Προς το περιεχόμενο

Ειμαι φοιτητης. Ποια εταιρια να διαλεξω για ιντερνετ;


JimasGR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα, οπως λεει και ο τιτλος σαν φοιτητης ενδιαφερομαι να βαλω ιντερνετ και μονο (χωρις σταθερο) και εχω παρει προσφορες απο τους περισσοτερους αν οχι ολους τους παροχους της Ελλαδας (cosmote,wind,vodafone,cyta,forthnet). Πανω κατω στα χρηματα ειναι ολοι στο ιδιο επιπεδο με εξαιρεση την wind που ειναι η φτηνοτερη απο ολες τις προαναφερθεντες εταιριες με μηνιαιο παγιο 18€ χωρις χρεωση για τελη ενεργοποιησης σε αντιθεση με τις υπολοιπες, προσφορα η οποια ισχυει για ενεργοποιηση μεχρι την τριτη. Αυτο που με ενδιαφερει να μαθω ειναι σε ποια εταιρια αξιζει εν τελη να κανω συνδεση γιατι πανω απο ολα θελω να εχω το κεφαλι μου ησυχο και να μην μετανιωσω την επιλογη μου.

Ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην wind θα το μετανιώσεις σίγουρα, τα 18 ειναι το τυράκι μετα να δεις τι κλάμα θα παισει, και τελικά αν πας εκει σιγουρέψου οτι πράγματι δεν εχει τέλος ενεργοποίησης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, οπως λεει και ο τιτλος σαν φοιτητης ενδιαφερομαι να βαλω ιντερνετ και μονο (χωρις σταθερο) και εχω παρει προσφορες απο τους περισσοτερους αν οχι ολους τους παροχους της Ελλαδας (cosmote,wind,vodafone,cyta,forthnet). Πανω κατω στα χρηματα ειναι ολοι στο ιδιο επιπεδο με εξαιρεση την wind που ειναι η φτηνοτερη απο ολες τις προαναφερθεντες εταιριες με μηνιαιο παγιο 18€ χωρις χρεωση για τελη ενεργοποιησης σε αντιθεση με τις υπολοιπες, προσφορα η οποια ισχυει για ενεργοποιηση μεχρι την τριτη. Αυτο που με ενδιαφερει να μαθω ειναι σε ποια εταιρια αξιζει εν τελη να κανω συνδεση γιατι πανω απο ολα θελω να εχω το κεφαλι μου ησυχο και να μην μετανιωσω την επιλογη μου.

Ευχαριστω πολυ.

 

Τα χωρίς τέλη ενεργοποίησης κατά πάσα πιθανότητα είναι μούφα. Το πιθανότερο είναι ότι θα στο χρεώσουν λίγο λίγο ή όπως είπαν ήδη τα 18 να είναι τον πρώτο χρόνο και τον δεύτερο να πληρώνεις 25 (όπου εκεί μέσα θα μπει και το τέλος ενεργοποίησης). Οπως επίσης έχουν ήδη πει και οι άλλοι, μακριά από Wind. Η εταιρία είναι αναξιόπιστη και ενώ θα βρεις πολλούς να σου πουν "εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα μαζί τους 5 χρόνια τώρα" η αλήθεια είναι ότι οι μισοί από αυτούς προσπαθούν απλά να κοροϊδέψουν τον εαυτό τους γιατί όπως είναι γνωστό λίγο δύσκολο να παραδεχτεί κάποιος ότι έκανε μαλακία ή τον έπιασαν κότσο (επειδή κοκορευόταν ότι αυτός ήξερε και το έψαξε από χίλιες πλευρές πριν επιλέξει wind).

 

ΟΤΕ είναι με διαφορά ο πιο αξιόπιστος με την HOL να έρχεται δεύτερη. Ολες οι άλλες εταιρίες είναι τζόκερ και διακινδυνεύεις την ψυχική σου υγεία σε περίπτωση που χρειαστείς κάτι από αυτούς.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια σας. Η αληθεια ειναι οτι δεν ρωτησα τιμη για 2ο χρονο αλλα θα ρωτησω για να μην γινει καμια πουστια οπως λετε. Η κοπελα εκει μου μιλησε για προσφορα χωρις τελος ενεργοποιησης ισως γι αυτο ειναι μεχρι την τριτη. Επισης ολες οι εταιριες εχουν συμβολαιο 24μηνο.

