Προς το περιεχόμενο

Η Samsung πρόκειται να συνεχίσει τις πωλήσεις του Galaxy Note7 στην Ευρώπη στα τέλη Νοεμβρίου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν έρθει μετά από δύο μήνες στην τιμή που έχει τώρα το Galaxy S7 στα σκρουτζομάγαζα (κοινώς κοντά στα 500€) όλο και κάποιον μπορεί να τσιμπήσει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλα κρασια...

Συνεχιζει τα αυτογκολ η σαμσουνγκ.

Γιατι 2 μηνες μετα στην ευρωπη?

Για 2η συνεχομενη χρονια αντμετωπιζει την ευρωπαικη αγορα ως 2ης διαλογης.

Καλο πατο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα κρασια... Συνεχιζει τα αυτογκολ η σαμσουνγκ. Γιατι 2 μηνες μετα στην ευρωπη? Για 2η συνεχομενη χρονια αντμετωπιζει την ευρωπαικη αγορα ως 2ης διαλογης. Καλο πατο

Κάνει λανθασμένες κινήσεις και θα το χάσει το παιχνίδι. Όπως με το προηγούμενο το Note που έλεγε για κυκλοφορία στην Ινδία και σε τριτοκοσμικές χώρες της Ασίας αλλά στην Ευρώπη τίποτα. Ίσα ίσα που στην ευρώπη έχει πολύ κόσμο που αγοράζει Samsung ναυαρχίδες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έπρεπε να ανακαλέσει την κυκλοφορία και να βγάλει ένα νέο μοντελο κατα τα Χριστούγεννα... 

θα έπιανε τις γιορτές θα ψιλοξεχνιόταν το πρόβλημα κτλ κτλ κτλ... 

Τώρα τα έχει κάνει μαντάρα και απλά ο κόσμος μιλάει αρνητικά... νομίζω οτι πλέον κάνει περισσότερο κακό στο όνομά της η Samsung παρά καλό στο βωμό των πωλήσεων του Note... 

 

Ίσως θα έπρεπε να το θυσιάσει και σαν όνομα και να πάει παρακάτω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έπρεπε να ανακαλέσει την κυκλοφορία και να βγάλει ένα νέο μοντελο κατα τα Χριστούγεννα... 

θα έπιανε τις γιορτές θα ψιλοξεχνιόταν το πρόβλημα κτλ κτλ κτλ... 

Τώρα τα έχει κάνει μαντάρα και απλά ο κόσμος μιλάει αρνητικά... νομίζω οτι πλέον κάνει περισσότερο κακό στο όνομά της η Samsung παρά καλό στο βωμό των πωλήσεων του Note... 

 

Ίσως θα έπρεπε να το θυσιάσει και σαν όνομα και να πάει παρακάτω...

Δύσκολα να το θυσιάσει, το Note ήταν πάντα ένας μεγάλος παράγοντας των πωλήσεων της. Καλύτερα να έκανε απλά το παραπάνω με την καθυστέρηση για να ξεχνιόταν λιγάκι το θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανακυκλωση των ιδιων και των ιδιων...

 

Ενα ειναι το σιγουρο αυτη τι στιγμη Οποιαδηποτε αναφορα για Οποιοδηποτε Θεμα παρουσιαζει παραγματκα ή οχι η συσκευη (& αναφερομαι στα μεμονωμενα περιστατικα που βλεπω οτι ειναι οι αναφορες & συμβαινουν σε ολες τις νεες συσκευες) μονο και μονο λογω της ανακλησης θα γιγαντωνεται…

Και αρκετοι οι δυσπιστοι …

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι άσχετο με το thread, αλλά εγώ βλέπω το εξής: είναι μεγάλη επιτυχία για τη Samsung το ότι υπάρχει, πια, τόσος κόσμος που ασχολείται μαζί της (κυρίως Apple fans). Μέχρι πρόσφατα, μόνο η Apple το κατάφερνε αυτό. Πλέον και η Samsung έχει "ορκισμένους" εχθρούς οι οποίοι δεν έχουν λόγο να ασχολούνται μαζί της, απλά θέλουν να δημιουργούν κακό ντόρο (ο οποίος, όμως, μόνο κακό δεν κάνει σε μία εταιρεία).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα το επόμενο μοντέλο της αν βιάζεται να το κυκλοφορήσει μπας και προλάβει την επιτυχία του iphone 7 να έχει αποσπώμενη μπαταρία την οποία την πετάς σαν χειροβομβίδα σε περίπτωση υπερθέρμανσης ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι άσχετο με το thread, αλλά εγώ βλέπω το εξής: είναι μεγάλη επιτυχία για τη Samsung το ότι υπάρχει, πια, τόσος κόσμος που ασχολείται μαζί της (κυρίως Apple fans). Μέχρι πρόσφατα, μόνο η Apple το κατάφερνε αυτό. Πλέον και η Samsung έχει "ορκισμένους" εχθρούς οι οποίοι δεν έχουν λόγο να ασχολούνται μαζί της, απλά θέλουν να δημιουργούν κακό ντόρο (ο οποίος, όμως, μόνο κακό δεν κάνει σε μία εταιρεία).

