Προς το περιεχόμενο

Το πρώτο VR-ready Windows 10 phone κυκλοφορεί στις 10 Νοεμβρίου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί ποιος έχει windows phone ? Άπατο θα πάει !

Ξινίλα, φανατίλα και τα μυαλά στα μπλέντερ !!!

Όταν ο νεοέλληνας μάθει τα καλά του ανταγωνισμού και τα κακά του μονοπώλιου, τότε θα σταματήσει να εκφράζεται σαν προφήτης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξινίλα, φανατίλα και τα μυαλά στα μπλέντερ !!!

Όταν ο νεοέλληνας μάθει τα καλά του ανταγωνισμού και τα κακά του μονοπώλιου, τότε θα σταματήσει να εκφράζεται σαν προφήτης.

 

To πρόβλημα με τα wp είναι ότι δεν ανταγωνίζονται κανέναν γιατί είναι παντελώς ανάπηρα και ανύπαρκτα. Ανταγωνισμός υπάρχει μόνο μεταξύ των εταιριών που βγάζουν android συσκευές, τα wp τί προσέφεραν ακριβώς στους καταναλωτές; Οι κάμερες είναι hardware που κληρονομήθηκε από την Nokia. Μόνο 3-4 φανατικούς που λυμαίνονται το insomnia και το myphone προσπαθώντας να κάνουν πλύση εγκεφάλου χωρίς να καταφέρνουν τίποτα αφού τα ποσοστά καταρρέουν ολοένα και περισσότερο. Ο άλλος έγραφε χθες ότι προσπαθεί 3 χρόνια να πείσει την παρέα του να αγοράσει wp! Μιλάμε για αρρωστημένες καταστάσεις!

 

Και καλά ο άλλος είναι developer και προσπαθεί να κάνει κάτι, ο άλλος παραπροχθές σχολίαζε ειρωνευόμενος δικό μου ποστ για τα wp και λίγες ώρες μετά ζητούσε λύση σε προβλήματα του λειτουργικού που δεν του είχαν στρώσει ούτε μετά από reset. 

 

Αν προσφέρουν κάτι τα wp είναι γέλιο στα forums. Ειδικά στα sections που τα αφορούν και εδώ και στο myphone βγάζουν άπειρα γούστα γιατί εκεί δεν κρύβονται τα προβλήματα όπως συνηθίζουν να κάνουν στα δημόσια τόπικς. Βέβαια κι εκεί όσοι αναφέρουν τα προβλήματα που έχουν τραμπουκίζονταν μέχρι πριν λίγο καιρό. Τώρα οι περισσότεροι είτε τα έχουν εγκαταλείψει είτε πέρα από τους 3-4 αμετανόητους αναγνωρίζουν τα προβλήματα μιας και η κατάσταση είναι πιο beta από ποτέ. Και επειδή ξέρω ότι θα σχολιαστούν πάλι διάφορα, μην αρχίζουμε και βάζουμε διάφορα quotes για το τι πραγματικά γίνεται στα wp και όχι στο τι θέλουν να μας παρουσιάσουν. Σας βλέπουμε.

 

H ίδια η Ms τα έχει αφήσει στη μοίρα τους αναγνωρίζοντας το χάσιμο χρόνου και χρήματος και εκεί επιμένουν. Και καλά που επιμένουν, ζητούν να μην σχολιάζεται και η επιμονή τους σε τεχνολογικό-υποτίθεται-forum.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παιδια εχω ενα 730 με τα 10αρια.το κινητο ειναι αψογο απο θεμα ποιοτητας οσο και λειτουργιας.

δεν θα σκεφτομουν να ξαναγυρισω στο android αν μπορω να εχω την επιλογη αυτη.αποψη μου βεβαια.

σεβαστη η αποψη του καθενος αλλα καλο ειναι να μην τα ισοπεδωνουμε ολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλε Belisarius ειλικρινά τωρα, και διχως καμοια κακη πρόθεση, τι παραπάνω κανεις εσυ με το δικο σου κινητο που δεν μπορω να το κανω εγω με το δικο μου (Lumia 930) που με τα λεγομενα σου δεν προσφερει τιποτα??? Το μοναδικο που μπορω να σκεφτω στα γρήγορα ειναι οτι προς το παρόν το μονο πράγμα που κανεις ειναι video κλήση μέσω messenger... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παιδια εχω ενα 730 με τα 10αρια.το κινητο ειναι αψογο απο θεμα ποιοτητας οσο και λειτουργιας.

δεν θα σκεφτομουν να ξαναγυρισω στο android αν μπορω να εχω την επιλογη αυτη.αποψη μου βεβαια.

