Προς το περιεχόμενο

Honor 8 or Galaxy s7


sam75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν ποιο από τα δύο και γιατί;

Το s7 θα το πάρω δεύτερο χέρι, το Honor 8 καινούριο.

 

Μην προτείνεται καμία άλλη συσκευή είμαι ανάμεσα στα 2.

 

 

Ας απαντήσουν κάτοχοι των συσκευών καλύτερα για να βγει η άκρη γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν κάτοχος του s7 για 1 βδομάδα (χωρίς ποτέ να δοκιμάσω το άλλο που αναφέρει) το κινητό θα σπάει.

 

Άψογο σε όλα του

 

Ταχύτητα,καμερα,ποιοτητα, ότι γενικά χρειάζονται θα τα βρεις στο s7 και s7 edge που είμαι λίγο μεγαλύτερο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ποιο από τα δύο και γιατί;

Το s7 θα το πάρω δεύτερο χέρι, το Honor 8 καινούριο.

 

Μην προτείνεται καμία άλλη συσκευή είμαι ανάμεσα στα 2.

 

 

Ας απαντήσουν κάτοχοι των συσκευών καλύτερα για να βγει η άκρη γρήγορα.

Τι εννοεις να απαντησουν κατοχοι των συσκευων?Αν σου πει ενας κατοχος του Honor 8 οτι παει σφαιρα το κινητο και οτι οι φωτογραφιες που βγαζει ειναι παρα πολυ καλες,και το ιδιο στο πει και κατοχος του S7 τι ακρη θα βγει ακριβως?

 

Προφανως και το S7 ειναι η καλυτερη επιλογη απο πλευρας κινητου αλλα ειναι στην κριση σου αν προτιμας καινουργιο του κουτιου κινητο ή σφραγισμενο και επισης ποσο χρειαζεσαι αυτα που προσφερει το S7 σε σχεση με το Honor 8.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις να απαντησουν κατοχοι των συσκευων?Αν σου πει ενας κατοχος του Honor 8 οτι παει σφαιρα το κινητο και οτι οι φωτογραφιες που βγαζει ειναι παρα πολυ καλες,και το ιδιο στο πει και κατοχος του S7 τι ακρη θα βγει ακριβως?

 

Προφανως και το S7 ειναι η καλυτερη επιλογη απο πλευρας κινητου αλλα ειναι στην κριση σου αν προτιμας καινουργιο του κουτιου κινητο ή σφραγισμενο και επισης ποσο χρειαζεσαι αυτα που προσφερει το S7 σε σχεση με το Honor 8.

Αν το έχει κάποιος λογικά θα μας πει τα προβλήματα γιαυτό το έγραψα.

 

Και εμένα το s7 μου αρέσει πιο πολύ, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

 

Δεν έχω θέμα με το σφραγισμένο η όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ποιο από τα δύο και γιατί;

Το s7 θα το πάρω δεύτερο χέρι, το Honor 8 καινούριο.

 

Μην προτείνεται καμία άλλη συσκευή είμαι ανάμεσα στα 2.

 

 

Ας απαντήσουν κάτοχοι των συσκευών καλύτερα για να βγει η άκρη γρήγορα.

είχα το p9 (το ακριβό honor 8) πάρε το s7 αν θες κάμερα, αναβαθμίσεις κάθε μήνα, νορμάλ ui και καλύτερή μεταπώλησή .... το honor σύντομα θα πέσει στα 250€ καινούριο κάτι που δεν πρόκειται να γίνει με το σαμσουνγκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το έχει κάποιος λογικά θα μας πει τα προβλήματα γιαυτό το έγραψα.

 

Και εμένα το s7 μου αρέσει πιο πολύ, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

 

Δεν έχω θέμα με το σφραγισμένο η όχι.

