Προς το περιεχόμενο

Pc [gaming-editing]


Rpanagos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

i) Το ποσό που διαθέτουμε: ~250


 


ii) Tη χρήση του υπολογιστή gaming fps/racing games


 


iii) Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιηθούν: σουιτα adobe


 


iv) Στη σύνθεση θέλουμε να συμπεριληφθεί οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε? Υπάρχει πιθανότητα για μελλοντική αγορά άλλης? Μολις τελειωσει το build του κουτιου μια 24 full hd


 


v) Στη σύνθεση θέλουμε να συμπεριληφθούν και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι? ΟΧΙ


 


vi) Το Hardware-περιφερειακά-οθόνη που θέλουμε να αγοράσουμε, θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα (διευκρινίστε ποιο) ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα? Δεν εχω προβλημα,οπου βγουν ποιο vfm


 


vii) Επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα (στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο? ΕΓΩ


 


viii) Επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα? Αν ναι ποιο? WIN10


 


ix) Στο νέο σύστημα θα γίνουν πιθανές μελλοντικές αναβαθμίσεις στο Hardware? Αν ναι, υπάρχει πιθανότητα για διπλές κάρτες γραφικών (sli/crossfire)? Ναι μια καρτα γραφικων αρκετη ωστε να παιζει αν οχι στα full τουλαχιστον mid ολα τα games


 


x) Θα γίνει oc στο CPU (επεξεργαστής)? Αν ναι σε τί μέγεθος? (μικρό, μεσαίο, μεγάλο) ΟΧΙ


 


xi) Θα γίνει oc στη GPU (κάρτα γραφικών)? Αν ναι θα γίνει με πείραγμα της τάσης για stability (μεγάλο oc) ή απλά θα ανεβάσετε λίγο τις συχνότητες με stock voltage? ΟΧΙ


 


xii) Αναφέρετε αν θα χρησιμοποιήσετε ή όχι κάποιο κομμάτι Hardware από άλλο/παλιό σύστημα: Ενα κουτι ATX και εναν hdd  


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς φίλε μου διαθέτεις πολύ λίγα λεφτά γι'αυτό που θέλεις και είναι αδύνατο να γίνει κάτι.

 

 

Μητρικη, επεξεργαστη, μνημη, και τροφοδοτικο θελει τωρα απλα ετσι που εχει συμπληρωσει τη φορμα αντι να διευκολυνει την κατασταση τα κανει χειροτερα (εχει ανοιξει αλλα δυο θεματα, απο εκει το ξερω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...