σεβαστη η αποψη του καθενος αλλα καλο ειναι να μην τα ισοπεδωνουμε ολα

 

συγνωμη αλλα λες ανοησιες ,την προηγουμενη εβδομαδα σε 730 πηγα απο 8.1 (που δουλευαν αψογα τα παντα) σε 10αρια με hard reset

 

δεν υπαρχει πλεον ουτε η lag free εμπειρια ,ουτε η ταχυτητα των 8 κ κυριως απειρα bugs δεξια αριστερα κ σε core k σε εφαρμογες τριτων, ειδοποιησεις που δεν ερχονται,ρυθμισεις κ δυνατοτητες που χαθηκαν ,κρασαρισματα ακομα κ σε βασικες εφαρμογες οπως η φωτογραφικη η τα μνματα ,εφαρμογη fb που δεν παιζει πλεον,ρυθμισεις συστηματος που δεν δουλευουν η δουλεουν οποτε κανουν κεφι, κλπ

 

δικαιως σας εχει παρει ο κοσμος στο ψιλο με τα ανυποστατα που συνεχιζετε να γραφετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνωμη αλλα λες ανοησιες ,την προηγουμενη εβδομαδα σε 730 πηγα απο 8.1 (που δουλευαν αψογα τα παντα) σε 10αρια με hard reset

 

δεν υπαρχει πλεον ουτε η lag free εμπειρια ,ουτε η ταχυτητα των 8 κ κυριως απειρα bugs δεξια αριστερα κ σε core k σε εφαρμογες τριτων, ειδοποιησεις που δεν ερχονται κλπ

 

δικαιως σας εχει παρει ο κοσμος στο ψιλο με τα ανυποστατα που συνεχιζετε να γραφετε

οπως ειπα και πριν εγω πραγματικα δεν εχω κανενα θεμα με τη λειτουργια του τηλεφωνου.δεν ξερω τι εφαρμογες εχεις περασει αλλα ουτε παιχνιδια παιζω ουτε περιμενω θαυματα.εχω 5-6 εφαρμογες και κανω την δουλεια μου απροβληματιστα.αν καμια φορα το θυμηθω μπορει να του κανω και κανενα ρισταρτ καθε 20 μερες.οσο αφορα τις ειδοποιησεις δεν εχω χασει καμια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα σε παρακαλω επιτελους ,αν πηρες smartphone κ κανεις χρηση feature phone δεν δικαιουσαι να γραφεις για απροβληματιστη λειτουργια μιλωντας ως αντιπροσωπευτικος των χρηστων μιας smartphone συσκευης

 

viber ειδοποιησεις δεν

 

fb k messenger δεν μπαινει

 

core εφαρμογη μνματων οταν πηγα να διαγραψω πολλαπλα μνματα απανωτα crash

 

camera της ms crash με ενεργοποιημενο hdr καθε τρεις κ λιγο

 

ρυθμισεις προφιλ χρωματος εξαφανιστηκαν

 

double tap το wake δουλευει οποτε θυμαται

 

εμφανεστατο lag κ μειωση ταχυτητας σε σχεση με τα 8,1

 

συγχρονισμο οποτε θυμαται

 

bing lock screen οποτε θυμαται

 

 

φρεσκια εγκατασταση με hard reset

 

 

ΜΗΝ ΓΡΑΦΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΙΣΧΥΟΥΝ Κ ΜΗΝ ΤΟ ΡΙΧΝΕΙΣ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΕΝΑ 

 

ΑΠΛΑ ΕΛΕΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα σε παρακαλω επιτελους ,αν πηρες smartphone κ κανεις χρηση feature phone δεν δικαιουσαι να γραφεις για απροβληματιστη λειτουργια μιλωντας ως αντιπροσωπευτικος των χρηστων μιας smartphone συσκευης

 

viber ειδοποιησεις δεν

 

fb k messenger δεν μπαινει

 

core εφαρμογη μνματων οταν πηγα να διαγραψω πολλαπλα μνματα απανωτα crash

 

camera της ms crash με ενεργοποιημενο hdr καθε τρεις κ λιγο

 

ρυθμισεις προφιλ χρωματος εξαφανιστηκαν

 

double tap το wake δουλευει οποτε θυμαται

 

εμφανεστατο lag κ μειωση ταχυτητας σε σχεση με τα 8,1

 

συγχρονισμο οποτε θυμαται

 

bing lock screen οποτε θυμαται

 

 

φρεσκια εγκατασταση με hard reset

 

 

