Προς το περιεχόμενο

Αναστολή παραγωγής του Galaxy Note 7 αποφάσισε η Samsung


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάποιο λάκο έχει η φάβα να μου το θυμηθείτε...δεν λέω ότι δεν σκάσανε οι μπαταρίες τους, προφανώς και έγινε, αλλά αυτό το media frenzy και οι προσπάθειες κάποιων να βγάλουν φράγκα στο Μούρικα με civil lawsuits και τα συναφή κολπάκια Χάρβυ Σπέκτερ εμένα μου βρωμάνε...Γιατί είμαι σίγουρος ότι σε όλα μα όλα τα μοντέλα όλων μα όλων των εταιρειών έχουν τα ίδια και μεγαλύτερα ίσως ποσοστά αστοχίας (κάποιες μονάδες σε μερικά μύρια τηλέφωνα). Σε καμία άλλη δεν έγινε τόσος ντόρος. Μήπως τελικά το Νοτε 7 είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί και ανησύχησε κάποιους κάποιους που σκόπευαν να κρατήσουνε την πρωτοκαθεδρία και να συνεχίσουν να μοσχοπουλάνε κοροιδεύοντας; Και στήσανε όλο αυτό το πανηγύρι για να πλήξουνε τη Σαμσουνγκ; Γιατί (κακά τα ψέμματα) αυτό δεν συνέβη όταν ήταν πλαστικές οι συσκευές αλλά μόλις καθιερώθηκαν ως εξαιρετικά ποιοτικές, με τα μέταλλά τους και τα γυαλιά τους και την όμορφη συναρμολόγηση και τις πρωτότυπες οθονάρες; Μήπως το Νοτε 7 είναι πλέον (λόγω και επικείμενης πτώσης της τιμής) ότι καλύτερο μπορεί να αγοράσει κάποιος αυτή τη στιγμή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Η κατάντια των ελληνικών forum. Only in Greece. Λιακοπουλος, Βελόπουλος κ τα σχετικά. Τα μπεεεε τους μαράνανε τόσα χρόνια....

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6932479#

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6932579#post6932579

kamerasemena.jpg

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιο λάκο έχει η φάβα να μου το θυμηθείτε...δεν λέω ότι δεν σκάσανε οι μπαταρίες τους, προφανώς και έγινε, αλλά αυτό το media frenzy και οι προσπάθειες κάποιων να βγάλουν φράγκα στο Μούρικα με civil lawsuits και τα συναφή κολπάκια Χάρβυ Σπέκτερ εμένα μου βρωμάνε...Γιατί είμαι σίγουρος ότι σε όλα μα όλα τα μοντέλα όλων μα όλων των εταιρειών έχουν τα ίδια και μεγαλύτερα ίσως ποσοστά αστοχίας (κάποιες μονάδες σε μερικά μύρια τηλέφωνα). Σε καμία άλλη δεν έγινε τόσος ντόρος. Μήπως τελικά το Νοτε 7 είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί και ανησύχησε κάποιους κάποιους που σκόπευαν να κρατήσουνε την πρωτοκαθεδρία και να συνεχίσουν να μοσχοπουλάνε κοροιδεύοντας; Και στήσανε όλο αυτό το πανηγύρι για να πλήξουνε τη Σαμσουνγκ; Γιατί (κακά τα ψέμματα) αυτό δεν συνέβη όταν ήταν πλαστικές οι συσκευές αλλά μόλις καθιερώθηκαν ως εξαιρετικά ποιοτικές, με τα μέταλλά τους και τα γυαλιά τους και την όμορφη συναρμολόγηση και τις πρωτότυπες οθονάρες; Μήπως το Νοτε 7 είναι πλέον (λόγω και επικείμενης πτώσης της τιμής) ότι καλύτερο μπορεί να αγοράσει κάποιος αυτή τη στιγμή;

 

Συγνώμη δεν κρατήθηκα.

 

Liakopoulos3d.jpg

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα εχει υποδειγματικη αντιμετώπιση η samsung στους πελατες της και εννοειται ανεβαινει στην εκτιμηση μας με αυτή την αναστολή.Τωρα το οτι παρουσιαστηκαν 5-6 κρουσματα μπαταριας στις ασφαλείς και ελεγμένες συσκευές ειναι λαθος αλλα ανθρωπινο.Μπραβο της που ανέστειλε την παραγωγή και ανεμενουμε περισσοτερες πληροφοριες αν εφταιγε η μπαταρια η καποιο κυκλωμα στο κινητο.

