Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με σκληρό δίσκο σε ρουτερ


slk200gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω συνδέσει έναν εξωτερικο σκληρό δίσκο σε ρουτερ asus me usb3,το πρόβλημα μου ειναι οτι ο σκληρός γυρίζει συνέχεια και δεν πέφτει σε αδράνεια ,στο μενού το ρουτερ δεν μου δίνει δυνατότητα να ορίσω ποτε να πέφτει σε αδράνεια τι μπορώ να κάνω ?επισης τον δίσκο τον βλέπω μέσο εφαρμογής ,στο δίκτυο μου ομως δεν φαινεται πως μπορώ να τον κάνω να φαινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

εαν εχεις αυτο της υπογραφης σε δυο πεδια θα δεις πως βλεπει το δισκο ωστε να τον μοιρασει και στο δικτυο

και στο κανει ftp αν βέπω σωστα..

μπορεις και απο το usb application που μαλλον δε σε εξυπηρετει και με ποια διευθυνση εσωτερικη το βλεπει στο "network map"?

και στο "Miscellaneous setting" πεδιο δεν εχει επιλογη να μπαινει σε "υπνωση"..? επισης γραφουν για το ρουτερ οτι πρεπει να κανεις αναβαθμιση απο το εργοστασιακο firmware για να μπαινει σε "υπνωση"..

διαβασε εδω μηπως σε βοηθαει απο τη μεση και μετα..http://www.snbforums.com/threads/rt-ac68u-usb-3-0-attached-disk-never-goes-to-sleep.13999/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

εαν εχεις αυτο της υπογραφης σε δυο πεδια θα δεις πως βλεπει το δισκο ωστε να τον μοιρασει και στο δικτυο

και στο κανει ftp αν βέπω σωστα..

μπορεις και απο το usb application που μαλλον δε σε εξυπηρετει και με ποια διευθυνση εσωτερικη το βλεπει στο "network map"?

και στο "Miscellaneous setting" πεδιο δεν εχει επιλογη να μπαινει σε "υπνωση"..? επισης γραφουν για το ρουτερ οτι πρεπει να κανεις αναβαθμιση απο το εργοστασιακο firmware για να μπαινει σε "υπνωση"..

διαβασε εδω μηπως σε βοηθαει απο τη μεση και μετα..http://www.snbforums.com/threads/rt-ac68u-usb-3-0-attached-disk-never-goes-to-sleep.13999/

Ευχαριστω για την απαντηση ,ναι αυτο το μόντεμ εχω ,το Miscellaneous setting δεν υπάρχει σε μένα πρεπει να βάλω κάποιο άλλο λειτουργικο κατι που δεν ξερω να κάνω και το φοβάμαι γιατι κατα τα αλλα το μόντεμ πάει σφαίρα ,διστυχις δεν ξερω αγγλικά ψάχνοντας στα γερμανικά βρηκα και εγω οτι χρειάζεται άλλο λειτουργικο που να έχει εντολή sleeping τι χαζο να μην υπάρχει στο κατα τα αλλα τέλειο μόντεμ οσο για το πρώτο θα το ψάξω λίγο ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια windows εχεις ? 

και τι συνδεση εχεις στο iternet?

και στη σελιδα του ρουτερ στο πεδιο "Firmware Upgrade" ποια εκδοση "version" εχεις εγκατεστημενη ?

 

αν ξερεις γερμανικα κατεβασε απο τη σελιδα

https://www.asus.com/de/Networking/DSLAC68U/HelpDesk_Download/

το manual στα γερμανικα και θα σε καθοδηγησει αυτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ φίλε μου. Πρωί πρωί ξεκινάω δοκιμές , windows 7 και 30 άρα vdsl ( μεχρι τόσο υποστηρίζει η περιοχή ) αλλα πιάνω με το asus 2997 ολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to firmware δεν ειναι κατι δυσκολο να το περασεις και καλο ειναι να το εχεις περασει.


το κατεβαζεις και το περνας μεσα απο το web interface του ρουτερ και καλο ειναι να γινει με ethernet Οχι wireless

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to firmware δεν ειναι κατι δυσκολο να το περασεις και καλο ειναι να το εχεις περασει.

το κατεβαζεις και το περνας μεσα απο το web interface του ρουτερ και καλο ειναι να γινει με ethernet Οχι wireless

πηγα να το κανω με εθερνετ αλλα διστυχος δεν το δεχτηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγα να το κανω με εθερνετ αλλα διστυχος δεν το δεχτηκε

προσεξε να διαλεξεις το σωστο μοντελο οπως και σωστο version/annex αν υπαρχουν διαφορετικα.επισης αν εχεις ελληνικα windows πολλες φορες τυχαινει να μην περαστει αν εχεις το Firmware στην επιφανεια εργασιας λογω ελληνικων χαρακτηρων.επισης αν ειναι συμπιεσμενο το  αρχειο το αποσυμπιεαζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...