Προς το περιεχόμενο

Μεγαλύτερη ασφάλεια στο WhatsApp με τη λειτουργία 2FA


Panos1221

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Whatsapp γιατί είχε πολύ καλύτερη ποιότητα συνομιλίας και viber για κλήσεις από το εξωτερικό Ελλάδα γιατί λόγω των φανατικών οπαδών του πιο πάνω μας έδωσαν αυτό το πλεονέκτημα. Ευχαριστούμε παίδες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως εδώ στην Ελλάδα να δουλεύεται περισσότερο το viber.Στην Γερμανία όμως για παράδειγμα που εχω πολλούς φίλους και συγγενείς όλοι χρησιμοποιούν το what's app.Μια χώρα που χρησιμοποιούσε viber επίσης ήταν η Σουηδία στην οποία και έζησα.
Αλλα γενικά στο εξωτερικό το what's app είδα να έχει προτίμηση γενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι καλύτερο γίνετε για την ασφάλεια καλό είναι 

πάντα θα υπάρχουν κενά ασφαλείας το θέμα είναι να υπάρχει ενημέρωση των εφαρμογών 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Whatsapp γιατί είχε πολύ καλύτερη ποιότητα συνομιλίας και viber για κλήσεις από το εξωτερικό Ελλάδα γιατί λόγω των φανατικών οπαδών του πιο πάνω μας έδωσαν αυτό το πλεονέκτημα. Ευχαριστούμε παίδες

 

Ισχύει ακόμα αυτό με τις δωρεάν κλησεις απο εξωτερικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό και αν ΔΕΝ γίνεται ειδικά σε σύγκριση με Facebook Messenger και άλλα που σου δίνει δωρεάν τα αυτοκόλλητα. Γιατί έχει σημασία για μένα αυτό; επειδή δε μιλάω υπηρεσιακά και ξερά με τη γυναίκα μου, βάζω και κάνα χαζοεικονίδιο για χαβαλέ!

 

Επίσης κάποια καλά στοιχεία στα χρεώνει. :(

 

Θέμα ασφάλειας; πλέον δε ξέρω, αλλιώς ήταν το bis και αλλιώς τώρα. Με ένα άτομο μιλάμε στο ΒΒΜ, το κουμπάρο μου που έχει ΒΒΜ Ζ10!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλια με bis ηταν κορυφη,απο καθε αποψη.Αλλα και τωρα η ποιοτητα κλησης ειναι πολυ καλυτερη απο to skype και τα μηνυματα ειναι πολυ πιο smooth .To viber εχει μικρα lagαρισματα.Facebook messenger δεν εχω αποψη.Τωρα εχτος απο κατι mojis ολα τα αλλα αυτοκολλητα και τα περισσοτερα mojis ειναι αχρηστα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει ακόμα αυτό με τις δωρεάν κλησεις απο εξωτερικό;

Ισχύει φίλε, πήρα χθες σπίτι από Λατίνα, εξαιρετική ποιότητα. Εντάξει στο 10λεπτο σε κόβει αλλά δεν πειράζει, ξανακαλείς. Και καλείς κινητά σταθερά ότι γουστάρεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα έχουμε ξαναπεί αυτά. Αγγλία που είμαι απλά δεν ξέρουν τι θα πει Viber. Μόνο Whatsapp. Ελλάδα παίζουν και Whatsapp και Viber

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η είδηση είναι για επιπλέον λειτουργία του Whatsapp και όχι ποιο messenger χρησιμοποιούμε. Κάθε βελτίωση καλοδεχούμενη.

 

Όσον αφορά τους messengers, χρησιμοποιώ: Whatsapp, Viber, Hangouts, Skype, FB Messenger και άμα αρχίσουν φιλοι-γνωστοι να δουλεύουν 1-2 ακόμα, θα τους εγκαθιστούσα επίσης χωρίς δεύτερη κουβέντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ¨δημοφιλης" είναι σχετικό. Κανένας από τον κύκλο μου δεν το δουλεύει... Viber και αγιος ο Θεός...

 

To WhatsApp είναι μακράν πιο δημοφιλές παγκοσμίως φαίνεται κι από τα Downloads στο Playstore (46εκ) έναντι των 9εκ του Viber. Στο εξωτερικό όπου κι αν πας μόνο WhatsApp έχουν. Το Viber είναι μόνο στο Ελλαδιστάν γνωστό γιατί έχει στικεράκια και χαζά. Σαν application το Viber είναι τρελά κακογραμένο και έχει κάκιστη ποιότητα και αξιοπιστία. Ειδικά στα ηχητικά μηνύματα που χρησιμοποιώ πολύ, χάλια ποιότητα, συνέχεια κόβονται στη μέση με Network Error και πολλά από αυτά δεν φτάνουν ποτέ και διαγράφονται αυτόματα και μόνα τους από τη συνομιλία. Το Viber είναι πολύ γνωστό σε τρίτες χώρες πχ Ελλάδα, Βουλγαρία κλπ ενώ Αγγλία, Αμερική κλπ θα δεις μόνο WhatsApp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...