Στο Insomnia δυστηχως αυτο δεν προκειται να το μαθεις.Στο αλλο γειτονικο forum

(myphone)

πρεπει να κατσεις να διαβασεις σχολια χρηστων πανω σε αυτο. Για παραδειγμα στο S7 edge που προτεινει παραπανω ο συμφορουμιτης,αν διαβασεις στο αλλο forum εμφανηστικε τον τελευταιο καιρο θεμα σε μελη με την οθονη και ειχαν μικρο ταλαιπωριες με το service.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Insomnia δυστηχως αυτο δεν προκειται να το μαθεις.Στο αλλο γειτονικο forum

(myphone)

πρεπει να κατσεις να διαβασεις σχολια χρηστων πανω σε αυτο. Για παραδειγμα στο S7 edge που προτεινει παραπανω ο συμφορουμιτης,αν διαβασεις στο αλλο forum εμφανηστικε τον τελευταιο καιρο θεμα σε μελη με την οθονη και ειχαν μικρο ταλαιπωριες με το service.

ναι σωστα οκ ...θα παω προς τα εκει να ανοιξω θεματακι.

Σαν κάτοχος του s7 για 1 βδομάδα (χωρίς ποτέ να δοκιμάσω το άλλο που αναφέρει) το κινητό θα σπάει.

 

Άψογο σε όλα του

 

Ταχύτητα,καμερα,ποιοτητα, ότι γενικά χρειάζονται θα τα βρεις στο s7 και s7 edge που είμαι λίγο μεγαλύτερο

μπαταρια πως τα παει με τα παντα ανοιχτα ; Ωρες οθονης ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι σωστα οκ ...θα παω προς τα εκει να ανοιξω θεματακι.

 

μπαταρια πως τα παει με τα παντα ανοιχτα ; Ωρες οθονης ;

Δεν υπάρχει λόγος πιστεύω να ανοίξεις θέμα εκεί..

Αν δεν έχεις πρόβλημα για μεταχειρισμενο τότε πήγαινε στο s7

Είναι καλύτερο σε όλα..

και όπως είπαν και πιο πάνω το honor 8 σε 1-2 μήνες θα το βρεις στα 250 ενώ το s7 θα έχει στο 400αρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με όλα ανοιχτά περίπου 4-5 ώρες με εβγαζε,μια χαρά ήταν.

με 4G τοσες πολλες ωρες ; Εισαι σιγουρος ; γιατι το p9 lite βγαζει με το ζορι 3 ωρες .

Δεν υπάρχει λόγος πιστεύω να ανοίξεις θέμα εκεί..

Αν δεν έχεις πρόβλημα για μεταχειρισμενο τότε πήγαινε στο s7

Είναι καλύτερο σε όλα..

και όπως είπαν και πιο πάνω το honor 8 σε 1-2 μήνες θα το βρεις στα 250 ενώ το s7 θα έχει στο 400αρι

s 7 θα το παρω δευτερο χερι δεν δινω πανω απο 400 για κινητο- με 500 πλεον παιρνεις αυτοκινητο μην τρελαθουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν πακέτο νομίζω το honor 8 βολεύει περισσότερο. Γιατι; 

 

Γιατί: 

- Θα πάρεις συσκευή του κουτιού, να μυρίζει καινουργίλα 

- Θα πάρεις την εγγύηση την 3ετής και του τρίμηνου για σπάσιμο οθόνης

 

Κατά τα άλλα το S7 είναι σαφέστατα η ανώτερη συσκευή και είναι λογικό καθώς το honor 8 είναι απλά mid range συσκευή που έχει όμως αρκετά high end στοιχεία αλλά μιλάμε για καινούργιο το ένα και μεταχειρισμένο το άλλο που προσωπικά δεν θα το πρότεινα. Θα σου έλεγα ΟΚ μόνο αν η διαφορά μεταξύ των δυο συσκευών ήταν τιτάνια αλλά όχι, δεν είναι το S7 τόσο καλύτερο του Honor 8 ώστε να κάνεις την επιλογή υπέρ του σαν μεταχειρισμένο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο αρνητικο που εχει το Honor ειναι οτι δυστηχως μονο σε Ασπρο χρωμα ειναι τοσο φθηνο.Αν θελεις ειδικα το μπλε που διαφημιζανε η τιμη ανεβαινει αρκετα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 4G τοσες πολλες ωρες ; Εισαι σιγουρος ; γιατι το p9 lite βγαζει με το ζορι 3 ωρες .

