Προς το περιεχόμενο

Αγορά λαπτοπ γιατί με έκλεψαν...


Johnkeppas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά, χθες μπήκαν σπίτι και μου έκλεψαν το macbook pro mid12 13,3" που είχα... Ψάχνω να πάρω ένα λαπτοπ δυνατό γιατί το χρειάζομαι άμεσα για τη δουλειά... Είδα μέχρι στιγμής αυτα:

 

http://www.plaisio.gr/desktop-laptop/laptops/all-laptops/Dell-Laptop-Inspiron-5567-i7-HD.htm

 

http://www.e-shop.gr/laptop-acer-aspire-e5-575g-7621-156-fhd-intel-core-i7-7500u-8gb-256gb-ssd-nvidia-940mx-2gb-dos-p-PER.903763

 

1ον είναι καλά αυτά σαν σπεκς(με ενδιαφέρει ίντερνετ, office και λίγο gaming: world of thanks, Manager, total War)

 

2oν ποια απ τα δύο σας φαίνεται καλύτερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ δεν το γουστάρω απλά κάνει δόσεις... Επίσης αν υπάρχει άλλη πρόταση με δυνατότητες σε αυτά τα χρήματα πάνω κατω 800 ευρώ ευχαρίστως να την ακούσω καθώς έχω χρόνια να παρακολουθήσω την εξέλιξη του hardware...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γενικά σε DELL αλλα το συγκεκριμένο ειναι no go..

 

 

δηλαδη συγγνώμη.. 800 ευρω  για σαπιο ΤΝ 1366x768 αναλυση, μηχανικό αργό δίσκο και 10/100 δικτυο;  

 

 

δεν εχω να προτείνω κατι συγκεκριμενο αλλα κοίτα για μεγαλυτερη αναλυση και σιγουρα SSD...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην βλέπετε σειρα 7 στους επεξεργαστές και ψαρωνετε. Οι διαφορες τους ειναι απυροελαχιστες σε σχεση με την 6!

 

Στα 800€ μπορεις να παρεις και μηχανημαε με 4πυρηνο επεξεργαστη αρκει να θυσιασεις την επιλογή των δόσεων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην βλέπετε σειρα 7 στους επεξεργαστές και ψαρωνετε. Οι διαφορες τους ειναι απυροελαχιστες σε σχεση με την 6!

 

Στα 800€ μπορεις να παρεις και μηχανημαε με 4πυρηνο επεξεργαστη αρκει να θυσιασεις την επιλογή των δόσεων!

Δυστυχώς δεν μπορώ να μην βάλω δόσεις, αλλά πείτε μου τουλάχιστον κανένα κατάστημα και γενικά ποια σπεκς να προσέχω... Και ευχαριστώ όλους για το χρόνο τους στο κακό που με βρήκε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά οι τιμές των μαγαζιών με δόσεις είναι τραγελαφικές..... 

 

Τα μονα που καταφερα να ξεχωρίσω κάπως είναι το dell απο το πλαίσιο και αυτό το HP απο public....

 

http://www.public.gr/product/computers-and-software/laptops/laptop-hp-15-ay105nv-156-i7-7500u6gb256gbr7-m440/prod8242516pp/

 

To θέμα είναι οτι ηθικά δεν θα μπορούσα ποτε να τα προτείνω σε αυτές τις τιμες όταν υπάρχουν τα....

 

http://www.mgmanager.gr/notebooks/55902-lenovo-ideapad-700-15isk-i5-6300hq156-fhd-ips8gb1tbnvidia-gtx-950m-2gbw10-home-white.html

 

http://www.mgmanager.gr/notebooks/55904-lenovo-ideapad-700-15isk-i7-6700hq156-fhd-ips4gb1tbnvidia-gtx-950m-2gbw10-home-black.html

 

Το mgmanager κανει βέβαια δόσεις αλλα είναι εντοκες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη, πάνω στον πανικό μου δεν ήξερα που να το βάλω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα παιχνίδια που αναφέρω στο 1ο ποστ κάνει την δουλειά και ο ι5 ή να κοιτάω μόνο ι7; Επίσης πως ξεχωρίζει ο 4πυρηνος ι7;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη προκαταβολικά που γράφω εδώ μιας και όντως το θέμα πρέπει να μεταφερθεί αλλά πιστεύω οτι το thread με τις προτάσεις αγοράς PC είναι τόσο τεράστιο που κανένας δεν προλαβαίνει να πάρει πραγματικές-κατατοπιστικές απαντήσεις. Μπορεί κάποιος admin να το σπάσει σε 3-4 με βάση πχ την τιμή (>400, 400-800, <800). Συγγνώμη και πάλι για την εκμετάλλευση του thread. Την καλησπέρα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα παιχνίδια που αναφέρω στο 1ο ποστ κάνει την δουλειά και ο ι5 ή να κοιτάω μόνο ι7; Επίσης πως ξεχωρίζει ο 4πυρηνος ι7;;;;

Οτιδήποτε εχει το χαρακτηριστικό HQ στο τελος ειναι τετραπυρηνος! Δυο κυκλοφορουν προς το παρον απο την εκτη γενιά. i5 6300hq και i7 6700hq .

 

Απο την αλλη μερια ειτε i7 ειτε i5 αν εχει το U στο τελος ειναι διπύρηνος.

Πονηρεεε :P

 

Δεν είναι δικαιολογια αυτή :P

 

Χαχα

 

By the way τσεκαρε κάτι με ssd και τουλάχιστον 8gb ram και full hd

Ram και ssd μπαινουν και αργοτερα ευκολα και με μικρο κόστος. Τα βασικα που κοιταμε σε ενα λαπτοπ με σειρα προτεραιότητας ειναι επεξεργαστής, οθονη, ποιότητα κατασκευής, αυτονομία, βαρος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ι5 και ι7 hq τετραπυρηνο σε κατάστημα με δόσεις δεν βρήκα σε αυτό το μπατζετ... Και το ανέβασα το μπατζετ στα 900...μονο ένα turbox που δεν νομίζω να αξίζει... Επίσης για Manager, world of tanks και ίσως λίγο total War ποια κάρτα γραφικών θέλω; μου κάνει μια AMD R7 M445 4gb ddr5; ή κοιτάω αποκλειστικά σε gt940 και πάνω;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο κυκλοφορουν προς το παρον απο την εκτη γενιά. i5 6300hq και i7 6700hq .

 

 

 

Intel Core i7-6700K

Intel Core i7-6700

Intel Core i7-6920HQ

Intel Core i7-6970HQ

Intel Core i7-6870HQ

Intel Core i7-6820HK

Intel Core i7-6820HQ

Intel Core i7-6770HQ

Intel Core i7-6700T

Intel Core i7-6700HQ

 

Intel Core i5-6600K

Intel Core i5-6500

Intel Core i5-6600T

Intel Core i5-6440HQ

Intel Core i5-6350HQ

Intel Core i5-6300HQ

Intel Core i5-6500T

Intel Core i5-6400T

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...