Προς το περιεχόμενο

Φήμες για τρία νέα iPad Pro την ερχόμενη άνοιξη και κατάργηση του iPad mini


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μου χαρισανε ενα ipad mini τελευταιας τεχνολογιας επαιξα μαζι του μια ωρα και απο τοτε ειναι σε ενα συρταρι γιατι δεν φτανει ουτε για αστειο το lg v500 που εχω ουτε καν για να το εχω για οταν αδειαζει η μπαταρια του αλλου. Το μονο κουλ ειναι το μαγνητικο cover και η μπροστινη του καμερα. το λειτουργικο ειναι χροοονια πισω απο το android ειδικα η εκδοση της lg, δε ειναι τυχαιο οτι νεο εχει βγει στο ios υπαρχει στο android εδω και χρονια

 

Οποιος εχει ipad δεν εχει ιδεα τι χανει .

 

Δηλαδή ένα τάμπλετ που μοιάζει με κακόγουστο αστείο σε εμφάνιση με οθόνη 1200 x 1920 pixels και λειτουργικό 2 χρονών που δεν πρόκειται να ενημερωθεί παραπάνω είναι καλύτερο από το τελευταίο iPad mini. Τι άλλο θα ακούσουμε από τα Fandroids.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Η σειρά Pro (βάσει των μοντέλων στα λάπτοπ, desktop της Apple) προϋποθέτει ότι υπάρχει και κάποια άλλη σειρά που δεν είναι Pro (πχ Macbook/Macbook Air/Macbook Pro ή Macmini, iMac, Mac Pro)!

 

Επομένως βάσει της παραπάνω συλλογιστικής δε είναι λογικό να καταργηθούν όλα τα άλλα iPad (Air, mini) κλπ και να μείνει μόνο ή σειρά Pro, διότι τότε κάλλιστα μπορούν απλά να ονομαστούν iPad...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου χαρισανε ενα ipad mini τελευταιας τεχνολογιας επαιξα μαζι του μια ωρα και απο τοτε ειναι σε ενα συρταρι γιατι δεν φτανει ουτε για αστειο το lg v500 που εχω ουτε καν για να το εχω για οταν αδειαζει η μπαταρια του αλλου. Το μονο κουλ ειναι το μαγνητικο cover και η μπροστινη του καμερα. το λειτουργικο ειναι χροοονια πισω απο το android ειδικα η εκδοση της lg, δε ειναι τυχαιο οτι νεο εχει βγει στο ios υπαρχει στο android εδω και χρονια

 

Οποιος εχει ipad δεν εχει ιδεα τι χανει .

Λες και δεν είχαμε Android tablet αγορασμένο από Ιαπωνία, Sony...αλλά ξέρω τότε το Android 4 κάτι, σερνότανε. Να σου βρω αγοραστή. Από το να κάθεται στο συρτάρι, είναι και τελευταίας τεχνολογίας, όπως λες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ακριβώς αυτό περίμενε η Apple για να βγάλει κέρδος.

 

 

 

Αυτά τα συμπεράσματα απο που ακριβώς βγάινουν; Πληροφορίες εκ των έσω ή σας το είπε κανένας φίλος στον καφέ;

 

Αν έκανες παρέα με τύπους από πωλήσεις, μάρκετινγκ και άλλους "ικανοποιητές μετόχων" θα ήξερες ότι το να αυξάνεις τα κέρδη από κάθε μικρή λεπτομέρεια είναι αυτό που ορίζει τη χρησιμότητά σου στην εταιρία.

 

Σε μια τόσο μεγάλη εταιρία υπάρχουν τομείς, Και ο τομέας των αξεσουάρ πιθανώς να θέλει κι αυτός να ξαναδεί τις πωλήσεις να εκτοξεύονται. Για να γλυτώσει σε πιθανή περίπτωση απολύσεων, για να μπορέσει ο τάδε μάνατζερ να πάρει το μπόνους του, για να επιβιώσει στον εσωτερικό ανταγωνισμό.