 

Κοίτα, όταν βγαίνει και χαρακτηρίζει κόσμο σε διαφημίσεις της, λογικό το βλέπω να δημιουργήσει "ορκισμένους εχθρούς". Άλλο πράγμα η επιθετική διαφήμιση (που λίγο - πολύ το κάνουν όλοι) και άλλο το να επιτίθεσαι στον πελάτη.

 

samsung_gsiii_teaser_sheep.jpg

 

Το ενδιαφέρον (και η επιτυχία) θα ήταν να δημιουργήσει ορκισμένους εχθρούς χωρίς αυτό που έκανε. Όπως έχει κάνει η Apple δηλαδή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"εξαιτίας του εκρηκτικού και αυτοκαταστροφικού του ταμπεραμέντου του", ωραία εισαγωγή για να σφαχτούμε όλοι οι φορουμίτες!!!! Ρίχνεις λάδι στη φωτιά αμέσως!!!! χαχαχαχα!!!!! :P

 

Εκεί λοιπόν που είχαμε ένα ολοκληρωμένο και κορυφαίο προϊόν τελικά αποδείχτηκε ότι ήταν ζαριά που δε βγήκε για τη Samsung... Το βλέπω (προσωπικά) πολύ αβέβαιο το μέλλον του Note 7... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλάκα είναι ότι σκεφτόμουν να το αγοράσω, ειδικά μετά ότι έγινε με τη μπαταρία. Μου λείπει το πενάκι και θέλω οπωσδήποτε να γυρίσω στη σειρά, έλπιζα λοιπόν ότι θα ρίξει την τιμή, ειδικά πριν τα Χριστούγεννα και θα το "τσιμπήσω". Αυτό που με προβληματίζει είναι μην κάνει καμία σαχλαμάρα και "παρατήσει" το τηλέφωνο (και σε ότι αφορά τις αναβαθμίσεις του στο μέλλον) λόγω της κακής εμπορικής του πορείας, έστω και αν προκειται για μία από τις δύο ναυαρχίδες της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι άσχετο με το thread, αλλά εγώ βλέπω το εξής: είναι μεγάλη επιτυχία για τη Samsung το ότι υπάρχει, πια, τόσος κόσμος που ασχολείται μαζί της (κυρίως Apple fans). Μέχρι πρόσφατα, μόνο η Apple το κατάφερνε αυτό. Πλέον και η Samsung έχει "ορκισμένους" εχθρούς οι οποίοι δεν έχουν λόγο να ασχολούνται μαζί της, απλά θέλουν να δημιουργούν κακό ντόρο (ο οποίος, όμως, μόνο κακό δεν κάνει σε μία εταιρεία).

Δεν νομιζω ότι έχει γίνει κατανοητό το μέγεθος της ζημιάς. Δεν ειναι μόνο η ανάκληση . Ειναι η καθυστέρηση, ειναι ότι πολλοι θα "τρέξουν" να καλύψουν το κενό . Πάνω απο όλα όμως ειναι το πλήγμα στην αξιοπιστία ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις καιρό να διαβάσεις τις ειδήσεις; Γιατί τις τελευταίες βδομάδες γινόταν χαμός με την αρχική κυκλοφορία του Note 7 και το αναγνώρισε το σφάλμα και η ίδια η εταιρία. Δηλαδή πρέπει να μου σκάσει στα χέρια για να πιστέψω την ανάκληση της Samsung? 

και επαναλαμβάνω την ερώτηση ...οταν λες εκρήξεις τι ακριβώς εννοείς ??διότι το μιλάς λες και ολα τα ελαττωματικά νοτε 7 έχουν περάσει απο τα χερια σου ..ξέρω πολύ καλά τι έχει γίνει...απλά θελω να βεβαιωθώ οτι ξέρεις και εσύ ...έχουν γυρίσει 2 φίλοι μου το νότε 7 ..και σου λέω εγγυημένα οτι είναι αρτιμελείς και δεν εχει καεί κανένα σπίτι ούτε αυτοκίνητο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

και επαναλαμβάνω την ερώτηση ...οταν λες εκρήξεις τι ακριβώς εννοείς ??διότι το μιλάς λες και ολα τα ελαττωματικά νοτε 7 έχουν περάσει απο τα χερια σου ..ξέρω πολύ καλά τι έχει γίνει...απλά θελω να βεβαιωθώ οτι ξέρεις και εσύ ...έχουν γυρίσει 2 φίλοι μου το νότε 7 ..και σου λέω εγγυημένα οτι είναι αρτιμελείς και δεν εχει καεί κανένα σπίτι ούτε αυτοκίνητο

Αυτό έλειπε να λαμπαδιάζουν όλα! Το πρόβλημα υπήρχε σε πολλές μπαταρίες. Το αν θα εφταναν στο σημείο να βγάλουν καπνούς είναι θέμα τύχης ή συνθηκών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...