Προς το περιεχόμενο

Αφαίρεση volume controller από ακουστικά


rafinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά!

 

Επειδή ο volume controller τα έχει παίξει στα ακουστικά μου. Όταν έχω την ένταση στη μέση τότε παίζουν και τα δύο ακουστικά, όταν όμως δυναμώνω περισσότερο ακούγεται μόνο το ένα. 

 

Αν βγάλω τελείως τον volume controller (θα κόψω τα καλώδια στις άκρες) και ενώσω απευθείας τα καλώδια από τα μεταξύ τους, θα παίζουν τα ακουστικά ή όχι;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβά ακουστικά;

 

Γιατι αν είσαι τόσο γατόνι, και μπορείς να τα κολλήσεις, μάλλον θα μπορεις να φτιάξεις και τον volume controller.

 

Αν πάλι δεν είναι τοσο ακριβά, αξίζει να πάρεις καινούρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι τόσο γατόνι, αλλά άλλο πράγμα να κολλήσεις κάποια καλώδια μεταξύ τους, και άλλο να ασχοληθείς με πλακέτα. :P

 

Το θέμα είναι ότι δεν είναι και ποιος ξέρει τι τα ακουστικά, αλλά έκαναν κάνα 25άρι (turbox είναι, αλλά για κάποιο λόγο είναι καλής ποιότητας, δεν κατάλαβα πως κατάφερε το Plaisio κάτι τέτοιο :P). Αν παίξουν με μια απλή ένωση καλωδίων δε βρίσκω λόγο να πάω σε καινούρια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Yπαρχουν πολλα videos στο youtube,εχει μια ψιλο φασαρια να κολλησεις τα καλωδια σε ενα minijack πχ 

 

H μπορεις και να βρεις ενα τετοιο πχ που δεν θελει κολληση

 

 

Η αμα ειναι να κολλησεις παιρνεις και ενα νεο volume control με 2,3 ευρω.Το βασικο ειναι να ξερεις που παει το καθε καλωδιο  :-D

Επεξ/σία από bluesattack
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν θα χρειαστεί να αλλάξω το jack. Θα κόψω τα καλώδια που συνδέονται στον volume controller και θα τα ενώσω μεταξύ τους.

Το καλώδιο που φεύγει από τον controller στον υπολογιστή και το καλώδιο που φεύγει από τον controller στα ακουστικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...