Προς το περιεχόμενο

Δίλημμα για gaming laptop!!!


ValentinosGr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και τα 2 απαραδεκτα ειναι, καθως "gaming" λαπτοπ ειναι πεταμενα λεφτα κατ' εμε. Αν ειχα να επιλεψω αναγκαστικα ενα απο τα 2, θα επελεγα το lenovo διοτι εχει και ssd. Καλυτερα παρε ενα λαπτοπ του 300ρικου και φτιαξε ενα σταθερο με 700ευρω, μακραν καλυτερες επιδοσεις θα εχεις. Αποψη μου παντα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό το βρίσκω αυτό που λες αλλά έχω ήδη ένα καλό desktop άπλα το laptop το θέλω λόγο mobility... Ο ssd μπορεί να μπει και μετά... Το θέμα είναι τι κάνουν από ποιότητα κατασκευής, εγγύηση και μπαταρία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι το θέμα είναι αν τα παιχνίδια που παίζεις μπορούν τα παραπάνω λάπτοπ να ανταποκριθούν και μάλιστα σε οθόνη 15.6. Μην απογοητευτείς για το 1000ρικο που θα δώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HDMI και τσουπ 24"

Αρα ποιο το νοημα να παρεις το λαπτοπ αφου θα το συνδεσεις σε εξωτερικη οθονη. Τεσπα, δεν βλεπω να καταληγει καπου το θεμα. Το lenovo φαινεται καλυτερο, αν και εχουν μπερδεψει τα μπουτια τους στην σελιδα, στην περιγραφη λενε ι7 4720 και στα specs βλεπω ι7 6700. Το δευτερο ισχυει γιατι βλεπω στην lenovo ddr4 μνημες. Η καρτα γραφικων ειναι απο τωρα ψιλο-obselete αλλα οκ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορούν να θεωρηθουν gaming τα συγκεκριμένα πλεον.... η 960M δεν την παλευει στα 1080. 

 

Minimum για να θεωρηθεί καποιο λαπτοπ gaming ειναι πλεον η 970m 

 

και value for money οτιδήποτε με gtx1060 στα 1500Ε.... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...