Προς το περιεχόμενο

Pc entry gaming.


Dtsal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Σύνθεση από eshop, γνώμες. Στα 700 (ταβάνι).

Δεν γράφω φόρμα γιατί δεν είναι για εμένα.

 

ΣΥΝΘΕΣΗ.

 

Έχω καιρό να ασχόληθω με το φόρουμ και γενικά με συνθέσεις αλλιώς θα  έφτιαχνα μόνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γράφω φόρμα γιατί δεν είναι για εμένα.

Χωρίς να θέλω να φανώ κακός.

 

Η φόρμα υφίσταται ώστε να μας βοηθήσεις εσύ να καταλάβουμε τι ζητάς εσύ, ο φίλος, ο συγγενής σου κλπ, ώστε μετά να βοηθήσουμε και εμείς με την σειρά μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να θέλω να φανώ κακός.

 

Η φόρμα υφίσταται ώστε να μας βοηθήσεις εσύ να καταλάβουμε τι ζητάς εσύ, ο φίλος, ο συγγενής σου κλπ, ώστε μετά να βοηθήσουμε και εμείς με την σειρά μας.

Ναι βρε δεν παρεξηγούμαι εγώ.

Ξέρω  πως λειτουργεί το φόρουμ. (πριν κανα χρόνο ήμουν ενεργό μέλος του)

Απλά δεν γνωρίζω πολλά.

Όσα ξέρω λέω.    (είναι κάτι σαν δώρο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος μου δεν το πρόσεξα.

 

Λοιπόν, εφόσον διάλεξες το eshop (εκτός και αν κάνω λάθος).

 

To κουτί που διάλεξες είναι στενό, κατά συνέπεια το cable management θα είναι κάπως δύσκολο, αυτό. Τροφοδοτικό έβαλες μεγάλο χωρίς να χρειάζεται, καλύπτεται απόλυτα απο αυτό. Μητρική αυτή. Επεξεργαστής αυτός, η διαφορά με τον 6100 είναι στα ενσωματωμένα γραφικά. RAM είτε αυτές που είπες ή αυτές. Κάρτα γραφικών, αν περιορίζεσαι αυστηρά από το eshop πάρε αυτή που παρέθεσες, αν όχι προτίμησε μία εκ των δύο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πίστευα να είχε μεγάλο ζόρισμα στο κουτί αλλά για καλό και για κακό θα πάω λογικά σε αυτό που πρότεινες.

 

Τροφοδοτικό έβαλα μεγαλύτερο για τον λόγο ότι είναι φτηνό σε budget + μήπως θελήσει μελλοντική αναβάθμηση gpu. (το έπαιξα λίγο medium).

 

Ναι για την κάρτα δυστυχώς περιορίζομαι στο eshop αλλιώς θα ήταν σίγουρα e-gate ή digital master.

 

Στην  μητρική δεν βλέπω καμία σημαντική διαφορά αλλά αφού ασχολείσαι πιο πολύ κατι θα ξέρεις  ^_^ .

 

Όσο για τον cpu καλύτερα αυτός που πρότεινες αφού ετσι και αλλιώς θα μπει κάρτα. (μία ερώτηση πάνω σε αυτό γιατί έχω να ασχοληθώ πάνω από χρόνο με pc,8α διαλέξω να το συνδέσουν εκεί, όταν έρθει το pc θα γίνεται εκκίνηση με τα graphics της gpu ή του cpu, και θα πρέπει να τα βάλω από bios )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για τον cpu καλύτερα αυτός που πρότεινες αφού ετσι και αλλιώς θα μπει κάρτα. (μία ερώτηση πάνω σε αυτό γιατί έχω να ασχοληθώ πάνω από χρόνο με pc,8α διαλέξω να το συνδέσουν εκεί, όταν έρθει το pc θα γίνεται εκκίνηση με τα graphics της gpu ή του cpu, και θα πρέπει να τα βάλω από bios )

Λογικά, θα περάσουν αυτοί τα drivers της GPU, οπότε η οθόνη θα παίρνει σήμα από την GPU (εφόσον συνδέσεις το HDMI στην κάρτα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...