Προς το περιεχόμενο

ios 10 σε iphone 5s και μπαταρια


asarigiannis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα σε όλους,

μετά την αναβάθμιση σε ios 10 στο iphone 5s, η μπαταρία αδειάζει στο μισό διάστημα (σε 4 απο 8ωρες).Με απλή χρήση.ΜΟΝΟ τηλέφωνήματα.Άλλαξα μπαταρία και πάλι το ίδιο γίνεται.'Εχει κανείς αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα?Καμιά βοήθεια?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

8 ώρες να σου κρατάει αυτό το κινητό αποκλείεται τόσο μου κρατάει το plus μου.. όπως και να έχει είναι θέμα και της χρήσης αλλά είναι πολύ μεγάλη η διαφορά.. κάνε ένα restore & set up as new επίσης ίσως να μπορείς να κανείς downgrade σε iOS 9 αν θες ψάξε μήπως γίνεται ακόμη συνήθως για 2 εβδομάδες αφού βγαίνει το λογισμικό γίνεται..

Επεξ/σία από taslikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα σε όλους,

μετά την αναβάθμιση σε ios 10 στο iphone 5s, η μπαταρία αδειάζει στο μισό διάστημα (σε 4 απο 8ωρες).Με απλή χρήση.ΜΟΝΟ τηλέφωνήματα.Άλλαξα μπαταρία και πάλι το ίδιο γίνεται.'Εχει κανείς αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα?Καμιά βοήθεια?

Ευχαριστώ.

εχω το ιδιο προβλημα αλλα κανε downgrade σε ios 9.3.5 και θα σε κομπλε κατεβασε το απο εδω ( https://ipsw.me/#!/)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γειά σου φίλε.

 

Διάβασα ότι όταν μπαίνει το ios 10 αλλάζουν οι ρυθμίσεις και τρέχουν στο προσκύνιο εφαρμογές που πρίν τις είχες σταματήσει , έλεγξε αυτό. 

 

Επίσης η μπαταρια σε 4G σίγουρα θα τελειωνει γρηγορα....σε 3G σήμα και με wifi ανοιχτο εχεις αυτη την αναμονη ;

 

Δες τι εφαρμογές τρεχουν στο προσκυνιο πες μας τι δικτυο χρησιμοποιεις.

 

Αλλίως γύρνα το σε 9.3.5..

 

Και εγω το 5s εχω αλλα με 9.3.5 .έχω διαβάσει στο ιντερνετ ομως για τα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 5s εχω κ εγω κ δεν αλλαξε κατι σε θεμα μπαταριας..τσεκαρε ανοιχτα προγραμματα που δε χρησιμοποιεις κ τρεχουν μονα τους..επισης αλλαξε απο 4g σε 3g κ μπορεις απλα να πας στις ρυθμισεις/μπαταρια κ να ενεργοποιησεις τη λειτουργια χαμηλης ισχυος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους,με την ios 9.3.5 ποσο σας κραταει η μπαταρια;σε αναμονη χανω 10% στην ωρα!!!δεν νομιζω οτι ειναι λογικο.αναμενω τις απαντησης σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους,με την ios 9.3.5 ποσο σας κραταει η μπαταρια;σε αναμονη χανω 10% στην ωρα!!!δεν νομιζω οτι ειναι λογικο.αναμενω τις απαντησης σας

 

Πρόβλημα με το κινητό μου κάνει. Είχα ίδιο θέμα με το δικό μου. Το έστειλα στην Infoquest και το αντικατέστησαν. Είχε θέμα η Logic Board. Αν δεν έχεις κλείσει 2 χρόνια μπορείς να το στείλεις για έλεγχο. Απλά πρώτα θα πρέπει να έχεις κάνει ένα Restore & Setup as New για να δεις αν παραμένει το πρόβλημα. Θα αναγκαστείς όμως να πας σε iOS 10...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ιδιο προβλημα εχω κι εγω με iPhone 6S και iOS 10. την καταπινει πολυ γρηγορα και ανεβαζει και θερμοκρασια.

 

το ιδιο και το iPad Mini 4 που το αφηνω στο σπιτι με 100% μπαταρια το πρωι χωρις να κανει κατι και το βραδυ που γυριζω απο τη δουλεια ειναι σβηστο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έδωσα πάλι πίσω το κινητό και αναμένω νεότερα.

Και με ios 9.3.5 όπως είπε και ο Snollygoster την καταπίνει την μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έδωσα πάλι πίσω το κινητό και αναμένω νεότερα.

Και με ios 9.3.5 όπως είπε και ο Snollygoster την καταπίνει την μπαταρία.

οχι, δεν ειπα αυτο. με iOS 9.3.5 επαιζε μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

γενικοτερα, αξιζει η αναβαθμιση iphone 5s σε ios 10 ή όχι (τώρα είμαι στο 9); πάει αργά; το μετάνιωσε κανείς; πιο πολύ θέλω να το αναβαθμίσω γιατί μου τα έπρηξε η ειδοποίηση. μήπως γίνεται να μην με ρωτάει κάθε μέρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...