπλάσιες. Εσύ με τον ίδιο τρόπο θα κρίνεις ένα προϊόν των 1000€ και ένα των 400€ ;

όχι φιλαράκο μου δεν θα έχω τις ίδιες απαιτήσεις αλλά όταν η apple ξέρει ότι ακόμα και να λυγίζει και να κάνει ήχο και ότι και ψιλοπροβλήματα να βγάλει οι αιφονάδες θα τα αγοράζουν ε καλά τους κάνει,γιατί ξέρει πως θα τρέξουν όλοι και θα κάνουν τις κλασικές ουρές χειρότερες και απο του οαεδ για να το αποκτήσουν και πρώτοι κιόλας,και εγώ αν έβλεπα ότι πουλάω πράμα σιγά μην ρίξω λεφτά σε ποιοτικό έλεγχο σε συσκευές.

και για την apple είναι πολύ πιο εύκολος ο ποιοτικός έλεγχος γιατί παράγουν 1 συσκευή κάθε χρόνο περίπου,όχι σαν τις άλλες που βγάζουν 3-4-5 η καθεμία.

προσωπικά αν έπαιρνα κάτι στα 1000 ευρώ και είχε πρόβλημα θα το γύρναγα πίσω και θα έπαιρνα τα λεφτά μου,και αν δεν το κάνανε θα τους τράβαγα και μήνυση,γιατί να μην κάνει ο κόσμος μηνύσεις όταν βγαίνουν προβληματικά και δεν τα φτιάχνει η εταιρεία, και καλά παίρνεις κάτι ακριβό και ποιοτικό.

δεν λέω καλό το software της apple αλλά δεν είναι μόνο αυτό και επίσης αυτό τον ήχο τον κάνει και ο υπολογιστής μου όταν παίζω crysis 1 και χωρίς ηχεία ούτε το ηχείο της μητρικής και επειδή είναι ψιλός ο ήχος δεν μπορώ να καταλάβω απο που βγαίνει,το έκανε και με τον παλιό core 2 quad,και με τις 2 κάρτες γραφικών που έχω ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ δεν έχω βρει εδώ και χρόνια απο τότε που αγόρασα το crysis :P

μέχρι που κράκαρα το παιχνίδι να δω αν είναι απο το dvd αλλά τίποτα το κάνει και χωρίς dvd 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου ακούστηκε σαν μίνι χύτρα ταχύτητας :-D :-D .

Κάθε φορά με κάθε νέο προϊόν αρχίζει η γκρίνια. Εδώ κολλάει το "όσα δεν φτάνει η αλεπού...".

 

Υ.Γ. Δεν έχω Apple

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου ακούστηκε σαν μίνι χύτρα ταχύτητας :-D :-D .

Κάθε φορά με κάθε νέο προϊόν αρχίζει η γκρίνια. Εδώ κολλάει το "όσα δεν φτάνει η αλεπού...".

 

Υ.Γ. Δεν έχω Apple

δωσε ενα χιλιαρικο και εσυ  να δουμε αν γινεις αλεπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δωσε ενα χιλιαρικο και εσυ  να δουμε αν γινεις αλεπου

επειδή πολλοί έτσι δίνουν το χιλιάρικο δεν φταίει η apple που τους πουλάει προβληματικά αν ξέρει ότι θα τα αγοράσουν.

δεν κάνει η τιμή ενός προιόντος την ποιότητα του αλλά η αντίδραση του αγοραστικού κοινού όταν αυτό που πληρώνουν δεν τους δίνει την ανάλογη ποιότητα,γιατί αν έβγαζε προβληματικό κινητό και πήγαινε @πατο να δεις πως θα μαζευόταν η apple.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή πολλοί έτσι δίνουν το χιλιάρικο δεν φταίει η apple που τους πουλάει προβληματικά αν ξέρει ότι θα τα αγοράσουν.

δεν κάνει η τιμή ενός προιόντος την ποιότητα του αλλά η αντίδραση του αγοραστικού κοινού όταν αυτό που πληρώνουν δεν τους δίνει την ανάλογη ποιότητα,γιατί αν έβγαζε προβληματικό κινητό και πήγαινε @πατο να δεις πως θα μαζευόταν η apple.

την αντιδραση την ειδαν ,μην ξεχναμε οτι πουλησαν 30% λιγοτερα τον τελευταιο χρονο,τους εσωσε λιγο to appstore

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...