Προς το περιεχόμενο

LG G5 και προβλημα με επιβεβαιωση Google λογαριαμσου μετα απο Hard Reset


JOHNX2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγορασα πριν λιγο το LG G5 κουτα.

Ανοιξα την συσκευση συνδεθηκα με το Google λογαριασμο μου, και μετα απο λιγο μου εβγαλε ειδοποιηση για αναβαθμιση λογισμικου. Εγινε κανονικοτατα η αναβαθμιση και καπακι εκανα το κλασικο hard reset οπως σε καθε μου συκευη Android που εχω τοσα χρονια.

 

Ανοιγει λοιπον το G5 μετα το Hard Reset και μου ζητάει την κλασικη επαλήθευση λογαριασμού google με το email μου για να ενεργοποιηθεί η συσκευή.
Συγκεκριμένα βγάζει το παρακάτω μήνυμα:

"Έχει γίνει επαναφορά της συσκευής.
Για να συνεχίσετε,συνδεθείτε με κάποιο λογαριασμό Google ο οποίος έχει συγχρονιστεί στο παρελθόν με αυτή τη συσκευή."

Το πρόβλημα είναι ότι ενώ βάζω το gmail μου που είχα καταχωρισει κανονικοτατα πριν το hard reset, πλεον δεν το δέχεται κ δεν μπορώ να ενεργοποιήσω τη συσκευή με κανένα τρόπο.
Κάποια βοήθεια του τι μπορει να συμβαινει ??????

 

Οσο για την ορθοτητα του κωδικου και του email δεν τίθεται καποιο ζητημα, δοκιμασα το email στο Youtube, gmail κ.τ.λ.και συνδεθηκε κανονικοτατα, εκανα τελος και μια αλλαγη κωδικου μπας και αλλαξει κατι και καταφερω να συνδεθω, αλλα και παλι τιποτα... με ξαναγυρναει στο μυνημα για επιβεβαιωση του email ξανα και ξανα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το εχω παθει αλλα ειναι η πολιτικη της google απο το ανδροιδ 5 και επειτα. Αν διαπιστωσει επαναφορα εργοστασιακων και αλλαγη κωδικου μπορει να περιμενεις εως και 72 ωρες για ασφαλεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι κωδικο αλλαξα αφου δοκιμασα με τον αρχικο που ειχα και δεν εμπενε, επισης σε GMAIL και Youtube απο το PC συνεδομε κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν επηρεαζει το πσ ή κατι αλλο... Ειναι για την ασφαλεια της συσκευης και μονο καθως και του λογαριασμου που ειχε περασμενο

Διαβασε εδω http://www.pcnexus.net/2015/12/what-is-factory-reset-protection-google-72-hour-lockout-android-lollipop.html?m=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηγα τωρα στην Arvato.
Σε 30 λεπτα μου ειπαν θα ειναι ετοιμο, με Online διαδικασια μεσω της Google θα το φερουν στις αρχικες ρυθμισεις και ολα καλα, ειναι συχνο φαινομενο μου ειπαν.
Χωρις χρεωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, δεν χρειαζοταν να κανεις χαρντ ριζετ. Αυτο θα το κανεις οταν απο την 6 πας στην 7(δεκεμβριος μαλλον). Επισης, αυτο εγινε επειδη οταν το εκανες υπηρχε λογαριασμος google στο τηλεφωνο ΚΑΙ κλειδωμα οθονης ταυτοχρονα. Επρεπε να απενεργοποιησεις ενα απο τα δυο ή και τα δυο( δηλαδη να βγαλεις το μοτιβο ή κωδικο οθονης και να αφαιρεσεις το γμαιλ απο την συσκευη) . Το λινκ που εδωσα τα γραφει αναλυτικα. Διαβασε μην την ξαναπατησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ φιλε μου για ολες τις συμβουλες σου. Αυτα που μου ειπες, μου ειπαν και στην Arvato.

Πλεον εχω το G5 ειδη στα χερια μου και ολα καλα.

 

Σ'ευχαριστω και παλι, να εισαι καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...