Προς το περιεχόμενο

Gourmet Thread


DDevil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

φιλε εγω κτυπάω εκει που δεν το περιμένεις! :-D

 

Κάτι τέτοια έλεγα κι εγώ στο ΟΟΤ θρεντ και το κλείσανε :cry:  ρε μήπως κρυφοδιάβαζες; :cry: :cry:

 

Άντε πηγαινε φέρε λιχουδιες και άραξε εγω πάω να κάνω γυμναστική τωρα (ο ξενέρωτος λεει) :cry:

 

χαχαχα :cry:  μου γεννήθηκε απορία όμως.. άμα πρόκειται για καμιά παστούλα πού τη βάζουμε; εδώ ή απέναντι? :devil:  Και στα 2; :cry: :cry:

 

Οκ κατάλαβα, άρα δε βάζουμε μόνο γκουρμέ

 

Πετυχημένος ο τίτλος του θρεντ δε μπορείς να πεις.. :cry:

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει είναι η πρώτη απόπειρα του Ντιντή στη δημιουργία θρεντ  ας του συγχωρήσουμε μια μικρή αστοχία στον τίτλο :unsure:  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι τέτοια έλεγα κι εγώ στο ΟΟΤ θρεντ και το κλείσανε :cry:  ρε μήπως κρυφοδιάβαζες; :cry: :cry:

 

 

χαχαχα :cry:  μου γεννήθηκε απορία όμως.. άμα πρόκειται για καμιά παστούλα πού τη βάζουμε; εδώ ή απέναντι? :devil:  Και στα 2; :cry: :cry:

 

 

Πετυχημένος ο τίτλος του θρεντ δε μπορείς να πεις.. :cry:

Aμα η παστουλα είναι στεργιου ή κανενος καλου ζαχαροπλαστείου που ξέρεις ότι είναι φρέσκα χωστην εδώ! Αν είναι κανενος ζαχαροπλαστείου μουφα που κοροϊδευει το κοσμο ριξτο από την άλλη :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι ήμουν σε δίλημμα τις προάλλες που πήρα πάστες από τη Χαρά και ήταν μπαγιατέ αν θα έπρεπε να τις ποστάρω στο αντιφίτνες. Τέρμα τα διλήμματα πλέον... :devil:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι ήμουν σε δίλημμα τις προάλλες που πήρα πάστες από τη Χαρά και ήταν μπαγιατέ αν θα έπρεπε να τις ποστάρω στο αντιφίτνες. Τέρμα τα διλήμματα πλέον... :devil:

 

Aπο την χαρα στα ανω πατησια??? ελα ρε ειχε μπαγιάτικες? και είναι καλο ζαχαροπλαστειο αυτό επαιρνα παλια παγωτο από εκει ... και επαιζα μποουλινκ στα τζέμα! Το διασκέδαζα καλα δηλαδή.

 

Άσχετο αλλα από αυτο το μποουλινκ ειχα γνωρισει την μεγαλυτερη σχέση που εχω κανει ποτε στη ζωη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και είναι καλο ζαχαροπλαστειο αυτό 

 

Αυτό είχα ακούσει και γω αλλά μάλλον θα κάνει καιρό να με ξαναδεί :devil:  Δεν ήταν τέρμα σάπιες αλλά ήταν αρκετά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aμα η παστουλα είναι στεργιου ή κανενος καλου ζαχαροπλαστείου που ξέρεις ότι είναι φρέσκα χωστην εδώ! Αν είναι κανενος ζαχαροπλαστείου μουφα που κοροϊδευει το κοσμο ριξτο από την άλλη :-D

Ο Στεργίου είναι γκουρμέ;!

 

Aπο την χαρα στα ανω πατησια??? ελα ρε ειχε μπαγιάτικες? και είναι καλο ζαχαροπλαστειο αυτό επαιρνα παλια παγωτο από εκει ... και επαιζα μποουλινκ στα τζέμα! Το διασκέδαζα καλα δηλαδή.

 

Άσχετο αλλα από αυτο το μποουλινκ ειχα γνωρισει την μεγαλυτερη σχέση που εχω κανει ποτε στη ζωη μου.

Καμιά βδομάδα;; :P :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είχα ακούσει και γω αλλά μάλλον θα κάνει καιρό να με ξαναδεί :devil:  Δεν ήταν τέρμα σάπιες αλλά ήταν αρκετά

 

Nτραπηκες να τις γυρισεις πισω? εγω χαλαρα θα το έκανα. Είναι η διαφωνια που είχαμε την άλλη φορα και με τον Μάους όταν δεν βάζουν σωστά πράγματα (ειτε μπαγιάτικα) ειτε λιγες μεριδες - κουτσουλιές ενώ μπορουν και παραπανω θα πέφτει κομπλιτσα :-D

 

ηρθα να φάω γλυκο φιλε. Όχι δειγμα γλυκού. Αμα οντως ηξερα ότι σερβίρεις δειγμα και μικρές ποσοτητες οκ.

 

Και αν δεν κάνεις θεμα για την ποσοτητα θα κανεις σιγουρα θεμα για το αν είναι μπαγιάτικο ή όχι. Ε φιλε είναι απαραδεκτο φημισμένο ζαχαροπλαστειο να δινει μπαγιάτικα. Αν τους το έλεγα και μου ελεγαν συγγνωμη και μου έδιναν ένα φρεσκο θα ξαναπηγαινα αν όμως μου πουλουσαν τρέλα και πηγαν να βγουν και από πάνω? θα τους ελεγα εντάξει επειδή αυτό δεν είναι εξηγηση που δεχομαι εγω δεν θα ξαναέρθω. Και σας το λέω να το ξέρετε γιατι μέχρι τωρα ερχομουν και ήμουν πελάτης.