 

s 7 θα το παρω δευτερο χερι δεν δινω πανω απο 400 για κινητο- με 500 πλεον παιρνεις αυτοκινητο μην τρελαθουμε.

Σαφέστατα το s7 είναι αν όχι το καλύτερο ένα από τα καλύτερα της αγοράς.. αν δεν έχεις πρόβλημα να πας σε μεταχειρισμενο τότε δεν υπάρχει λόγος συζήτησης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο αρνητικο που εχει το Honor ειναι οτι δυστηχως μονο σε Ασπρο χρωμα ειναι τοσο φθηνο.Αν θελεις ειδικα το μπλε που διαφημιζανε η τιμη ανεβαινει αρκετα. 

Μπλε η εννοεις το μαυρο ; 399 το ειδα στα media 

βρηκα μερικα αρνητικα απο το μαιφον.τζιαρ

 

Τα αρνητικά είναι:

ΔEN έχει ακουστικά στη συσκευασία (κακός με ενημέρωσαν πως έχει εδώ στο forum)

ΔΕΝ έχει optical image stabilization

Γλιστράει

ΔΕΝ έχει VoLTE

Ζεσταίνεται πολύ, σε ενοχλητικό βαθμό

WiFi σε σύγκριση με το P8 lite έχουν ακριβώς την ίδια κάλυψη

Το 4G μπορούσε να ήταν καλύτερο

Το ηχείο ανύπαρκτο καλύτερη μουσική ακούγετε από το ZTE (99 ευρώ) της γυναίκας μου

Touch αδιάφορο σε σημείο να χρειαστεί 2-3 φορές να το πατήσεις

ΔΕΝ έχει αντάπτορα από παλιό φορτιστή σε usb c με απλά λόγια η αγοράζεις αντάπτορα ή καινούριο OTG cable και φορτιστή αυτοκινήτου.

Ο ήχος που δίνει στα Razer είναι ανύπαρκτος, στο τέρμα ακούω τα αυτοκίνητα απλά απογοήτευση.

Και άλλα τόσα που είπα να τους δώσω μια δεύτερη ευκαιρία πριν τα κατατάξω στα αρνητικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπλε η εννοεις το μαυρο ; 399 το ειδα στα media 

βρηκα μερικα αρνητικα απο το μαιφον.τζιαρ

 

Τα αρνητικά είναι:

ΔEN έχει ακουστικά στη συσκευασία (κακός με ενημέρωσαν πως έχει εδώ στο forum)

ΔΕΝ έχει optical image stabilization

Γλιστράει

ΔΕΝ έχει VoLTE

Ζεσταίνεται πολύ, σε ενοχλητικό βαθμό

WiFi σε σύγκριση με το P8 lite έχουν ακριβώς την ίδια κάλυψη

Το 4G μπορούσε να ήταν καλύτερο

Το ηχείο ανύπαρκτο καλύτερη μουσική ακούγετε από το ZTE (99 ευρώ) της γυναίκας μου

Touch αδιάφορο σε σημείο να χρειαστεί 2-3 φορές να το πατήσεις

ΔΕΝ έχει αντάπτορα από παλιό φορτιστή σε usb c με απλά λόγια η αγοράζεις αντάπτορα ή καινούριο OTG cable και φορτιστή αυτοκινήτου.

Ο ήχος που δίνει στα Razer είναι ανύπαρκτος, στο τέρμα ακούω τα αυτοκίνητα απλά απογοήτευση.

Και άλλα τόσα που είπα να τους δώσω μια δεύτερη ευκαιρία πριν τα κατατάξω στα αρνητικά. 

Το μπλε κυριως.Το λεω αυτο γιατι ειναι ψιλο μεγαλη η χρηματικη διαφορα ασπρου με μπλε χρωματος οπως αναφερεις και εσυ.

Επισης το παραπανω που κανεις βλεπω ειναι copy paste απο το αλλο θεμα(λεω και εγω ποιος ειπε οτι εχει μεσα ακουστικα :P).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...