Προς το περιεχόμενο

Τα αυτόνομα αυτοκίνητα θα είναι τέλεια για τους κόπανους, σύμφωνα με έρευνα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν κανουν παραβιασεις, εχουν φαει κλησεις και ειναι "κοπανοι" πρεπει να τους επιβαλεται με νομο η αγορα τετοιου οχηματος. 

 

Να τους επιβληθεί να πληρώσουν και τον ΕΝΦΙΑ όσων πάνε πιο αργά, μιας και τους βρήκαμε βολικούς.  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ελλάδα δεν χρειαζόμαστε κανένα μέτρο πειθαρχίας μέσω της αναξιόπιστης τεχνολογίας.Είμαστε υπόδειγμα οδικής συμπεριφοράς.Στα χέρια μας και το πιο χάλια αμάξι μετατρέπεται σε απόλυτα ασφαλές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενταξει, ειναι γνωστο οτι αυτο που αδυνατουμε να επεξεργαστουμε και να κατανοοησουμε μας φοβιζει και το πολεμαμε λυσσαλεα και με μισος ή το υποδουλωνουμε για να το φερουμε στα δικα μας μετρα και σταθμα.

Εγινε το μεσαιωνα με τις "μαγισσες", με τους ινδιανους ιθαγενεις και τους μαυρους, ακομα και με τα αγρια ζωα για την ψυχαγωγια μας.

Τωρα βρηκατε ευκαιρια να στοχοποιησετε και εκεινους τους οδηγους που εχουν ενα αλφα παθος με το αυτοκινητο, ασχολουνται με αυτο ή/και ακομα το βελτιωνουν αισθητικα και μηχανολογικα και απολαμβανουν τη χαρα της οδηγησης.

Την απολαυση και το παθος αυτης της μεριδας ατομων επρεπε και παλι να πεσετε να τα πνιξετε με καποιο τροπο, γιατι δε συμφωνειτε, δε το κατανοειτε και το φοβαστε. Και αποκαλειτε τους αλλους "κοπανους" που οι μισοι απο σας κανετε ενα μισαωρο να παρκαρετε σε αλανα και δε ξερετε να αλλαξετε μια λαμπα στο αμαξι ή νομιζετε οτι τα λαμπακια στο καντραν αναψανε γιατι ερχονται Χριστουγεννα.

Το τι υποδηλωνουν οι αποψεις οι δικες σας για την προσωπικοτητα σας (οπως αποτυπωνονται ειδικα στην τελευταια παραγραφο του αρθρου) θα το αφησω ασχολιαστο. Να ξερετε ομως οτι εμεις οι "κοπανοι" εχουμε χε%$%ς και εσας και τις αποψεις σας και τα αυτονομα οχηματα σας.

Επεξ/σία από Agnwstos_X
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ποιον θα βρίζουμε όταν δε θα κάνει στην άκρη η μπακατέλα να περάσουμε εμείς οι καβλέουρες; το AI?

 

τουλάχιστον ας κάνουν στην άκρη πιο γρήγορα από τα ζώα που τους αναγκάζει η καταραμένη η κενωνία να οδήγησουν να μην κάθονται στη δεξιά με 40 και να μη χρειάζεται να κάνουμε σφήνες

 

ΥΓ το post μου είναι φυσικά σύμφωνο με το ύφος του άρθρου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενταξει, ειναι γνωστο οτι αυτο που αδυνατουμε να επεξεργαστουμε και να κατανοοησουμε μας φοβιζει και το πολεμαμε λυσσαλεα και με μισος ή το υποδουλωνουμε για να το φερουμε στα δικα μας μετρα και σταθμα.

 

Εγινε το μεσαιωνα με τις "μαγισσες", με τους ινδιανους ιθαγενεις και τους μαυρους, ακομα και με τα αγρια ζωα για την ψυχαγωγια μας.

 

Τωρα βρηκατε ευκαιρια να στοχοποιησετε και εκεινους τους οδηγους που εχουν ενα αλφα παθος με το αυτοκινητο, ασχολουνται με αυτο ή/και ακομα το βελτιωνουν αισθητικα και μηχανολογικα και απολαμβανουν τη χαρα της οδηγησης.

 

Την απολαυση και το παθος αυτης της μεριδας ατομων επρεπε και παλι να πεσετε να τα πνιξετε με καποιο τροπο, γιατι δε συμφωνειτε, δε το κατανοειτε και το φοβαστε. Και αποκαλειτε τους αλλους "κοπανους" που οι μισοι απο σας κανετε ενα μισαωρο να παρκαρετε σε αλανα και δε ξερετε να αλλαξετε μια λαμπα στο αμαξι ή νομιζετε οτι τα λαμπακια στο καντραν αναψανε γιατι ερχονται Χριστουγεννα.