 

Τα σύγχρονα analytics δεν αφήνουν κανένα σε εφησυχασμό, μόνο και μόνο επειδή "οι άλλοι τομείς πουλάνε καλά".

Apple, IBM, Microsoft, Goolge και πολλοί άλλοι, λειτουργούν τομείς σαν εταιρίες μέσα στην εταιρία, η καθεμία με το μπάτζετ της και τον ισολογισμό της (αυτό για να πολεμήσουν τα startups - τρομάρα τους)

 

Οπότε δεν περιμένει να βγάλει μόνο από εκεί, αλλά γενικώς θα βγάλει από όπου μπορεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μου χαρισανε ενα ipad mini τελευταιας τεχνολογιας επαιξα μαζι του μια ωρα και απο τοτε ειναι σε ενα συρταρι γιατι δεν φτανει ουτε για αστειο το lg v500 που εχω ουτε καν για να το εχω για οταν αδειαζει η μπαταρια του αλλου. Το μονο κουλ ειναι το μαγνητικο cover και η μπροστινη του καμερα. το λειτουργικο ειναι χροοονια πισω απο το android ειδικα η εκδοση της lg, δε ειναι τυχαιο οτι νεο εχει βγει στο ios υπαρχει στο android εδω και χρονια

 

Οποιος εχει ipad δεν εχει ιδεα τι χανει .

 

μου χαρισανε ενα ipad mini τελευταιας τεχνολογιας επαιξα μαζι του μια ωρα και απο τοτε ειναι σε ενα συρταρι = το λεω αυτο για να πω οτι το εχω και το απερριψα - ασχετα που δεν υπαρχει στην πραγματικοτητα ipad mini στο συρταρι

 

δεν φτανει ουτε για αστειο το lg v500 = αυτο μπορεσα/πηρα και αν δεν παινεσεις το σπιτι σου

 

Οποιος εχει ipad δεν εχει ιδεα τι χανει = όποιος έχει iPad ξέρει τι χάνω

Επεξ/σία από Snollygoster
  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το iPad από τα 479€ που είχε ως αρχική τιμή πλέον το πουλάει στα 600+. Το ίδιο όπως είπες και με τα iPhone. Δοκιμάζει να δει πόσο θα αντέξει η αγορά. Εγώ προσωπικά iPad με τέτοιο κόστος δεν πρόκειται να το πάρω. Η Αγορά των τάμπλετ όσο πάει και πέφτει. Άμα συνεχίσει την ίδια πολιτική με τις τιμές στα iPad θα έχει μεγάλη χασούρα.

Έτσι ακριβως. Εγώ έχω ένα 10ιντσο samsung εδώ και μια 3ετια και πάει τραίνο βγάζω την κάρτα sd περναω ότι ταινία σειρά θέλω. Ote GO παίζει άψογα. Τα ipad μόνο για gaming είναι τίποτα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου χαρισανε ενα ipad mini τελευταιας τεχνολογιας επαιξα μαζι του μια ωρα και απο τοτε ειναι σε ενα συρταρι = το λεω αυτο για να πω οτι το εχω και το απερριψα - ασχετα που δεν υπαρχει στην πραγματικοτητα ipad mini στο συρταρι

 

 

δεν φτανει ουτε για αστειο το lg v500 = αυτο μπορεσα/πηρα και αν δεν παινεσεις το σπιτι σου

Χαχα ρε φίλε να σαι καλά! Πραγματικα γελασα! Ετσι οπως τα λες είναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα ρε φίλε να σαι καλά! Πραγματικα γελασα! Ετσι οπως τα λες είναι!

 

Σε πολλά πράγματα είναι μπελάς σε σχέση με ένα android. Με χαλάει ο τρόπος που διαχειρίζομαι αρχεία και μου λείπει πολύ το OTG.  

 

Από την άλλη, είναι το ιδανικό tablet για τον πατέρα μου: αυτό το κεντρικό κουμπί που "διορθώνει τα πάντα" ήταν μεγάλη ιδέα.

