Προς το περιεχόμενο

Αυξημένη εφίδρωση συμβουλές


logokrimenos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το χειρότερο βέβαια δεν είναι αυτό αλλά όταν ζμπρώχνεις και της πέφτουν στη μούρη οι σταγόνες με κάθε κίνηση. Μου έχει τύχει και ξέρω.

Χάχαχαχ, μ' αρέσει που είσαι γυναίκα αλλά μιλάς τη γλώσσα μας...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν ήσουν όντως άνετος θα τους έλεγες ότι δεν ιδρώνεις από άγχος αλλά επειδή είσαι γενικά ιδρωτίλας.

Το χειρότερο βέβαια δεν είναι αυτό αλλά όταν ζμπρώχνεις και της πέφτουν στη μούρη οι σταγόνες με κάθε κίνηση. Μου έχει τύχει και ξέρω.

 

Ναι γεια σας ειμαι ο θανασης και ιδρωνω στη μαπα....

 

Το χειρότερο ειναι να πέφτουν πανω στα τζαμια απο τα γυαλιά μου και να πρέπει να τα καθαριζω συνεχεια

Να σε ρωτησω όμως κάτι... Τον χειμώνα κρυωνεις πολύ; σε τι φάση είσαι;

 

Χειμώνα όμως όχι με 20. Ας πούμε στους - 2 πως είσαι;

 

Περυσι αντε να έβαλα 10 φορές μπουφαν. Τις περισσοτερες φορές την έβγαζα με φουτερ χωρίς φανέλα απο μεσα και τις λιγότερο κρυες μερες την εβγαζα με πουκαμισακι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γεια σας ειμαι ο θανασης και ιδρωνω στη μαπα....

 

Το χειρότερο ειναι να πέφτουν πανω στα τζαμια απο τα γυαλιά μου και να πρέπει να τα καθαριζω συνεχεια

 

 

Περυσι αντε να έβαλα 10 φορές μπουφαν. Τις περισσοτερες φορές την έβγαζα με φουτερ χωρίς φανέλα απο μεσα και τις λιγότερο κρυες μερες την εβγαζα με πουκαμισακι.

Στους - 2; σε ποια περιοχή είσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το χειρότερο βέβαια δεν είναι αυτό αλλά όταν ζμπρώχνεις και της πέφτουν στη μούρη οι σταγόνες με κάθε κίνηση. Μου έχει τύχει και ξέρω.

Άστα φίλε έχει τύχη και σε εμένα.....αλλά τώρα ελέγχο τακτικά το θυρεοειδή μου που παρουσιάζει κάποια θέματα....καλό είναι να δεις εναν ενδοκρινολόγο (αιματολογικές για τ3,τ4,tsh και αντισώματα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον φιλε μου δεν θα κατσω να σου λεω ιστοριες για γιογκα καλη διατροφη καπνισμα και τα σχετικα γιατι στην προκειμενη κατασταση δεν κανουν απολυτως ΤΙΠΟΤΑ.τσεκαρε στο youtube το drysol και θα με θυμηθεις.ερχεται απο εξω βεβαια αλλα αξιζει οσο τιποτα.πραγματικα στο λεω.ολα τα αλλα σπρευ και δυαλιματα δεν κανουν τιποτα.λυσεις μονο μποτοξ που δεν θα σου αφαιρεσει τις ρυτιδες εκφρασης γιατι γινεται σε συγκεκριμενα σημεια με μικροτερη ποσοτητα(το εχω κανει στις μασχαλες που ειχα αναλογο προβλημα παλια) με διαρκεια απο 4-8 μηνες εμενα κρατησε και πιο πολυ με κοστος γυρω στα 230 σε δερματολογο αξιολογο για τα δημοσια δεν εχω γνωμη αλλα ξερω οτι δεν κανουν πολλα πολλα μονο απο θεμα κοστους κανει πραγματικα δουλεια και δεν ειναι ψεμα..,μετα η επομενη λυση λεγεται ιοντοφορεση και την κανουν και στο ερρικος ντυναν ειναι μια μεθοδος με ρευμα οχι δυνατο που μπλοκαρει τους αδενες αλλα μπορεις να την κανεις και μονος σου αυτοσχεδια δεν το προτεινω κατοπιν παρακολουθησης βιντεο στο ιντερνετ.και φτανουμε στην τριτη διεξοδο που ειναι το πρωτο σκευασμα που προανεφερα που κανει πραγματικα παπαδες στις πιο δυσκολες καταστασεις οχι αστεια.δοκιμασμενο απο εμενα με εσωσε.υπαρχει και η τεταρτη λυση αν προκειται για ψυχολογικους παραγοντες που ειναι η αγωγη απο ψυχιατρο.στα λεω χοντρα χοντρα ψαγμενα απο παντου για να μην περνας οτι περναγα καποια εποχη για χρονια.οτι αλλη απορια εχεις μπορεις να με ρωτησεις.συγνωμη για το μεγαλο μηνυμα επρεπε να βοηθησω τον φιλο οσο πιο συντομα γινεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνει για την μάπα αυτό το προϊόν?

