Προς το περιεχόμενο

Excel


LarSon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας,θέλω να εκτυπώσω ένα αρχείο Excel..αλλά θέλω να είναι Full Page...επειδή θέλω να σημειώνω κάτι εγώ πάνω...αλλά μου τα εκτυπώνει πολλή μικρά και δεν με βολεύει.. το αρχείο που θέλω να εκτυπώσω είναι το παρακάτω τα κενά κελιά πρέπει να τα συμπληρώνω με το χέρι αλλά όταν το εκτυπώνω μου τα εμφανίζει πολύ μικρά.. 

 

001.png

 

αν δεν κάνω λάθος στην προεπισκόπηση πιο κάτω τα κενά σημεία πάνω και κάτω είναι τα κενά σημεία της σελίδας που θα εκτυπωθούν δεν υπάρχει τρόπος να εκτυπώσω το αρχείο έτσι ώστε να είναι προσαρμοσμένο σε όλοι την σελίδα A4

 

 

002.png

 

Ευχαριστώ 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα screenshot κατ' αρχάς είναι πολύ μικρά. Από το Postimage έπρεπε να πάρεις το λινκ που έλεγε "Μικρογραφία για forum",  και να έκανες επικόλληση το λινκ απευθείας π.χ.

Carbon_Cubes_3200_x_1200_Dual_Monitor.jp

 

Τώρα για το θέμα σου. Απ' ότι φαίνεται δουλεύεις το office 360, σωστά; Θα έπρεπε να το αναφέρεις.

 

Κάνε πρώτα προεπισκόπηση εκτύπωσης και μετά επέλεξε εμφάνιση περιθωρίων και μετακίνησε τα περιμετρικά όρια ώστε να μεγαλώσει το ωφέλιμο μέρος εκτύπωσης.

WCEp4V.jpg

 

Όταν κάνεις προεπισκόπιση εκτύπωσης, το excel εμφανίζει κάτι διακεκομμένες γραμμές στο φύλλο τα οποία είναι τα όρια εκτύπωσης. Μεγάλωσε συνολικά τα κελιά ώστε να φτάνουν οριακά σε αυτές τις γραμμές.

mjpYCt.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...