ΜΗΝ ΓΡΑΦΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΙΣΧΥΟΥΝ Κ ΜΗΝ ΤΟ ΡΙΧΝΕΙΣ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΕΝΑ 

 

ΑΠΛΑ ΕΛΕΟΣ

 

λοιπον θα το πω τελευταια φορα και αν θες το δεχεσαι ουτε μετοχες εχω ουτε ποσοστα παιρνω απο τη ms.εχω κανει ολα τα update χωρις hard reset οπως ηταν απο τα 8αρια γιατι δεν ηθελα να μπω στη διαδικασια του στησιματος απο την αρχη.οπως ειπα και πριν δεν ξερω τις εφαρμογες σου.fb-messenger και viber δεν εχω ,οχι γιατι δεν δουλευουν σωστα αλλα γιατι δεν εχω λογαριασμο στο fb και το viber δεν το συμπαθησα ποτε.ολα τ`αλλα που ειπες δουλευουν κανονικα και απροβληματιστα σε εμενα τουλαχιστον.και οταν λεω απροβληματιστα το εννοω.εχω περασει και 5-6 εφαρμογες και κανω τη δουλεια μου.και την κανω μια χαρα.οποιος θελει το πιστευει,οποιος παλι δεν το πιστευει μπορει να εχει τις αντιρρησεις του αλλα δεν θα αλλαξει κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πρόβλημα με τα wp είναι ότι δεν ανταγωνίζονται κανέναν γιατί είναι παντελώς ανάπηρα και ανύπαρκτα. Ανταγωνισμός υπάρχει μόνο μεταξύ των εταιριών που βγάζουν android συσκευές, τα wp τί προσέφεραν ακριβώς στους καταναλωτές; Οι κάμερες είναι hardware που κληρονομήθηκε από την Nokia. Μόνο 3-4 φανατικούς που λυμαίνονται το insomnia και το myphone προσπαθώντας να κάνουν πλύση εγκεφάλου χωρίς να καταφέρνουν τίποτα αφού τα ποσοστά καταρρέουν ολοένα και περισσότερο. Ο άλλος έγραφε χθες ότι προσπαθεί 3 χρόνια να πείσει την παρέα του να αγοράσει wp! Μιλάμε για αρρωστημένες καταστάσεις!

 

Και καλά ο άλλος είναι developer και προσπαθεί να κάνει κάτι, ο άλλος παραπροχθές σχολίαζε ειρωνευόμενος δικό μου ποστ για τα wp και λίγες ώρες μετά ζητούσε λύση σε προβλήματα του λειτουργικού που δεν του είχαν στρώσει ούτε μετά από reset. 

 

Αν προσφέρουν κάτι τα wp είναι γέλιο στα forums. Ειδικά στα sections που τα αφορούν και εδώ και στο myphone βγάζουν άπειρα γούστα γιατί εκεί δεν κρύβονται τα προβλήματα όπως συνηθίζουν να κάνουν στα δημόσια τόπικς. Βέβαια κι εκεί όσοι αναφέρουν τα προβλήματα που έχουν τραμπουκίζονταν μέχρι πριν λίγο καιρό. Τώρα οι περισσότεροι είτε τα έχουν εγκαταλείψει είτε πέρα από τους 3-4 αμετανόητους αναγνωρίζουν τα προβλήματα μιας και η κατάσταση είναι πιο beta από ποτέ. Και επειδή ξέρω ότι θα σχολιαστούν πάλι διάφορα, μην αρχίζουμε και βάζουμε διάφορα quotes για το τι πραγματικά γίνεται στα wp και όχι στο τι θέλουν να μας παρουσιάσουν. Σας βλέπουμε.

 

H ίδια η Ms τα έχει αφήσει στη μοίρα τους αναγνωρίζοντας το χάσιμο χρόνου και χρήματος και εκεί επιμένουν. Και καλά που επιμένουν, ζητούν να μην σχολιάζεται και η επιμονή τους σε τεχνολογικό-υποτίθεται-forum.

Φιλαράκι, android έχω. Οπότε τζάμπα το γράψιμο που έριξες. Και για να ξέρεις στα @ρχιδι@ μου τα win phones.

Απλά εκτέθηκες, όπως και ο panosveto12  και έβγαλες την χολή σου, λες και σου έβρισαν την μάνα.

Αναφέρθηκα στον panosveto12 για τον οπαδισμό και τον σκοταδισμό που ζει.

