Προς το περιεχόμενο

Αγορά μπαταρίας λάπτοπ


Lanike71

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή η μπαταρία λάπτοπ τα έχει φτύσει, ψάχνω να αγοράσω μία από ebay.

 

Το λάπτοπ είναι asus x54c και η μπαταρία a41-k53 στα 14,4v. Ψάχνω λοιπόν με γνώμονα το 14,4v και βρίσκω ελάχιστες και αυτές στα 2200MAh (οι περισσότερες είναι στα 10,8, συμβατές με 11,1).

Ξαφνικά πέφτω πάνω σε αυτό:

 

http://www.ebay.com/itm/NEW-battery-pack-A32-K53-A41-K53-for-ASUS-K53-K53E-X54C-X53S-X53-K53S-X53E-6cell-/161487991351?hash=item25996f3237:g:CToAAOSw0vBUadUX

 

που λέει κάπου "Voltage: 10.8 Volt (11.1, 14.8 and 14.4 Volt compatible)".

 

Τι ακριβώς ισχύει; Αν κάποιος ξέρει ακριβώς, ας βοηθήσει.

 

Επίσης, υπάρχει περίπτωση να βγάλει η εταιρία ίδιο μοντέλο με 11,1 και 14,4v μπαταρία; Περίεργο μου φαίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^ss αναγράφει στο 1ο πόστ κωδικό μπαταρίας A41-K53

Αυτό είναι το μοντέλο της μπαταρίας , δεν είναι το μοντέλο του laptop , το μοντέλο του laptop θέλουμε ooleman B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι το μοντέλο της μπαταρίας , δεν είναι το μοντέλο του laptop , το μοντέλο του laptop θέλουμε ooleman

Τι σημασία έχει το μοντέλο;;?Δέν αλλάζει κάτι..λέει τον κωδικό απο την μπαταρία A41-k53  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες το μοντέλο του laptop για να σου πούμε , υπαρχει ένα καρτελάκι στην βάση του από κάτω B)

 

Δε βλέπω το λόγο για το καρτελάκι κλπ από τη στιγμή που έδωσα το μοντέλο και τη μπαταρία. Άντε θα στο πω, είναι X54C-SX100V.

 

Εγώ εστιάζω στο γεγονός αν κάποια μπαταρία μπορεί να είναι συμβατή  με 11,1V και 14,4V. Η δικιά μου πάντως είναι στα 14,4V.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε βλέπω το λόγο για το καρτελάκι κλπ από τη στιγμή που έδωσα το μοντέλο και τη μπαταρία. Άντε θα στο πω, είναι X54C-SX100V.

 

Εγώ εστιάζω στο γεγονός αν κάποια μπαταρία μπορεί να είναι συμβατή  με 11,1V και 14,4V. Η δικιά μου πάντως είναι στα 14,4V.

Αν κάνεις χάρη βρες την μόνος σου ( Άντε θα στο πω, είναι X54C-SX100V.) , απλά μέσω του service manual , έχει τα συμβατά part number που πρέπει να ψάξεις B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάνεις χάρη βρες την μόνος σου ( Άντε θα στο πω, είναι X54C-SX100V.) , απλά μέσω του service manual , έχει τα συμβατά part number που πρέπει να ψάξεις B)

 

Χάρη δεν κάνω σε κανένα, για αυτό και πόσταρα το μοντέλο. Αλλά χρειαζόσουν το μοντέλο το δικό μου για να μου πεις να κοιτάξω στο manual ;;;;

Ειλικρινά κάποιους δεν τους καταλαβαίνω εδώ μέσα και δυστυχώς δεν έχω χρόνο για σκότωμα...Να είστε καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...