Στα ισα ρε... αυτοι πως έχουν θρασος και δινουν μπαγιάτικα να φάει ο κοσμος?

 

Ο Στεργίου είναι γκουρμέ;!

 

Καμιά βδομάδα;; :P :D

 

Φιλε ο στεργιου για μενα είναι πολύ καλη φαση ναι. Διοτι

 

- Έχει πολύ καλη ποιοτητα - φρεσκα - τα φτιαχνει μπροστά σου.

- Είναι αρκετά γευστικα.

- σΕ ΠΟΛΥ Καλές τιμες.

 

Σκεψου τωρα τα γλυκα του 1.70-2 ευρώ παιζουν αντε και 2.30 το ακριβοτερο σε μεριδα ατομική. Πας σε κάτι αλλους πάνω από 2 ευρω ρε αι γαμησ. Για το παγωτο του δεν τρελαίνομαι .... και τις τυροπιτες (εκτος από τα πιτάκια κοτοπουλο και τα σπανακοπιτάκια) αλλα φιλε στα γλυκα είναι κορυφαιος ο τύπος για αυτό και έχει πετυχει. Αν τον δεις βεβαια είναι ενας παπούλης 80-90 χρονων πλεον έχουν αναλαβει τα παιδια του. Καλα να είναι ο άνθρωπος εγω τους θυμαμαι από τοτε που ειχαν μια τρυπα στην Ν.Φιλαδελφεια το '95 .... τωρα έχει ηδη 2 μεγαλα μαγαζια και ανοιξε και 3ο νομιζω στην Κηφισιά.

 

Ένα άλλο πολύ καλο εκει γυρω είναι τΑ MAX PERRY Ν.Ιωνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nτραπηκες να τις γυρισεις πισω? εγω χαλαρα θα το έκανα. Είναι η διαφωνια που είχαμε την άλλη φορα και με τον Μάους όταν δεν βάζουν σωστά πράγματα (ειτε μπαγιάτικα) ειτε λιγες μεριδες - κουτσουλιές ενώ μπορουν και παραπανω θα πέφτει κομπλιτσα :-D

 

ηρθα να φάω γλυκο φιλε. Όχι δειγμα γλυκού. Αμα οντως ηξερα ότι σερβίρεις δειγμα και μικρές ποσοτητες οκ.

 

Και αν δεν κάνεις θεμα για την ποσοτητα θα κανεις σιγουρα θεμα για το αν είναι μπαγιάτικο ή όχι. Ε φιλε είναι απαραδεκτο φημισμένο ζαχαροπλαστειο να δινει μπαγιάτικα. Αν τους το έλεγα και μου ελεγαν συγγνωμη και μου έδιναν ένα φρεσκο θα ξαναπηγαινα αν όμως μου πουλουσαν τρέλα και πηγαν να βγουν και από πάνω? θα τους ελεγα εντάξει επειδή αυτό δεν είναι εξηγηση που δεχομαι εγω δεν θα ξαναέρθω. Και σας το λέω να το ξέρετε γιατι μέχρι τωρα ερχομουν και ήμουν πελάτης.

Στα ισα ρε... αυτοι πως έχουν θρασος και δινουν μπαγιάτικα να φάει ο κοσμος?

 

 

Φιλε ο στεργιου για μενα είναι πολύ καλη φαση ναι. Διοτι

 

- Έχει πολύ καλη ποιοτητα - φρεσκα - τα φτιαχνει μπροστά σου.

- Είναι αρκετά γευστικα.

- σΕ ΠΟΛΥ Καλές τιμες.

 

Σκεψου τωρα τα γλυκα του 1.70-2 ευρώ παιζουν αντε και 2.30 το ακριβοτερο σε μεριδα ατομική. Πας σε κάτι αλλους πάνω από 2 ευρω ρε αι γαμησ. Για το παγωτο του δεν τρελαίνομαι .... και τις τυροπιτες (εκτος από τα πιτάκια κοτοπουλο και τα σπανακοπιτάκια) αλλα φιλε στα γλυκα είναι κορυφαιος ο τύπος για αυτό και έχει πετυχει. Αν τον δεις βεβαια είναι ενας παπούλης 80-90 χρονων πλεον έχουν αναλαβει τα παιδια του. Καλα να είναι ο άνθρωπος εγω τους θυμαμαι από τοτε που ειχαν μια τρυπα στην Ν.Φιλαδελφεια το '90.

Άλλον Στεργίου λέμε μάλλον, εγώ εννοώ αυτόν με τα συσκευασμένα σάντουιτς και γλυκά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλον Στεργίου λέμε μάλλον, εγώ εννοώ αυτόν με τα συσκευασμένα σάντουιτς και γλυκά!

 

Τον ίδιο λέτε. Ο «συσκευασμένος» πουλάει και φρέσκα στη Μεταμόρφωση και τη Νέα Φιλαδέλφεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον ίδιο λέτε. Ο «συσκευασμένος» πουλάει και φρέσκα στη Μεταμόρφωση και τη Νέα Φιλαδέλφεια.

Thanks, δεν το ήξερα! Σε εμάς φτάνουν μόνο τα πακέτα, που είναι αξιοπρεπή όντως αλλά δεν ξέρω αν ταιριάζουν στο gourmet thread! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...