 

Επίσης με χαλάει που κανένα tablet δεν είναι multiuser, ο τρόπος που οι εφαρμογές είναι συνδεδεμένες στο χρήστη και διάφορα άλλα που σε desktop (win, linux , mac) απλώς γίνονται ενώ στις φορητές συσκευές υπάρχει περιορισμός δικαιωμάτων.

 

Γιατί να μην είμαι "root" στο tablet; Είτε μιλάμε για iPad έιτε για Android...

 

Ας κόψουμε τους fanboyσμούς και ας δούμε πραγματικά τί θέλουμε να ζητάμε από τις εταιρίες.

 

Για το φίλο που γράφει ότι έχει το iPad στο συρτάρι: Βγάλτο.

 

Εκτός αν δεν έχεις κανένα φίλο με Apple, δε σου αρέσει η πολύ καλύτερη οθόνη του, δε παίζεις παιχνίδια, δε θες να συνδέσεις κανένα account σου, έχεις κόλλημα με τα widgets  και πάει λέγοντας. Ή αν λες ψέματα...

 

Η σύγκριση με το LG V500 είναι τουλάχιστον αστεία: ας έλεγες ένα Samsung Tab S2!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης με χαλάει που κανένα tablet δεν είναι multiuser, ο τρόπος που οι εφαρμογές είναι συνδεδεμένες στο χρήστη και διάφορα άλλα που σε desktop (win, linux , mac) απλώς γίνονται ενώ στις φορητές συσκευές υπάρχει περιορισμός δικαιωμάτων.

Tα windows tablet ειναι multiuser και το ιδιο ισχυει για πολλα android tablet.

 

Μπορει πχ το καθε μελος στην οικογενεια να εχει το δικο του χρηστη στο tablet, οπου θα τρεχει το δικο του facebook , gmail app κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ακριβώς αυτό περίμενε η Apple για να βγάλει κέρδος.

 

 

 

Αυτά τα συμπεράσματα απο που ακριβώς βγάινουν; Πληροφορίες εκ των έσω ή σας το είπε κανένας φίλος στον καφέ;

 

Βλέπω ενημερώνεσαι αρκετά από τεχνολογικά θέματα . Συνοπτικά θα σου πω ότι για οποία κατασκευάστρια εταιρία θέλει να χρησιμοποιήσει το lighting με αντάπτορα ή με Wifi , θα πρέπει η εταιρία "Logitech"  και οι άλλες να καταβάλουν λεφτά στην Apple για το κάθε ακουστικό που θα κατασκευάσουν . 1000 ακουστικά θα φτιάξουν ?  1000 x ? = ? δεν ξέρω πόσο θα είναι το κόστος... Αυτά τα ολίγα ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου χαρισανε ενα ipad mini τελευταιας τεχνολογιας επαιξα μαζι του μια ωρα και απο τοτε ειναι σε ενα συρταρι γιατι δεν φτανει ουτε για αστειο το lg v500 που εχω ουτε καν για να το εχω για οταν αδειαζει η μπαταρια του αλλου. Το μονο κουλ ειναι το μαγνητικο cover και η μπροστινη του καμερα. το λειτουργικο ειναι χροοονια πισω απο το android ειδικα η εκδοση της lg, δε ειναι τυχαιο οτι νεο εχει βγει στο ios υπαρχει στο android εδω και χρονια

 

Οποιος εχει ipad δεν εχει ιδεα τι χανει .

Έχω 4-5 tablets android. Πες μας τι καλύτερο έχει το lg να καταλάβουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έκανες παρέα με τύπους από πωλήσεις, μάρκετινγκ και άλλους "ικανοποιητές μετόχων" θα ήξερες ότι το να αυξάνεις τα κέρδη από κάθε μικρή λεπτομέρεια είναι αυτό που ορίζει τη χρησιμότητά σου στην εταιρία.

