Προς το περιεχόμενο

Camera αυτοκινητου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους.

Αναζητω να τοποθετησω καμερα καταγραφης στο αυτοκινητο η οποια ομως θελω να λειτουργει κ οταν το αυτοκινητο ειναι σβηστο.

Λογω του οτι εχω βρει καποια χτυπηματα στη γειτονια μου,και καποιος τα κανει επιτηδες θελω να βλεπω τι γινεται.

Γινεται να εχεις καποια καμερα κ να την εχεις συνδεδεμενη με σκληρο δισκο?

Η πχ αν το αμαξι ειναι εντος εμβελειας δικτυου wifi του σπιτιου να μπορω να βλεπω live τι γινεται?

Ξερει κανεις να με κατατοπισει?σας παρακαλω αμεσα.

 

Σας ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους.

Αναζητω να τοποθετησω καμερα καταγραφης στο αυτοκινητο η οποια ομως θελω να λειτουργει κ οταν το αυτοκινητο ειναι σβηστο.

Λογω του οτι εχω βρει καποια χτυπηματα στη γειτονια μου,και καποιος τα κανει επιτηδες θελω να βλεπω τι γινεται.

Γινεται να εχεις καποια καμερα κ να την εχεις συνδεδεμενη με σκληρο δισκο?

Η πχ αν το αμαξι ειναι εντος εμβελειας δικτυου wifi του σπιτιου να μπορω να βλεπω live τι γινεται?

Ξερει κανεις να με κατατοπισει?σας παρακαλω αμεσα.

 

Σας ευχαριστω!

 θες dvr car

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο απλό θα ήταν να βάλεις κάμερα απο το σπίτι να κοιτάει το αυτοκίνητο.

 

Αν βάλεις dvr στο αυτοκίνητο, έκτος του ότι θα καταγράφει μόνο απο τη μία πλευρα απο τις 4 του αυτοκινήτου, θα σου τελειωνει την μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκεφτηκα και αυτο αλλα το προβλημα εδω ειναι οτι επειδη δεν εχω παρκινγκ δεν βρισκω καθε φορα χωρο μπροστα στο σπιτι μου, οποτε η καμερα απο το σπιτι καποιες φορες δεν θα το βλεπει...

 

Εγω σκεφτηκα μηπως εβρισκα και μια καμερα ευρυγωνια(υπαρχουν πολλες με 170 μοιρες)και να εβαζα 2 πλατη πλατη και με καποιο μεγαλο powerbank να τις τροφοδοτουσα καθε μερα.

 

Αλλα δεν νομιζω οτι ειναι και τοσο πρακτικη επιλογη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι τέτοιο θες. http://www.ebay.com/itm/GT300-2-4-Full-HD-1080P-Car-DVR-Vehicle-Camera-Video-Recorder-Dash-Cam-G-sensor-/391129684276?hash=item5b11255934:g:bUwAAOSw8oFXyqdn

 

Δεν ξέρω αν καταφέρεις κάτι βέβαια, αλλά αν τα καταφέρεις αξίζει το αποτέλεσμα (έρχομαι και εγω να τον βρούμε μη σου πω - και εμένα μου σπάνε ουκ ολίγες φορές το αμάξι για χαβαλέ. Ε κάποιος πρέπει να την πληρώσει!!!!!).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο μοντελο xiaomi λες?

 

Κ εγω σαν αυτα τα 2 τελευταια που προτεινατε κοιτατε αλλα αυτα θελουν μαλλον μπαλκονι να κοιτανε τον δρομο...

Απο οτι φαινεται δεν μπορω να βρω καποια λυση για μεσα στο αμαξι...απο αποψη του πως θα το τροφοδοτω.

 

Επισης αυτα που τραβανε σε full hd ποση ωρα εγγραφης θα μπορει να γινεται σε μια 64gb καρτα?θα φτανει για το βραδυ η σε καμια ωρα θα γεμιζει και θα αρχιζει να σβηνει κ να ξαναγραφει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα την παρακάτω dvr. DOD LS430W

έχει τη δυνατότητα να είναι σε κατάσταση αναμονής (κλειστή) και να ενεργοποιείτε, όταν αντιληφθεί κίνηση. 

για τη δουλειά που γράφεις δε την έχω χρησιμοποιήσει, όμως ως κάμερα αυτοκινήτου είναι από τις καλύτερες

που κυκλοφορούν παρότι έχει δυο χρόνια που κυκλοφόρησε. 

 

http://www.dod-tec.com/index.php/product/detail/64

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σίγουρα θα βρεις, πάρα πολλές φθηνότερες (οι περισσότερες είναι φθηνότερες). 

πρόσεξε όμως την ποιότητα της εικόνας τη νύχτα. (που φαντάζομαι σ ενδιαφέρει)

η συγκεκριμένη έχει κάμερα sharp 6-επιπέδων japan f / 1.6 + WDR  κάτι που πάρα πολύ δύσκολα θα βρεις ακόμη και σε πολύ ακριβές κάμερες και έχει να κάνει άμεσα με την καθαρότητα της εικόνας σε χαμηλό φωτισμό. 

και βέβαια είναι κορυφαία και σε όλα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά. 

είναι πάρα πολλά γιαυτό και δε τα γράφω.

Οπωσδήποτε όμως, όλα έχουν να κάνουν με τα χρήματα που διαθέτεις.

Επίσης δεν είναι σίγουρο, ότι ακόμη και αυτή θα σου κάνει τη δουλειά που θέλεις, αν για παράδειγμα δεν υπάρχει καθόλου φωτισμός. 

εδώ κάνουμε κουβέντα για να βοηθήσει όποιος μπορεί και θέλει, κάποιο άλλο μέλος της παρέας. 

από κει και μετά ψάχνεις όλα αυτά που συζητάμε εδώ,  στο διαδίκτυο και ανάλογα πράττεις. 

προσοχή όμως, μην αγοράσεις κάτι ασχέτως χρημάτων και δε σου κάνει τη δουλειά που θέλεις. 

Επεξ/σία από ΓΙΩΡΓΟΣ-2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...