Cosmote:
Τελη: 36€

24mbps: 17,90€

2 χρονια συμβολαιο με 36€ χρεωση σε περιπτωση αλλαγης σπιτιου εναντι των 75€ που χρεωνει η wind. Τι λετε? Καλυτερα cosmote? Γιατι αν ειναι για 36€ να εχω το κεφαλι μου ησυχο(και εννοειται να εχω και καλες ταχυτητες) τοτε δεν το πολυσκεφτομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια σας. Η αληθεια ειναι οτι δεν ρωτησα τιμη για 2ο χρονο αλλα θα ρωτησω για να μην γινει καμια πουστια οπως λετε. Η κοπελα εκει μου μιλησε για προσφορα χωρις τελος ενεργοποιησης ισως γι αυτο ειναι μεχρι την τριτη. Επισης ολες οι εταιριες εχουν συμβολαιο 24μηνο.

Cosmote:

Τελη: 36€

24mbps: 17,90€

2 χρονια συμβολαιο με 36€ χρεωση σε περιπτωση αλλαγης σπιτιου εναντι των 75€ που χρεωνει η wind. Τι λετε? Καλυτερα cosmote? Γιατι αν ειναι για 36€ να εχω το κεφαλι μου ησυχο(και εννοειται να εχω και καλες ταχυτητες) τοτε δεν το πολυσκεφτομαι.

κοιτα εγω εχω οτε και αν και ακριβοτερος μπορω να πω οτι πληρωνεις την εξυπηρετιση(ετσι κι αλλιος οτι και να γινει και οι αλλες εταιριες τον οτε περνουν για οποιοδηποτε προβλημα στη γραμμη εκτος σπιτιου) αν και τα 18 ευρω ειναι για ενα χρονο μετα παει στα 22

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vodafone (HOL) 15 ευρώ με λογαριασμό στο mail σου. Ταχύτητες πάνω κάτω ίδιες με cosmote, περισσότερο έχει να κάνει με την τοποθεσία σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό "με λογαριασμό στο mail σου" είναι ας πουμε κάποιο κίνητρο για να πας σε αυτούς, που πλέον όλοι θέλουν να γλυτώσουν και την τελευταία δεκάρα και να μην στέλνουν ούτε λογαριασμούς, δήθεν γίναμε οικολόγοι -:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό "με λογαριασμό στο mail σου" είναι ας πουμε κάποιο κίνητρο για να πας σε αυτούς, που πλέον όλοι θέλουν να γλυτώσουν και την τελευταία δεκάρα και να μην στέλνουν ούτε λογαριασμούς, δήθεν γίναμε οικολόγοι - :)

Βασικά δεν συμφωνώ. Το μόνο που κέρδιζε η αποστολή φυσικού λογαριασμού ήταν χώρο στα σκουπίδια μου.

Αφού ενημερώνεσαι με SMS για την έκδοση λογαριασμού, τον οποίο μπορείς να τσεκάρεις στο email και να τον πληρώσεις ηλεκτρονικά, τι την θες την χαρτούρα; Και ηλεκτρονικά να μην πληρώσεις, πας στο ταμείο, λες το αφμ ή το τηλέφωνο σου, και πληρώνεις έτσι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δεν συμφωνώ. Το μόνο που κέρδιζε η αποστολή φυσικού λογαριασμού ήταν χώρο στα σκουπίδια μου.

Αφού ενημερώνεσαι με SMS για την έκδοση λογαριασμού, τον οποίο μπορείς να τσεκάρεις στο email και να τον πληρώσεις ηλεκτρονικά, τι την θες την χαρτούρα; Και ηλεκτρονικά να μην πληρώσεις, πας στο ταμείο, λες το αφμ ή το τηλέφωνο σου, και πληρώνεις έτσι. 

 

Αρχειοθέτηση. Εάν δεν τηρείς αρχείο των λογαριασμών σου (με τις αποδείξεις) πληρωμής ξεκίνα να το κάνεις από χτες.

 

Εγώ προσωπικά για να δεχτώ ηλεκτρονικό αντί για έντυπο λογαριασμό, περιμένω καλή έκπτωση, δεδομένου ότι μετά θα πρέπει να τους τυπώνω εγώ. Όχι φραγκοδίφραγκα όπως κάνουν τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι να τυπωσεις ωρε? Αρχειοθετηση online/σκληρο δισκο, 2016 γαρ.

Πλεον ολοι οι λογαριασμοι μου ειναι ηλεκτρονικοι ωστε να μην τα παιρνω απο το κουτι και να τα πεταω την επομενη μερα στα σκουπιδια.
Download και τις αποδειξεις και τελος.

 

Eco ξε eco, η δουλεια γινεται πιο ξεκουραστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...