Προς το περιεχόμενο

σύνδεση ενισχυτή κεραίας αυτοκινητου


algox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το συνδεέις στο κόκκινο ή στο κίτρινο.Θα πρέπει να βρεις βέβαια ποιο από τα δυο καλωδιάκια τροφοδωτείται όταν πέρνει μπρος το αμάξι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συνδεέις στο κόκκινο ή στο κίτρινο.Θα πρέπει να βρεις βέβαια ποιο από τα δυο καλωδιάκια τροφοδωτείται όταν πέρνει μπρος το αμάξι

φιλε μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος;δλδ να σημειωσεις κατι στην φωτο(κυκλακι κατι τετοιο)για να δω επ'ακριβως και μην μπερδευτω;

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φωτογραφία είναι πολύ μικρή και δεν φαίνεται σχεδόν τπτ και όταν πατάμε πάνω δεν ανοίγει. Φτιάξτην για να δούμε τα καλώδια και να σου πούμε τι να κνάνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φωτογραφία είναι πολύ μικρή και δεν φαίνεται σχεδόν τπτ και όταν πατάμε πάνω δεν ανοίγει. Φτιάξτην για να δούμε τα καλώδια και να σου πούμε τι να κνάνει

Ναι σωστα,λαθος δικο μου παιδια

 

muxseo.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην κυκλωμένη φύσα θα το συνδέσεις στο κόκκινο καλώδιο (αν θες να διακόπτεται η τάση όταν βγάζεις το κλειδί) ή στο κίτρινο (αν θες να χει μόνιμα τάση)

 

Για μένα το πιο σωστό είναι να μπει στο κόκκινο καλώδιο.

 

 

post-219161-0-21787200-1476373774_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην κυκλωμένη φύσα θα το συνδέσεις στο κόκκινο καλώδιο (αν θες να διακόπτεται η τάση όταν βγάζεις το κλειδί) ή στο κίτρινο (αν θες να χει μόνιμα τάση)

 

Για μένα το πιο σωστό είναι να μπει στο κόκκινο καλώδιο.

 

 

attachicon.gifmuxseo.jpg

 

Εγω θέλω οταν βγαζω το κλειδι να κλεινει κ το ραδιο,οποτε στο κοκκινο καλωδιο,σωστα φιλε?Νομιζω πως και για μενα ετσι ειναι το σωστο.

Δλδ η διαδικασια ειναι:ξεγυμνωνω λιγο το κοκκινο καλωδιο,συνδεω εκει το μπλε(12 volt απο τον ενισχυτη κεραιας)και απλα το μονωνω μετα.

Σορρυ που ειμαι τοσο αναλυτικος αλλα πρωτη φορα ασχολουμαι με αυτα.Ευχαριστω οπως κ να χει φιλε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία :)

 

το συνδεσα οπως μου ειπες,ειδα διαφορα αλλα οχι κ τεραστια.καλυτερα οπως πριν φυσικα.Μαλλον παιζει ρολο κ το μερος και μια φορα που αλλαξα κεραια εξωτερεικη που μου ειχε σπασει κ εβαλα μετασιον.Τι λες κι εσυ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά το θέμα είναι ότι δεν πιάνει το ράδιο σου? Σε έμενα που δεν έπιανα καλά παντού είχε χαλάσει το εργοστασιακό φις που έχει το καλώδιο πάνω φαινόταν κίολας λίγο έπεζε πολύ το έκοψα έκανα μια ένωση εκει με πατεντούλα κια όλα κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα το ράδιο μου πιάνει σταθμούς(όχι πολλούς)κ πολλές φορές με ασθενές σήμα.Εσύ λες το καλώδιο κάτω από την εξωτερική κεραία,σωστά;

 

Θα μου πρότεινες να βάλω την παρακάτω οθόνη;για το λόγο,το πάω για πλύσιμο σε βούρτσα,ούτε βάλε-βγάλε..με πιάνεις!!

 

http://www.antoniadis.com.gr/product_info.php?products_id=2044

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...