 

Το τι υποδηλωνουν οι αποψεις οι δικες σας για την προσωπικοτητα σας (οπως αποτυπωνονται ειδικα στην τελευταια παραγραφο του αρθρου) θα το αφησω ασχολιαστο. Να ξερετε ομως οτι εμεις οι "κοπανοι" εχουμε χε%$%ς και εσας και τις αποψεις σας και τα αυτονομα οχηματα σας.

 

Κλασσικός κάγκουρας. Φαντάζομαι θα είναι γεμάτο μπουριά και αεροτομές το Hyundai σου. Ακου, για να συννενοούμαστε, την "απόλαυση" και το "πάθος" σου να πας να το βγάλεις σε καμια πίστα, όχι στο δρόμο που κυκλοφορώ με τα παιδιά μου και που πάω στην δουλειά μου γιατί δεν φταίμε σε τίποτα επειδή είσαι ανώριμος και βλέπεις τον δρόμο σαν χώρο ψυχαγωγίας και εκτόνωσης των κόμπλεξ σου. Και που σαι "γρήγορε" όταν πας σε πίστα  θα εκπλαγείς όταν διαπιστώσεις ότι δεν είσαι τόσο γρήγορος ή καλός όσο νομίζεις μολις δείς 12χρονα να σε ξεφτιλίζουν με κάρτ. Αυτά από εμένα.

Επεξ/σία από fragma
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει, ειναι γνωστο οτι αυτο που αδυνατουμε να επεξεργαστουμε και να κατανοοησουμε μας φοβιζει και το πολεμαμε λυσσαλεα και με μισος ή το υποδουλωνουμε για να το φερουμε στα δικα μας μετρα και σταθμα.

 

Εγινε το μεσαιωνα με τις "μαγισσες", με τους ινδιανους ιθαγενεις και τους μαυρους, ακομα και με τα αγρια ζωα για την ψυχαγωγια μας.

 

Τωρα βρηκατε ευκαιρια να στοχοποιησετε και εκεινους τους οδηγους που εχουν ενα αλφα παθος με το αυτοκινητο, ασχολουνται με αυτο ή/και ακομα το βελτιωνουν αισθητικα και μηχανολογικα και απολαμβανουν τη χαρα της οδηγησης.

 

Την απολαυση και το παθος αυτης της μεριδας ατομων επρεπε και παλι να πεσετε να τα πνιξετε με καποιο τροπο, γιατι δε συμφωνειτε, δε το κατανοειτε και το φοβαστε. Και αποκαλειτε τους αλλους "κοπανους" που οι μισοι απο σας κανετε ενα μισαωρο να παρκαρετε σε αλανα και δε ξερετε να αλλαξετε μια λαμπα στο αμαξι ή νομιζετε οτι τα λαμπακια στο καντραν αναψανε γιατι ερχονται Χριστουγεννα.

 

Το τι υποδηλωνουν οι αποψεις οι δικες σας για την προσωπικοτητα σας (οπως αποτυπωνονται ειδικα στην τελευταια παραγραφο του αρθρου) θα το αφησω ασχολιαστο. Να ξερετε ομως οτι εμεις οι "κοπανοι" εχουμε χε%$%ς και εσας και τις αποψεις σας και τα αυτονομα οχηματα σας.

το χόμπι όσων ''βελτιώνουν'' το αυτοκίνητο ή την μοτοσυκλέτα ας το κάνουν σε πίστες όχι σε δρόμους. δεν έχουμε ούτε δρόμους καλούς ούτε καλά οχήματα. δεν μπορώ να ανέχομαι τον κόπανο που έχει βάλει 5 σκάστρες στο παπί ή έχει κάνει τρύπες στην εξάτμιση για να ακούγεται σε ακτίνα 5 οικοδομικών τετραγώνων. σε άλλες χώρες αυτά είναι αυτονόητα. υπάρχουν κάμερες κυκλοφορίας παντού και σε δρόμο για 70, θα φας ραβασάκι εάν πας με 100. εάν το όχημά σου κάνει φασαρία ή βγάζει περίεργα καυσαέρια, στο έχουν μαζέψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το χόμπι όσων ''βελτιώνουν'' το αυτοκίνητο ή την μοτοσυκλέτα ας το κάνουν σε πίστες όχι σε δρόμους. δεν έχουμε ούτε δρόμους καλούς ούτε καλά οχήματα. δεν μπορώ να ανέχομαι τον κόπανο που έχει βάλει 5 σκάστρες στο παπί ή έχει κάνει τρύπες στην εξάτμιση για να ακούγεται σε ακτίνα 5 οικοδομικών τετραγώνων. σε άλλες χώρες αυτά είναι αυτονόητα. υπάρχουν κάμερες κυκλοφορίας παντού και σε δρόμο για 70, θα φας ραβασάκι εάν πας με 100. εάν το όχημά σου κάνει φασαρία ή βγάζει περίεργα καυσαέρια, στο έχουν μαζέψει.