 

Μάλλον θα κανονίσω μεσα στο μήνα ραντεβού με τον δερματολόγο μου να μάθω περισσότερα για το botox και την ιοντοφορεση που λες.

 

 

Botox αν δεν κάνει μπαμ οτι έκανες, δεν θα με χάλαγε να έκανα αρχή του καλοκαιριού και να γλιτώσω, αλλά το κόστος είναι ένα θέμα. Πάρα πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες σου, μαζεύω υλικό να κάνω κουβέντα με τον ντόκτορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι σου ειπα ειναι σιγουρο και δοκιμασμενο αφου μου λες βεβαια οτι δεν υπαρχει παθολογικος παραγοντας.τσεκαρε την σελιδα ειναι στα αγγλικα βεβαια γιατι δεν υπαρχει ελλαδα αλλα ειναι οτι καλυτερο μετα το μποτοξ.στη παθηση αυτη ειναι καθαρα αισθητικο το προβλημα και ονομαζεται οπως σωστα προαναφεραν υπερυδρωσια.δεν εχει ξεκαθαριστει  η φυση της αλλα δεν κανει αλλα θεματα,οι γιατροι στην ελλαδα ειναι λιγο πισω με το θεμα δεν εχουν σωστη ενημερωση αν και το προβλημα απασχολει ολο και πιο πολλους μεχρι σημερα.μην σε προβληματιζει,η λυση ειναι στην αποφαση σου.εγω χαλασα πανω απο 2000 ευρω σε ιδιοτικους γιατρους χρονια να βρω την λυση και μετεφραζα απειρα κειμενα απο τα αγγλικα.εχω ακουσει οτι μπορεις να φανταστεις,μεχρι και ντοματες γραφουν να τριβεις.τιποτα.κατι σκευασματα τυπου odaban maxim και ιστοριες ειναι τσαμπα λεφτα.ο γιατρος θα σου πει να μαθεις να ζεις με αυτο να ασκεισαι και να κοψεις το καπνισμα και θα παρει 50 ευρω για αυτο.εκτος αν ειναι κανα τσακαλι και κανει σεμιναρια εξω και εχει μαθει την εξελιξη των φαρμακων.το φαρμακο που σου εγραψα κανει γυρω στα 60 ευρω αλλα υπαρχει και πιο οικονομικο με αλλο ονομα το βρισκεις και ως driclor.μποτοξ ιοντοφορεση η drysol αδερφε μου τα αλλα που θα σου πουν ειναι ψεματα για απλες καταστασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για έιτζ ψαξτο

αν νομίζεις οτι κάνω πλάκα γκουγκλαρε λιγο τα συμπτώματα και θα δεις

Εγώ δεν θα έψαχνα για aids γιατί αν βρεθεί... Πάει η ζωή του θα σκέφτεται συνέχεια αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OP σε νιωθω. Εχω ιδιο προβλημα. Χειμωνα με το ζορι φοραω μπουφαν (εκτος οταν πιανει μειον) γιατι ζεσταινομαι παρα πολυ ευκολα.

Το μονο που το ελαττωσε λιγο ηταν οταν ειχα χασει 20 κιλα και ημουν στα 75. Τωρα στα 80 παλι τα ιδια :D

Το λεω γιατι αυτο με την ασκηση που λενε μερικοι δεν ισχυει. Το αντιθετο, διαβασα πως οσο περισσοτερο αθλεισαι τοσο πιο ευκολα ιδρωνεις γιατι ο οργανισμος ειναι πιο "ενεργος" και prone to sweat για να διωξει θερμοτητα.

