Προς το περιεχόμενο

Παιδια,ειναι λογικος ο αγοραστης?


marioshaidari

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συναντηση πριν 1,5 μηνα στο κεντρο Αθηνας.

Ηρθε με φιλο του "ειδικο στα κινητα".

Το επεξεργαστικαν 15-20 λεπτα σε......καφε που κατσαμε.το τηλ.ενα nexus 5.

Αριστη κατασταση.του ειπα βγαλε την ζελατινα να δεις την οθονη,σου εχω δευτερη ζζελατινα λεει οχι το κινητο δειχνει αψογο.Του εξηγω την ρομ που εχει,τι ακριβως εχω κανει στη συσκευη,οπως adblock,kernel για καλυτερη μπαταρια.

Πηρε την συσκευη οσο ειχανε πει.

Μερικες μερες μετα εκανε θετικη αξιολογηση.

Τωρα με πηρε τηλεφωνο μετα απο 45 μερες,αυτος ειπε το χρονικο διαστημα,και λεει οτι το power button εχει θεμα.

Μαζι ειπε για μια γρατσουνια στο τζαμι οτι ειχε εξ αρχης,και οτι πισω σε μια γωνια εχει μια φθορα!!!!!!

Καλη την διαθεση ειπα να του ριξω μια ματια μιας και εχω φιλο τεχνικο.

Με δευτερη σκεψη οτι μετα απο 45 μερες δεν ειναι χαζομαρα να ασχοληθω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναντηση πριν 1,5 μηνα στο κεντρο Αθηνας.

Ηρθε με φιλο του "ειδικο στα κινητα".

Το επεξεργαστικαν 15-20 λεπτα σε......καφε που κατσαμε.το τηλ.ενα nexus 5.

Αριστη κατασταση.του ειπα βγαλε την ζελατινα να δεις την οθονη,σου εχω δευτερη ζζελατινα λεει οχι το κινητο δειχνει αψογο.Του εξηγω την ρομ που εχει,τι ακριβως εχω κανει στη συσκευη,οπως adblock,kernel για καλυτερη μπαταρια.

Πηρε την συσκευη οσο ειχανε πει.

Μερικες μερες μετα εκανε θετικη αξιολογηση.

Τωρα με πηρε τηλεφωνο μετα απο 45 μερες,αυτος ειπε το χρονικο διαστημα,και λεει οτι το power button εχει θεμα.

Μαζι ειπε για μια γρατσουνια στο τζαμι οτι ειχε εξ αρχης,και οτι πισω σε μια γωνια εχει μια φθορα!!!!!!

Καλη την διαθεση ειπα να του ριξω μια ματια μιας και εχω φιλο τεχνικο.

Με δευτερη σκεψη οτι μετα απο 45 μερες δεν ειναι χαζομαρα να ασχοληθω?

ας τα κοιτούσε εκείνη την στιγμή είχε την δυνατότητα το είδε από κοντά και μετά από τόσες μέρες κάλλιστα μπορεί να δημιούργησε ο ίδιος πρόβλημα ή άπλα να βαρέθηκε το κινητό ή το μετάνιωσε και προσπαθεί να βρει τρόπο να το δώσει πίσω άλλα και ακόμα και πρόβλημα να έχει όπως λέει ας το έψαχνε αγνόησε τον ! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες του να ζητησει τα ρεστα απο τον "ειδικο" που εφερε που το περιεργαστηκε και για 20 λεπτα..

Και μετα απο 45 μερες ουτε το αμαζον δεχετε επιστροφες...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι πρέπει να σε κλείσουμε φυλακή που είχε μια μικρή φθορά που ούτε καν την είδε πόση ώρα στον καφέ.. ο κάθε βλαμμενος δεν έχει με τι να ασχοληθεί μου φαίνεται!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 45 ουουουο το κινητό μπορεί να πάθει της παναγιάς τα μάτια από πέσιμο,να το κοπανήσεις να σου πέσει και ότι άλλο.Κατα την αγορά αν έβλεπε τα ελατώματα αυτά ας το έλεγε ώστε ν κόψεις από την τιμή κάτι ή να μην το πάρει καν.Τώρα καλά χριστούγεννα ούτε ότι έχεις φιλό έπρεπεν α πεις όυτε τίποτα.


Επίσης του λες η γάτα ο τεχνικός σου δεν τα είδε αυτά και αντε γεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορω που του σηκωσες το τηλέφωνο κιολας. Δεν υπάρχει καμια δικαιολογια, το πασπάτευε επι 20 λεπτά και το βρήκε ΟΚ. Και αντε να πουμε οτι το τζαμι δεν το ειδε, αντε δεν τεσταρε τα κουμπιά, μα ουτε το χτύπημα στην γωνία είδε? 

 

Ο τυπος δεν στέκει καλά απο οτι φαίνεται, οποτε μείνε μακριά και μην ξανασχοληθείς για κανενα λογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω με τα περισσοτερα σχολια αλλα

 

ακομα και τα καταστηματα εχουν 14 μερες επιστροφη, οποτε μην ασχοληθεις καν...

που κολλαει η επιστροφη στα καταστηματα σφραγισμενης συσκευης με το θεμα αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν ο ιδιώτης πωλήσει ένα αντικείμενο ή οτιδήποτε ο αγοραστής δεν έχει το δικαίωμά επιστροφής ούτε σε μια ώρα, ούτε σε ένα λεπτό .... μια φάση όπως "μετά την απομάκρυνση από το ταμείο ουδέν λάθος αναγνωρίζεται"
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oυτε καν μην ασχοληθείς

 

Σιγά μην σε πάρει τηλ κ 6 μήνες μετά που "είδε" κάτι άλλο.

 

Αν ήταν 1 άντε 2 ωρες μετά οκ

 

Αλλά μετά τοοοσο καιρό του λες όπως προείπαν καλο σαββατοκύριακο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επεσες σε «περίπτωση».Ο τύπος μετάνοιωσε για την αγορά και ψάχνει ηλίθιες δικαιολογίες για να σου το δώσει πίσω.Αν επιμένει τρολλαρέ τον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...