η καγκουριά δεν είναι ελληνικό φαινόμενο, είναι 100% ξενόφερτο όπως και όλα τα προϊόντα γύρω από αυτή

 

απλά τα παλιά καλά χρόνια που έπαιζαν και φράγκα οι έλληνες την είχαν αγκαλιάσει υπέρ του δέοντος, τώρα είναι θαύμα να έχεις αυτοκίνητο γενικά ειδικά αν είσαι πιο νέος 

Και που σαι "γρήγορε" όταν πας σε πίστα  θα εκπλαγείς όταν διαπιστώσεις ότι δεν είσαι τόσο γρήγορος ή καλός όσο νομίζεις μολις δείς 12χρονα να σε ξεφτιλίζουν με κάρτ. Αυτά από εμένα.

φυσικά και θα σε ξεφτιλίζει ένα παιδάκι με τα μισά κιλά σου και μάλιστα σε τόσο στενές πίστες που δε μπορεί να στρίψει κανονικά ένα κανονικά αυτοκίνητο το οποίο και θα έχει λάστιχα δρόμου και όχι λάστιχα για ελάχιστα χιλιόμετρα , όπως και να χει το καρτ δεν έχει σχέση με την οδήγηση ιχ

 

αν είσαι καλός στο ένα δε σημαίνει ότι είσαι καλός στο άλλο, απλά αν έχεις τα λεφτά (γιατί είναι σχετικά ακριβό χόμπι) απλά ξεδίνεις εκεί και δε σου λέει κάτι να τρέχεις με αυτοκίνητο, την αίσθηση την πιάνει μόνο η μηχανή μετά από το καρτ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσικός κάγκουρας. Φαντάζομαι θα είναι γεμάτο μπουριά και αεροτομές το Hyundai σου. Ακου, για να συννενοούμαστε, την "απόλαυση" και το "πάθος" σου να πας να το βγάλεις σε καμια πίστα, όχι στο δρόμο που κυκλοφορώ με τα παιδιά μου και που πάω στην δουλειά μου γιατί δεν φταίμε σε τίποτα επειδή είσαι ανώριμος και βλέπεις τον δρόμο σαν χώρο ψυχαγωγίας και εκτόνωσης των κόμπλεξ σου. Και που σαι "γρήγορε" όταν πας σε πίστα  θα εκπλαγείς όταν διαπιστώσεις ότι δεν είσαι τόσο γρήγορος ή καλός όσο νομίζεις μολις δείς 12χρονα να σε ξεφτιλίζουν με κάρτ. Αυτά από εμένα.

 

Ακου να σου πω "εξυπνε", δε με ξερεις προσωπικα και απαιτω να αφησεις προσβλητικα σχολια στην ακρη. Μαθαμε να κρινουμε και λεμε οτι γουσταρουμε πισω απο την κουρτινα ανωνυμιας του ιντερνετ ε?

 

Οχι πως σου χρωσταω εξηγηση, αλλα οδηγαω 14 χρονια τωρα και οχι μονο δεν εχω προκαλεσει ποτε ατυχημα στο δρομο αλλα δεν εχω "βρει" ουτε καθρεπτη σε παρκαρισμα. Ασχολουμαι με καρτ απο παιδικη ηλικια, ακομα και τωρα οποτε ευκαιρησω και προφανως και δεν εχω χιουνται με 10 μπουρια, αεροτομες απλωστρες, 500 φωτακια και μπιχλιμπιδια γυρω γυρω οπως τα φανταζεσαι εσυ στη ξεροκεφαλα σου.

 

Δεν ειμαι εγω ανωριμος, εσυ εισαι απολιτιστος και αμορφωτος. Τα παιδια σου δε κινδυνευουν απο μενα, αλλα απο τον κολλημενο βλακα που εχουν για πατερα και τις ηλιθιες αποψεις του. Τραβα λοιπον να κυνηγησεις καμια  μαγισσα και ασε τα τεχνολογικα φορουμ σε αυτους που εχουν εξελιχθει δαρβινικα και δεν εχουν παραμεινει πιθηκοι.

 

PS: Και για οσους γνωριζουν, δε μιλαω για τους τρελους καμικαζι των αγωνων στα στενα της πολης μερα μεσημερι μεσα στο κοσμο, μιλαω για ολους τους υπολοιπους που θα πιεσουν λιγο παραπανω σε μια στριφτερη διαδρομη ή θα περασουν το οριο των 120 σε καταλληλα κομματια στην εθνικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι πιο επικίνδυνοι οδηγοί πάντως κυκλοφορούν το πρωί που πάνε στη δουλειά τους (κάτι παππούδια, κυράτσες και οικογενειάρχες, πάρα πολύ καλές είναι οι νέες γυναίκες btw πολύ συγκροτημένες) και στις εθνικές οι λεγόμενοι οδηγοί του σαββατοκύριακου

 

τα βράδια συναντάς πολύ λιγότερους επικίνδυνους, αλλά όταν είναι επικίνδυνοι μπορεί να είναι και θανατηφόροι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...