Προς το περιεχόμενο

Δική μου μουσική στο αυτοκίνητο


frozex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας και πάλι, τώρα τελευταία με έχει πιάσει μια κρίση με τα gadgets οπότε θα την πλυρώσετε εσείς. Αυτή τι φορά ψάχνω "κατί" (δεν έχω ιδέα πως να το ονομάσω) το οποίο θα το συνδεώ στο ραδιόφωνο - dcplayer - ή όπως αλλιώς θέλετε (λογικά με USB), και θα ακούω τραγούδια τα οποία θα έχω περάσει εγώ μέσα σε αυτό το "κάτι". Επίσης δεν θα ήθελα να είναι ένα απλό στικάκι το οποίο θα έχει με τα τραγούδια και θα τα παίζει με την σειρά. Θα ήθελα αυτό το "κάτι" να έχει μια μικρή οθόνη με την βοήθεια της οποίας θα μπορώ να αλλάζω τις playlist - φακέλους με τραγούδια που θέλω εγώ να παίξει στα ηχεία. Το κάτι θα το ονόμαζα mp3 player αλλά δεν είχα ποτέ και δεν ξέρω αν είναι το ίδιο πράγμα. Επίσης καλό θα ήταν να μπορώ αυτό το κάτι να το χρησιμοποιώ όντως σαν mp3 player, δηλαδή να μην ακούω τα τραγούδια μόνο μέσο αυτοκινητου αλλά και με handsfree στον δρόμο ή στο σπίτι. Κάπου εδώ να πω πως με ενδιαφέρει και η παραγγελία από το εξωτερικό και ας υπάρχει αναμονή αρκεί να είναι ποιοτικό και να κάνει την δουλειά του. Budget πραγματικά δεν ξέρω καθόλου τι παίζει από τιμές, θα προτιμηθούν τα πιο φθηνά και ευχρηστα αρκεί να κάνουν και καλά την δουλειά τους.  Από μνήμη θα ήθενα να χωράει καμία 8αρία ώρες από mp3 τραγούδια, αν παίρνει SD θα το κανονίσω μόνος μου.

 

Ξέρω κούρασα και ζητώ συγνώμη αλλά είμαι πολύ άσχετος πάνω σε αυτό το Gadget. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα.

Παλιότερα έψαχνα και εγώ κάτι τέτοια gadgets αλλα με ειχε αποθαρύνει πολύ η τιμή τους.

Είμαι σίγουρος ότι θα βρεις πολλές λύσεις εδω .Καταρχάς το αμάξι πάνω τι φοράει σε πηγή ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ηθελα κι εγω κατι τετοιο. Πηρα αυτο, και σε συνδιασμο με το Apple Music στο iphone μου και ενα Car Holder που πιανει στο τζαμι με βεντουζα, εχω αυτο που ζητας με κοστος ~20 € including the car holder :D

 c10326352-1.jpg

Επεξ/σία από petran91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα αυτα που λες καλα ειναι αλλα ολα εξαρτώνται απο το rcd που εχεις στο αυτοκίνητο, ψαξε λοιπον τις προδιαγραφές του και δεν τι εισοδους εχεις και τι μπορει να κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το παρακάτω είναι αυτό που έχω στο αυτοκίνητο

http://www.sony.gr/support/el/product/CDX-GT31U

 

 

Μονο για το αυτοκινητο, ριξε μια ματια στο Xiaomi Roidmi 2s

μου πρότεινες φορτιστή; 

άκυρο... κτλβα τι είναι αλλά θα προτιμούσα τα τραγούδια να τα έχω εκτός κινητού.

Επεξ/σία από frozex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το r/c που έχεις διαθέτει και θύρα usb και line-in από όσο είδα.

Λογικά με ένα usb stick των 12 ευρώ (64Gb) όπου το φορτώνεις και το διαμορφώνεις με ότι θες είσαι οκ.

 

Η αμέσως επόμενη ποιό απλή λύση λέγεται smartphone.

Φαντάζομαι ότι έχεις ένα τέτοιο καθότι λες ότι είσαι και γκατζετάκιας. :)

Με ένα καλώδιο μικρό καρφί σε μικρό καρφί (όπως σου έδειξαν στην φωτό) είσαι το ίδιο οκ.

 

 

Αν τώρα εσύ θες ντε και καλά κάτι ξεχωριστό υπάρχουν αυτά http://www.skroutz.gr/c/568/mp3-kai-media-players.html?from=catspan&keyphrase=mp3+player+%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B7%CF%84%CE%BF που είναι αυτόνομα και σχετικά φθηνά.

 

 

Εκτός και αν πραγματικά σε τρώει υπερβολικά η τσέπη σου οπότε υπάρχουν ΚΑΙ αυτά http://www.skroutz.gr/c/568/mp3-kai-media-players.html?from=catspan&keyphrase=apple+mp3

 

Καλές αγορές. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έπερνα εξ αρχής το usb και θα τελείωνε η υπόθεση, αλλά θέλω να έχω τα τραγούδια χωρισμένα ανάλογα το είδος τους σε φακέλους, και με την χρήση ενός usb δεν θα μπορέσω να τα αναπαράγω στο αυτοκίνητο όπως θέλω (φαντάζομαι) αλλά αυτό που θα γίνεται είναι να παίζει όλα τα τραγούδια με την σειρά skipάροντας τους φακέλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος, τα r/c players έχουν επιλογές και συνήθως παίζουν τον κάθε φάκελο χωριστά.

Τσεκαρισμένο εδώ και πάρα πολλά χρόνια αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες τις προδιαγραφές του μηχανήματος, στο ξανα ειπα, υπάρχουν μηχανήματα που εχουν επιλογές serial ή random, στην μια περίπτωση παίζουν οτι εχει μεσα ο φάκελος(βαρετό) και στην αλλη οτι τους κάτσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που κάνω εγω και με βολεύει τρομερά είναι να συνδέεω το κινητό με bluetooth με την κονσόλα και παίζουν τα τραγούδια απο το κινητό.
 

Μπαμ μπαμ και άσε που εχεις όλα τα τραγούδια στο κινητό σου. Τι πιο εύκολο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...