Προς το περιεχόμενο

Συμπλήρωση αίτησης UCAS


titanforce

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει κανείς εμπειρία πάνω στο θέμα; Τι θα πρέπει να προσέξουμε; Eιμαι στη διαδικασια συμπληρωσης και μπερδευομαι με διαφορα πραγματα οπωςτο γεγονος οτι το σχολειο μου δεν υπαρχει στη λιστα και τι θα πρεπει να επιλεξω στο student finance εαν θελω να παρω φοιτητικο δανειο; Πιστευετε οτι ειναι καλυτερο για καποιον να επισκεφθει συμβουλο;

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεσαι κανέναν σύμβουλο, το μόνο που χρειάζεσαι είναι να καταλαβαίνεις αγγλικά και να είσαι προσεκτικός κατά συμπλήρωση. Επίσης, το UCAS προσφέρει λεπτομερείς εξηγήσεις για το κάθε section.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεσαι κανέναν σύμβουλο, το μόνο που χρειάζεσαι είναι να καταλαβαίνεις αγγλικά και να είσαι προσεκτικός κατά συμπλήρωση. Επίσης, το UCAS προσφέρει λεπτομερείς εξηγήσεις για το κάθε section.

Μαλιστα, σε ευχαριστω! μηπως ξερεις ποτε ξεκινουν να στελνουν offers?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται από το πανεπιστήμιο και το ποσό νωρίς έχει καταθέσει την αίτηση.

Δηλαδη οσο νωριτερα τη στειλω τοσο νωριτερα θα παρω απαντηση; επισης, ξερεις πανεπιστημια που δέχονται απολυτηριο σκετο; εχω ακουσει για Strathclyde, Nottingham και Birmingham.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι απαραίτητα. Απλώς αν το στείλεις πιο νωρίς θα πάρεις νωρίτερα απάντηση σε σχέση με τους υπόλοιπους υποψηφίους, αλλά όχι απαραίτητα ότι θα πάρεις και νωρίς. Π.χ το Πανεπιστήμιο του Εδιμβούργο δεν στέλνει γρήγορα offers.

 

Δεν το ξέρω αυτό. Καλύτερα να επικοινωνήσεις με το κάθε πανεπιστήμιο που σε ενδιαφέρει, ξεχωριστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι απαραίτητα. Απλώς αν το στείλεις πιο νωρίς θα πάρεις νωρίτερα απάντηση σε σχέση με τους υπόλοιπους υποψηφίους, αλλά όχι απαραίτητα ότι θα πάρεις και νωρίς. Π.χ το Πανεπιστήμιο του Εδιμβούργο δεν στέλνει γρήγορα offers.

 

Δεν το ξέρω αυτό. Καλύτερα να επικοινωνήσεις με το κάθε πανεπιστήμιο που σε ενδιαφέρει, ξεχωριστά.

Οκ σε ευχαριστώ για τη βοηθεια! Ξερεις αν πρεπει να μεταφρασω απολυτηρια κτλ; και αν ναι που;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς και πρέπει να μεταφράσεις το απολυτήριο και βασικά οτιδήποτε που θα σου ζητήσουν και είναι στα ελληνικά. Στο Μεταφραστικό του Υπουργείου Εξωτερικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς και πρέπει να μεταφράσεις το απολυτήριο και βασικά οτιδήποτε που θα σου ζητήσουν και είναι στα ελληνικά. Στο Μεταφραστικό του Υπουργείου Εξωτερικών.

Επειδη μενω επαρχια και δεν εχω ακουσει κατι τετοιο στα μερη μου, υπαρχουν γενικα παντου;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...