Προς το περιεχόμενο

To PC Τρελαθηκε!


Oroku Saki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΕΙΝΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΗΝΕΣ!!!!!




Συνεδεσα το κινητο στο PC πριν μερεςγια να περασω φωτογραφιες. Και με το που αποσυνεδεσα το κινητο  ΤΙ ΕΙΔΑ? Οτι οι περισσοτερες φωτογραιφες δεν υπαρχουν πλεον στο κινητο!!  Και σαν να μην εφτανε αυτο καηκαν και αλλες θυρες συμπεριλαβανομενου αυτης που το ειχα συνδεσει!! Θα θυμαστε που θα σας ειχα πει το Μαιο οτι ξεκινησε σιγα σιγα να χαλαει η μητρικη οταν σταματησαν να λειτουργουν το πληκτρολογιο και το ποντικι και μετα τα εβαλα σε αλλες θυρες οπου λειτουργησαν κανονικα ωσπου εγινε τον Ιουνιο για δευτερη φορα βραχυκυκλωμα και αναγκαστηκα να αλλαξω και παλι θυρα στο ποντικι. Τωρα η κατασταση εχει ξεφυγει! Τις δοκιμαζα μια μια και μονο η τελευταια δουλευει οποτε μπορεσε να αναγνωρισει το κινητο. Και φυσισκα αυτες που εχω πληκτρολογιο ποντικι xbox 360 controller και εκτυπωτη. Υπαρχει περιπτωση να εγινε και αλλο βραχυκυκλωμα ενω ειχα συνδεμενο το κινητο με αποτελεσμα να σβηστουν? Εγω δεν ειχα σβησει τιποτα απο το κινητο απλα τις περασα στο PC και μετα το αποσυνεδεσα.  Αυτο εγινε πριν απο μερες.
Και τωρα βλεπω πως οι φωτογραφιες αυτες που περασα στο pc οπως και πολλες αλλες εχουν διαγραφτει απο το κινητο!! Ετσι χωρις λογο!!

TI ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μητρικη ειναι ASUS P8P67LE. Τροφοδοτικο ενα του 2014 650 watt αλλα δεν θυμαμαι το μοντελο. Ετσι κι αλλιως εχω αποφασισει να αλλαξω μητρικη επεξεργαστη και μνημη το 2017 μολις βγουν οι pci 4.0 (και οι πρωτοι intel επεξεργαστες που θα τις υποστηριζουν) αλλα μετα απο αυτο μπορει να αναγκαστω να παω απο τωρα αμεσως σε αναβαθμιση κατι που θα σημαινει πως θα πρεπει να παρω pci 3.0 μητρικη που θα στααμτησει να υποστηριζεται απο τους νεους επεξεργαστες καρτες γραφικων και μνημες σε 1 χρονο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μητρικη ειναι ASUS P8P67LE. Τροφοδοτικο ενα του 2014 650 watt αλλα δεν θυμαμαι το μοντελο. Ετσι κι αλλιως εχω αποφασισει να αλλαξω μητρικη επεξεργαστη και μνημη το 2017 μολις βγουν οι pci 4.0 (και οι πρωτοι intel επεξεργαστες που θα τις υποστηριζουν) αλλα μετα απο αυτο μπορει να αναγκαστω να παω απο τωρα αμεσως σε αναβαθμιση κατι που θα σημαινει πως θα πρεπει να παρω pci 3.0 μητρικη που θα στααμτησει να υποστηριζεται απο τους νεους επεξεργαστες καρτες γραφικων και μνημες σε 1 χρονο!!!

Είναι σημαντικό να μας πεις σε τι τροφοδοτικό "κάθεται" το σύστημα. Αν το τροφοδοτικό είναι του κιλού θα πρέπει πρώτα να αλλάξεις αυτό και μετά τα άλλα. PCI 4.0 και 6 πύρηνα από το 18 να περιμένεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμαμαι τι τροφοδοτικο ειναι. Αλλα το οτι εχει αρχισει και χαλαει η μητρικη ειναι γεγονος . Ελαχιστες θυρες δουλευουν πλεον. Το οτι δυο φορες μου εκανε αυτο το προβλημα με το κινητο ομως ειναι που με κανει να ανησυχω ακομα περισσοτερο. Ο λογος που αποφασισα να περιμενω  PCI 4.0 ειναι επειδη εχουν πει οτι οι επεξεργαστες και οι καρτες γραφικων που θα βγουν απο τελη 2017 αρχες  2018 και μετα θα ειναι μονο για PCI 4.0 αρα οποιος κανει τωρα αναβαθμιση στο pc του θα πρεπει απο το 2018 και μετα να το αλλαξει παλι ολο στην επομενη αναβαθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δω τι θα κανω. Οπως θα καταλαβατε δεν εχω προβλημα οσον αφορα τα χρηματα καθως αυτη τη στιγμη που μιλαμε ενας σχετικα καλος επεξεργαστης οπως ο core i7 6700k με την ταχυτερη μνημη που ειναι 16 GB DDR 4 4000 MHZ και μια καλη μητρικη φτανει γυρω στα 600 ευρω. Θα μπορουσα αν ηθελα να ειχα παρει αυτα τα κομματια ηδη απο τον Μαιο απο την πρωτη μερα που αρχισε να καιγονται οι θυρες ομως για τους λογους που εξηγησα στο προγουμενο μηνυμα μου ειπα να περιμενω εκτος αν γινει κανα μεγαλο μπαμ και καει ολη η μητρικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...