 

Βοηθαει λιγο βεβαια αν δε το σκεφτεσαι, οσο το σκεφτεσαι ιδρωνεις χειροτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε καπνίζω, ούτε πίνω, αθλούμαι όσο μπορώ, σε καλά κιλά είμαι. Ειτζ δεν έχω γιατί αυτό το πρόβλημα το είχα απο μικρό παιδί, απλά τα τελευταία χρόνια έχει αρχίσει να μου την δίνει σε μεγάλο βαθμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε για 1.85 85/95 κιλα σημαινει οτι εισαι "γεροδεμενος".. θα προτεινα αν μπροουσες να χασεις εστω και 4-5 κιλα, νομιζω θα δεις διαφορα...

εγω εχασα αρκετα κιλα στο περελθον (γυρω στα 35) τωρα ειμαι 1.94 περιπου 94-5 κιλα... ειδα ΤΑΙΡΑΣΤΙΑ διαφορα στον ιδρωτα που αναφερεις... παλια καλοκαιρι ακομα και που καθομουν ειχα θεμα... τωρα ιδρωνω ελαχιστα οτι και να γινει..

αν και λογικα ειναι θεμα γονιδιων και προδιαθεσης..ειδικα στην περιπτωση σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο προσωπικη εμπειρια υπερβολικη εκκριση ιδρωτα προκαλειται απο θρομβωση και στην συνεχεια απο πνευμονικη εμβολη κατασταση αρκετα επικινδυνη.Φυσικα εσυ δεν εχεις κατι τετοιο γιατι θα το ειχες αντιμετωπισει με επειγουσα περιθαλψη .

 Ο ιδρωτας ειναι καθαρα θερμορυθμιστικος μηχανισμος, αντιδραση του σωματος για να κατεβασει την θερμοκρασια ,χασε κιλα οπως προαναφερθηκε με αεροβια ασκηση,στη θεση σου θα προτιμουσα την κολυμβηση σε χλωριωμενη πισινα(υπαρχουν κι αλλες με οζον)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον φιλε μου δεν θα κατσω να σου λεω ιστοριες για γιογκα καλη διατροφη καπνισμα και τα σχετικα γιατι στην προκειμενη κατασταση δεν κανουν απολυτως ΤΙΠΟΤΑ.τσεκαρε στο youtube το drysol και θα με θυμηθεις.ερχεται απο εξω βεβαια αλλα αξιζει οσο τιποτα.πραγματικα στο λεω.ολα τα αλλα σπρευ και δυαλιματα δεν κανουν τιποτα.λυσεις μονο μποτοξ που δεν θα σου αφαιρεσει τις ρυτιδες εκφρασης γιατι γινεται σε συγκεκριμενα σημεια με μικροτερη ποσοτητα(το εχω κανει στις μασχαλες που ειχα αναλογο προβλημα παλια) με διαρκεια απο 4-8 μηνες εμενα κρατησε και πιο πολυ με κοστος γυρω στα 230 σε δερματολογο αξιολογο για τα δημοσια δεν εχω γνωμη αλλα ξερω οτι δεν κανουν πολλα πολλα μονο απο θεμα κοστους κανει πραγματικα δουλεια και δεν ειναι ψεμα..,μετα η επομενη λυση λεγεται ιοντοφορεση και την κανουν και στο ερρικος ντυναν ειναι μια μεθοδος με ρευμα οχι δυνατο που μπλοκαρει τους αδενες αλλα μπορεις να την κανεις και μονος σου αυτοσχεδια δεν το προτεινω κατοπιν παρακολουθησης βιντεο στο ιντερνετ.και φτανουμε στην τριτη διεξοδο που ειναι το πρωτο σκευασμα που προανεφερα που κανει πραγματικα παπαδες στις πιο δυσκολες καταστασεις οχι αστεια.δοκιμασμενο απο εμενα με εσωσε.υπαρχει και η τεταρτη λυση αν προκειται για ψυχολογικους παραγοντες που ειναι η αγωγη απο ψυχιατρο.στα λεω χοντρα χοντρα ψαγμενα απο παντου για να μην περνας οτι περναγα καποια εποχη για χρονια.οτι αλλη απορια εχεις μπορεις να με ρωτησεις.συγνωμη για το μεγαλο μηνυμα επρεπε να βοηθησω τον φιλο οσο πιο συντομα γινεται.

Drysol για το προσωπο εχει μονο για χερια ποδια και μασχαλες βλεπω...!

Μερικοι εγραψαν οτι εκαιγε και αντεξαν...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...