Προς το περιεχόμενο

Το κινητό κρασάρει όταν μεταφέρω εφαρμογές στην SD


Abudi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το κινητό μου (Galaxy s5+):

 

Όταν πάω να μεταφέρω κάποιες εφαρμογές στην κάρτα SD (συνήθως μεγαλύτερες των 100MB, αλλά όχι απαραίτητα), αφού προχωρήσει λίγο η μπάρα προόδου και πάει 40-60% το κινητό κρασάρει. Η οθόνη σβήνει, δεν ανταποκρίνεται. Και μόνο του μετά από 5-7 λεπτά κάνει κάτι σαν "restart" μόνο που δε μου ζητάει PIN όταν ανοίξει. Η εφαρμογή δεν έχει μεταφερθεί και ορισμένες φορές μάλιστα έχω δει να μην αναγνωρίζει πλέον την SD. Πρέπει να την βγάλω από τη θύρα και να την ξαναβάλω για να την αναγνωρίσει.

 

Ξέρετε τί συμβαίνει; Αρχίζει να με "καίει" διότι 16GB εσωτερικής, τελειώνουν εύκολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Καταρχήν κάνε backup την κάρτα μνήμης γιατί μπορεί να χάσεις όλα τα αρχεία αν έχει πρόβλημα.Βάλ'την σε αντάπτορα να δείς αν διαβάζεται σωστά απο το PC και αν αντιγράφει αρχεία απο και προς αυτό.Κάνε έλεγχο για σφάλματα αν υπάρχει επιλογή να δεις τι θα βγάλει.Κάνε back up, μετά format και ξαναβάλ'την στο κινητό.

 

2)Αν γίνεται το ίδιο βάλε άλλη κάρτα μνήμης.Αν γίνεται πάλι το ίδιο τότε φταίει το κινητό,οπότε κάνεις back up και factory reset.Αν όχι φταίει η κάρτα,οπότε την πετάς.Τι μάρκα είναι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έβαλα σε ένα pc και δούλευε άψογα. Η κάρτα είναι μια Samsung Evo 32GB. Τα άλλα που λες με back-up και format κλπ τα φαντάστηκα αλλά θέλω να τα αποφύγω όπως καταλαβαίνεις γιατί είναι τόοοοοσο μπελάς να εγκαθιστώ από την αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...