Προς το περιεχόμενο

λαμες σιδερα βιδες κτλ σε οστα


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σας ειδα ολα τα περιεργα θεματα που εχετε εδω ειπα να βαλω και το δικο μου :P

 

πριν απο 3χρονια ειχα ενα ατυχημα στο ποδι(κνημη) δυστυχως χρειάστηκε επεμβαση μου προσθεσαν

2βιδες μετα απο 3εβδομαδες επεστρεψα σπιτι πολυ χαλια πονος δεν υπερχε βεβαια απλα ειχε παθει αγγυλωση το ποδι δεν μπορουσα να το ληγισω εκανα καποιες φυσοθεραπειες μετα απο 1.5 μηνα εστρωσε λυγιζε τερμα απλα το θεμα ειναι οτι δεν μου ανεφεραν κατι στο νοσοκομειο το ποτε θα αφερεθουν η κατι σχετικο συν οτι επαθε ατροφια ο τετρακεφαλος επειτα απο 3χρονια ειναι ακομα ετσι το ξερω οτι ειναι βλακια δικια μου πηγα καποιο καιρο γυμναστηριο εστρωσε λιγο αλλα λογο δουλειας δεν συνεχισα εχετε να μου προτεινετε κατι σχετικο με το θεμα ?(εκτος απο το να παω σε γιατρο :P εχω κλεισει ραντεβου σε μερικες μερες θα παω ) απλα θελω να δω εαν υπαρχει καποιος που το εχει παθει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ορθοπεδικό του ΚΑΤ να κλείσεις ραντεβού και να κανονίσετε την αφαίρεση των σιδερικών. Μετά με λίγη γυμναστική θα επανέλθουν οι μυς (όχι 100%).  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

WD40 ισως;

 

 

WD-40_Smart_Straw.JPG

 

 

 

Δε με επεισες οτι θα πας σε γιατρό.

 

δοκιμασμενο δεν κανει δουλεια :P

ποιο είναι το ερώτημα? αν θα βγάλεις τις βίδες η πως θα γυμνάσεις τον τετρακέφαλο?

και τα  2

Σε ορθοπεδικό του ΚΑΤ να κλείσεις ραντεβού και να κανονίσετε την αφαίρεση των σιδερικών. Μετά με λίγη γυμναστική θα επανέλθουν οι μυς (όχι 100%).  

για κατ λιγο δυσκολα βρισκομαι βορεια μακεδονια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... συν οτι επαθε ατροφια ο τετρακεφαλος επειτα απο 3χρονια ειναι ακομα ετσι το ξερω οτι ειναι βλακια δικια μου πηγα καποιο καιρο γυμναστηριο εστρωσε λιγο αλλα λογο δουλειας δεν συνεχισα

Έχω την εντύπωση ότι λόγω της χειρουργικής επέμβασης και για διάφορους λόγους "χρησιμοποιείς" το πόδι λίγο λιγότερο χωρίς να το καταλαβαίνεις. Και γι' αυτό ο τετρακέφαλος θα είναι πάντα πιο ατροφικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λυση που χρησιμοποιουν πολλοι επαγγελματιες αθλητες στο σπιτι ή στο γυμναστηριο για μετεγχειριτικη αποκατασταση μυων ειναι το Compex. Ειναι αρκετα ακριβο αλλα σε συνδυασμο με τη γυμναστικη κανει θαυματα.

 

http://www.skroutz.gr/c/810/pathhtikh-gymnastikh/m/8343/Compex.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι λόγω της χειρουργικής επέμβασης και για διάφορους λόγους "χρησιμοποιείς" το πόδι λίγο λιγότερο χωρίς να το καταλαβαίνεις. Και γι' αυτό ο τετρακέφαλος θα είναι πάντα πιο ατροφικός.

ναι αρκετα ειδικα στις σκαλες πιο πολυ μια μια τις κατεβαινω καμια φορα πολυ σπανια κανονικα 

Η λυση που χρησιμοποιουν πολλοι επαγγελματιες αθλητες στο σπιτι ή στο γυμναστηριο για μετεγχειριτικη αποκατασταση μυων ειναι το Compex. Ειναι αρκετα ακριβο αλλα σε συνδυασμο με τη γυμναστικη κανει θαυματα.

 

http://www.skroutz.gr/c/810/pathhtikh-gymnastikh/m/8343/Compex.html

και τι ακριβως κανει αυτο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

και τι ακριβως κανει αυτο ?

Σφίγγει και χαλαρώνει μύες με ηλεκτρικά σήματα χωρίς να "δίνεις" εντολή εσύ και έτσι δεν το καταλαβαίνεις το νιώθεις δηλαδή αλλά δεν κάνεις εσύ κατι... όπως όταν έχεις τικ ενα πράμα. 

 

Πιο απλά υποτίθεται ότι γυμνάζεσαι χωρίς να κουράζεσαι.

 

Τώρα για την μάρκα και για την αποτελεσματικότητα γενικά τέτοιων πραγμάτων δεν ξέρω να σου πω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σφίγγει και χαλαρώνει μύες με ηλεκτρικά σήματα χωρίς να "δίνεις" εντολή εσύ και έτσι δεν το καταλαβαίνεις το νιώθεις δηλαδή αλλά δεν κάνεις εσύ κατι... όπως όταν έχεις τικ ενα πράμα. 

 

Πιο απλά υποτίθεται ότι γυμνάζεσαι χωρίς να κουράζεσαι.

 

Τώρα για την μάρκα και για την αποτελεσματικότητα γενικά τέτοιων πραγμάτων δεν ξέρω να σου πω. 

θα το ψαξω ενδιαφερον ακουγεται θα αξιζει τα λεφτα του σου μενει κιολας μετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σφίγγει και χαλαρώνει μύες με ηλεκτρικά σήματα χωρίς να "δίνεις" εντολή εσύ και έτσι δεν το καταλαβαίνεις το νιώθεις δηλαδή αλλά δεν κάνεις εσύ κατι... όπως όταν έχεις τικ ενα πράμα.

 

Πιο απλά υποτίθεται ότι γυμνάζεσαι χωρίς να κουράζεσαι.

 

Τώρα για την μάρκα και για την αποτελεσματικότητα γενικά τέτοιων πραγμάτων δεν ξέρω να σου πω.

Οπως εγραψα και στο αρχικο ποστ μου, σε συνδυασμο με το γυμναστηριο, δλδ χρησιμοποιωντας το την ωρα που κανεις τετρακεφαλο πχ στο μηχανημα, τα αποτελεσματα ειναι πολυ καλα. Αρα, δεν υποτιθεται οτι γυμναζει, γυμναζει πολυ καλα αρκει να μαθεις να το δουλευεις.

 

Φυσικα ολα τα αλλα προγραμματα που εχει οπως πχ μασαζ , capillarization, αποκατασταση χειρουργειου, και τα υπολοιπα κανουν εξαιρετικη δουλεια.

 

https://youtu.be/iCSGEvsGzB0

 

https://youtu.be/jOjJJxzTu1g

https://www.hammernutrition.com/knowledge/the-road-to-recovery-starts-with-compex.17053.html?sect=electrical-muscle-stimulation-section

Επεξ/σία από Predatorkill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...