δουλευεις samsung και ξερεις για την υποδειγματικη αντιμετωπιση στους πελατες η εχεις προσωπικη εμπειρια η το λες για το μαζεμα του 7 την πρωτη φορα; 5-6 κρούσματα δεν το λες... τι άλλο εκτος από ανθρωπινο θα ηταν το λαθος; αν σου εσκαγε η τηλεοραση στο σαλονι θα ελεγες τα ιδια η δεν θα πειραζε αφου θα ηταν ανθρωπινο λαθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιο λάκο έχει η φάβα σίγουρα φόρουμαδες μου μόνο που κ η apple χρησιμοποεί μπαταρίες από την Samsung. Δεν υπάρχει θέμα μπαταρίας. Το κινητό εχει κατασκευαστικό λάθος by design και η Samsung βιάστηκε να το ρίξει στην αγορά βάζοντας σε κίνδυνο 2 εκ κόσμο. Τέλεια και παύλα. Karma is a bitch. Όλα εδώ πληρώνονται για τους clopycats.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστοχία υλικού δεν είναι. Είναι λάθος by design. Άλλο το ένα, άλλο το άλλο!

δεν νομιζω, δηλαδή τι κανανε βραχυκυκλώσανε την μπαταρια με την καμερα π.χ. και κανει μπαμ; αν ξερεις κατι παραπανω πες μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρο mode on. Παλι καλα που δεν εγινε κανενα σκηνικο Note 7 με Gear VR. Ειναι ΠΑΡΑ πολυ τυχερη.

 

Σε VR mode ακομα και τα προηγουμενα της Samsung βραζουν.

 

Και φαντάσου να βλέπεις μέσα στο VR εκείνη τη στιγμή κάτι με φωτιές!!!! χεχεχε!!!! 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομιζω, δηλαδή τι κανανε βραχυκυκλώσανε την μπαταρια με την καμερα π.χ. και κανει μπαμ; αν ξερεις κατι παραπανω πες μας.

 

Προφανώς είναι σχεδιαστικό λάθος για να σκάνε και μετά την αντικατάσταση. Αν ήταν αστοχία αντικαθιστώντας το ελαττωματικό μέρος δεν θα ξανασκάγαν...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει. Εαν εμένα μου έσκαγε το κινητό και έπιανε φωτιά θα ΑΠΑΙΤΟΥΣΑ και δωρεάν θήκη + ζελατίνα για την οθόνη! Δεν θα το άφηνα έτσι...θα τους κυνηγούσα μέχρι τέλους!

πιο πανω ελεγες υποδειγματικη αντιμετωπιση στους πελατες, τωρα μας τα αλλαζεις, αποφασισε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιο λάκο έχει η φάβα να μου το θυμηθείτε...δεν λέω ότι δεν σκάσανε οι μπαταρίες τους, προφανώς και έγινε, αλλά αυτό το media frenzy και οι προσπάθειες κάποιων να βγάλουν φράγκα στο Μούρικα με civil lawsuits και τα συναφή κολπάκια Χάρβυ Σπέκτερ εμένα μου βρωμάνε...Γιατί είμαι σίγουρος ότι σε όλα μα όλα τα μοντέλα όλων μα όλων των εταιρειών έχουν τα ίδια και μεγαλύτερα ίσως ποσοστά αστοχίας (κάποιες μονάδες σε μερικά μύρια τηλέφωνα). Σε καμία άλλη δεν έγινε τόσος ντόρος. Μήπως τελικά το Νοτε 7 είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί και ανησύχησε κάποιους κάποιους που σκόπευαν να κρατήσουνε την πρωτοκαθεδρία και να συνεχίσουν να μοσχοπουλάνε κοροιδεύοντας; Και στήσανε όλο αυτό το πανηγύρι για να πλήξουνε τη Σαμσουνγκ; Γιατί (κακά τα ψέμματα) αυτό δεν συνέβη όταν ήταν πλαστικές οι συσκευές αλλά μόλις καθιερώθηκαν ως εξαιρετικά ποιοτικές, με τα μέταλλά τους και τα γυαλιά τους και την όμορφη συναρμολόγηση και τις πρωτότυπες οθονάρες; Μήπως το Νοτε 7 είναι πλέον (λόγω και επικείμενης πτώσης της τιμής) ότι καλύτερο μπορεί να αγοράσει κάποιος αυτή τη στιγμή; 

αντε παρτο αμα εισαι αντρας

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...