Προς το περιεχόμενο

Android 6 και sd


adi32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο Αndorid 6 υπαρχει η επιλογη για ενοποιηση χωρου

Εχω ηδη μια sd 32 αρα αλλα απλα για φωτο mp3 κλπ

Εχω παραγγειλει μια 64αρα Αν τη βαλω και κανω ενοποιηση θα φαινεται η μνημη σαν ενιαια ?
Οι εφαρμογες που ηδη εχω θα πρεπει να μετακινηθουν ?
Αν μετα το μετανιωσω και θελω να την εχω σαν χωριστη καρτα οι εφαρμογες που ειχα βαλει θα χαθουν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Αndorid 6 υπαρχει η επιλογη για ενοποιηση χωρου

Εχω ηδη μια sd 32 αρα αλλα απλα για φωτο mp3 κλπ

Εχω παραγγειλει μια 64αρα Αν τη βαλω και κανω ενοποιηση θα φαινεται η μνημη σαν ενιαια ?

Οι εφαρμογες που ηδη εχω θα πρεπει να μετακινηθουν ?

Αν μετα το μετανιωσω και θελω να την εχω σαν χωριστη καρτα οι εφαρμογες που ειχα βαλει θα χαθουν ?

Nai υπαρχει ενοποιηση του χωρου ομως αν εχεις samsung δεν το υποστηριζει αν μετα κανεις διαχωρισμο θα χασεςι τα αρχεια σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κανω ενοποιηση θα φαινεται σαν ενας χωρος μαζι πχ 16gb του τηλεφωνου +64Gb η sd = 80gb ?

Μετα να  βαλω μεσα πχ 30gb apps και αποφασισω να βγαλω την sd τι θα χαθει απο τις εφαρμογες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Γίνεται 80 ,αμα την βγάλεις το πιθανότερο ειναι να γινει μπάχαλο ,θα πρεπει να κανεις backup και μετά ξανά εγκατάσταση ,για την ιστορία αν μπορούσα να το κάνω στο σαμμυ μου θα το είχα κανει και δεν θα την έβγαζα την κάρτα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Την εβαλα και εκανα ενοποιηση
μετεφερα καποιες εφαρμογες οι οποιες παιζουν κανονικα

και τωρα θελω να βαλω mp3 και αλλα αρχεια που ειχα στην παλια μου sd
Συνδεω το κινητο στο pc αλλα τωρα βλεπει μονο την εσωτερικη μνημη και οχι την καρτα

Επισης στο κινητο ενω στις ρυθμισεις λεει οτι εχω 16gb στο τηλ και 64 στην καρτα αμα παω να μπω με καποιο file manager δε βλεπω την καρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Reboot;;

Ναι εκανα

Ισως δεν εχω καταλαβει πως ειναι το νορμαλ να λειτουργει στο android 6

Αν κανεις ενοποιηση βλεπεις την καρτα μπορεις να μεταφερεις εφαρμογες αλλα δεν μπορεις να την βαλεις σε card reader σε pc ?

Αν συνδεσεις με καλωδιο usb το τηλ με το pc μπορεις να δεις και να μεταφερεις τα αρχεια της ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Γίνεται 80 ,αμα την βγάλεις το πιθανότερο ειναι να γινει μπάχαλο ,θα πρεπει να κανεις backup και μετά ξανά εγκατάσταση ,για την ιστορία αν μπορούσα να το κάνω στο σαμμυ μου θα το είχα κανει και δεν θα την έβγαζα την κάρτα

http://www.insomnia.gr/topic/597887-%CE%B1%CF%85%CE%BE%CE%AC%CE%BD%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B5%CF%83%CF%89%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%BC%CE%BD%CE%AE%CE%BC%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-samsung-%CF%83%CF%85%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AE%CF%82-%CE%BC%CE%B1/
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

τελικα βρηκα ακρη

Αφου επιλεξουμε να χρησιμοποιησει την καρτα σαν εσωτερικη μνημη πρεπει μετα να επιλεξουμε το Μετακινηση δεδομενων οποτε αν συνδεσουμε το τηλεφωνο στο pc με usb βλεπουμε την καρτα πια και μπορουμε να μεταφερουμε οτι αρχειο θελουμε
(Αν δεν κανουμε μετακινηση βλεπουμε μονο την εσωτερικη μνημη)

https://www.youtube.com/watch?v=8h94v8G9nxA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...