Άλλα απ ότι φαίνεται οι φανατικοί που λυμαίνονται το insomnia και το myphone είναι πολλοί... δεν συμφωνείς;

Ρε φιλε Belisarius ειλικρινά τωρα, και διχως καμοια κακη πρόθεση, τι παραπάνω κανεις εσυ με το δικο σου κινητο που δεν μπορω να το κανω εγω με το δικο μου (Lumia 930) που με τα λεγομενα σου δεν προσφερει τιποτα??? Το μοναδικο που μπορω να σκεφτω στα γρήγορα ειναι οτι προς το παρόν το μονο πράγμα που κανεις ειναι video κλήση μέσω messenger... 

 

Καλά τώρα ασχολείστε με το Belisarius όπου σε κάθε άρθρο για windows phone βγάζει μόνο ειρωνεία και κομπλεξισμό...

 

Aυτό που συμβαίνει στον κυριο Belisarius είναι ότι πιθανόν να έχει μετοχές όλων των εταιριών που έχουν σχέση με android και να φοβάται μην πέσουν κάποια στιγμή από ανταγωνιστική εταιρεία. Δεν εξηγείται αλλιώς η πώρωση και η χολή.

Είπαμε να έχεις android, αλλά σαν κινητό, όχι σαν θρησκεία....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, έχω μετοχές της Google και όλων των εταιριών που βγάζουν android κινητά. Δεν έγραψα πάντως ότι έχεις wp κινητό, έγραψα ότι έχεις πρόβλημα αντίληψης στο τι σημαίνει ανταγωνισμός. Τα wp ουδέποτε ήταν ανταγωνιστικά είτε απέναντι στο android είτε απέναντι στο ios. Τόσα χρόνια η ίδια καραμέλα περί ανταγωνισμού και μονοπωλίου για ένα λειτουργικό με έναν browser. Χάνουμε τον πλουραλισμό που μας προσέφεραν τα wp που η ίδια η Microsoft τα έχει ξεγράψει. Τώρα ο Ballmer κάνει την πλάκα του με τους Clippers, σας προτείνω να κάνετε το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, έχω μετοχές της Google και όλων των εταιριών που βγάζουν android κινητά. Δεν έγραψα πάντως ότι έχεις wp κινητό, έγραψα ότι έχεις πρόβλημα αντίληψης στο τι σημαίνει ανταγωνισμός. Τα wp ουδέποτε ήταν ανταγωνιστικά είτε απέναντι στο android είτε απέναντι στο ios. Τόσα χρόνια η ίδια καραμέλα περί ανταγωνισμού και μονοπωλίου για ένα λειτουργικό με έναν browser. Χάνουμε τον πλουραλισμό που μας προσέφεραν τα wp που η ίδια η Microsoft τα έχει ξεγράψει. Τώρα ο Ballmer κάνει την πλάκα του με τους Clippers, σας προτείνω να κάνετε το ίδιο.

Ούτε και γω είπα ότι τα wp είναι ανταγωνιστικά. Απλά είναι καλός ο ανταγωνισμός και πρέπει να τον θέλουμε.Σε όλα τα προϊόντα και παντού. Αν σ αρέσει το μονοπώλιο , πες το να τελειώνουμε.Το αν δεν μπορεί να ανταγωνιστεί η M$, ποσώς μ ενδιαφέρει.

Μίλησα για φανατισμό , για οπαδισμό, για προφήτες.

Άρα πρόβλημα με την αντίληψη ποιος έχει;

(Κάτι σου είπα, ότι τόχεις κάνει θρησκεία το Android , και το προσπέρασες ...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίστευτο! Όποιος είναι ικανοποιημένος από απόδοση Microsoft κινητού πρέπει να αποδείξει ότι δεν είναι ελέφαντας!

Ε.Μέσα στους απόλυτα ευχαριστημένους κ με δεκαριά περασμένα από α' μέρα κυκλοφορίας είμαι κ εγώ κ όλα πάνε ρολόι στο ταπεινό 532 !

Άντε ...να ευχηθώ σε σας τους παντογνώστες κ στη βουλή να μπείτε!

Κ ένα από τα πρώτα νομοσχέδια να είναι κ η ποινικοποίηση κατοχής smartphone με λειτουργικό Ms ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εγώ είχα ένα 640lte dual και μου άρεσε πάρα πολύ και το λέω πραγματικά αλλά καμια μα καμια εφαρμογή δεν μου δούλευε όπως στα android με αποτέλεσμα να αισθάνομαι αποκομένος. Κρίμα πάντως γιατί το συγκεκριμένο τηλέφωνο είναι πάρα πολύ καλό και με τεράστια αυτονομία. Ότι και να λέμε πάντως τα windows έχουν μείνει πίσω και σε εφαρμογές και σε υποστήριξη των εφαρμογών που υπάρχουν στο store.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...