 

Σε μια τόσο μεγάλη εταιρία υπάρχουν τομείς, Και ο τομέας των αξεσουάρ πιθανώς να θέλει κι αυτός να ξαναδεί τις πωλήσεις να εκτοξεύονται. Για να γλυτώσει σε πιθανή περίπτωση απολύσεων, για να μπορέσει ο τάδε μάνατζερ να πάρει το μπόνους του, για να επιβιώσει στον εσωτερικό ανταγωνισμό.

 

Τα σύγχρονα analytics δεν αφήνουν κανένα σε εφησυχασμό, μόνο και μόνο επειδή "οι άλλοι τομείς πουλάνε καλά".

Apple, IBM, Microsoft, Goolge και πολλοί άλλοι, λειτουργούν τομείς σαν εταιρίες μέσα στην εταιρία, η καθεμία με το μπάτζετ της και τον ισολογισμό της (αυτό για να πολεμήσουν τα startups - τρομάρα τους)

 

Οπότε δεν περιμένει να βγάλει μόνο από εκεί, αλλά γενικώς θα βγάλει από όπου μπορεί.

 

Αδερφέ έκατσες και έγραψες όλο αυτό το κατεβατό χρησιμοποιώντας πιασάρικη ορολογία για να με πείσεις οτι αν η Apple αυξήσει τις ίντσες θα ειναι για να πουλήσει αξεσουάρ; Αλήθεια;

 

Βλέπω ενημερώνεσαι αρκετά από τεχνολογικά θέματα . Συνοπτικά θα σου πω ότι για οποία κατασκευάστρια εταιρία θέλει να χρησιμοποιήσει το lighting με αντάπτορα ή με Wifi , θα πρέπει η εταιρία "Logitech"  και οι άλλες να καταβάλουν λεφτά στην Apple για το κάθε ακουστικό που θα κατασκευάσουν . 1000 ακουστικά θα φτιάξουν ?  1000 x ? = ? δεν ξέρω πόσο θα είναι το κόστος... Αυτά τα ολίγα ... 

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την ενημέρωση, πραγματικά δεν είχα ιδέα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα ipad 3 , πηρα το pro των 9.2" και συνεχιζω να ειμαι απολυτα ευχαριστημενη. Με τα καλυματα της apple μπρος πισω εννοειται , το tablet ειναι ενα κοσμημα.

 

Δεν υπαρχουν αλλα tablet πλην του ipad. Ο,τι λεει ο Φωτης. Γραφει ακραια αλλα ισχυουν. Ο,τι αλλο εχει βγει εχει παει απατο, αυτος ειναι ο ενας και μοναδικος βασιλιας.

 

Αν μειωσουν τα bezels θα ζηλεψω, κατα τ αλλα απ τη στιγμη που εφτιαξαν το βαρος ειμαι κομπλε. Με το 3 μια τενοντιτιδα τη παθαινες :P

 

Α κατι ακομα. Οταν θελετε να κραξετε καντε το σωστα. Ειναι fAnboys οχι fun. Ημαρτον.....

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ο τιτλος παραπλανει. Νομιζα οτι δεν θα ξαναβγαλει mini ipad σε διαστασεις. Μακραν η βολικοτερη διασταση. Το μεταφερω απο την τσαντα της γυναικας , μεχρι τον χειμωνα στην τσεπη του μπουφαν και το καλοκαιρι στην πλαινη τσεπη της βερμουδας! Η αναλογια οθονη 3:4 ειναι η βολικοτερη για αναγνωση. Οσο για εφαρμογες μουσικης δεν εχει αντιπαλο η πλατφορμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι έτη μπροστά σε τι ? Στο να σου πασάρει το Pro με τα ίδια specs του 2 ? Καθαρά marketing είναι για να πάρει λεφτά και τίποτα άλλο ... Για να μην μιλήσουμε για τεχνολογία 2012 που πασάρει.. Αυτά ... Όποιος θέλει το αγοράζει και οποίος δεν θέλει όχι.. 

 

Καιρό είχα να δω τέτοιο post, που ήσασταν κρυμμένοι; 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...