Προς το περιεχόμενο

jumper ezbook 2 14.1" Laptop Intel Z8300 4gb(geekbuying) 190$


mikemart

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.geekbuying.com/item/Jumper-EZbook-2-Ultrabook-Laptop-14-1-inch-Windows-10-Home-4GB-64GB-Intel-Cherry-Trail-Z8300-Quad-Core-1-84GHz-LED-Screen-1920-1080---Silver-367770.html

στα 189.99$ με δωρεαν μεταφορικα (registered) .Παλιοτερα εχει παιξει και πιο φθηνα ΑΛΛΑ το παλιο version ,στο NEW version βελτιωσανε την ψυξη και ενα απο τα κυρια προβληματα που ειχε η προηγουμενη παρτιδα,οτι πλεον διαβαζει κανονικα εξωτερικους σκληρους δισκους.

στο gearbest παιζει στα 224.37$ με τα μεταφορικα το newversion

στο bangood στα 229.99 χωρις να αναφερει ποια version ειναι.

εδω ενα αναλυτικο review

το μονο προβλημα που πιθανον εμεινε και δεν ξερω αν το διορθωσαν ειναι το keyboard bend

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεδομένου οτι τα ψάχνουν πλέον ολα, καλο θα ηταν να ειμαστε πολυ προσεκτικοί τι αγοράζουμε απέξω. Οι χρεώσεις δασμών και ΦΠΑ πάνε σύννεφο ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεδομένου οτι τα ψάχνουν πλέον ολα, καλο θα ηταν να ειμαστε πολυ προσεκτικοί τι αγοράζουμε απέξω. Οι χρεώσεις δασμών και ΦΠΑ πάνε σύννεφο ...

Καινούριο αυτό; Τελευταίο δίμηνο δεν είχα κανένα θέμα.
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει βουήξει ο τόπος! Δες σε myphone να καταλάβεις!

Έχω μείνει πίσω σε εξελίξεις. Να φανταστώ στο γνωστό τεράστιο thread του myphone για αποστολές ε; Πάντως 3 κινητά έχουν έρθει μια χαρά χωρίς κανένα θέμα με τελωνείο. NL + SG post όλα συγκεκριμένα, από διάφορους πωλητές (banggood, geekbuying, κάποιος από aliexpress).

 

Πάω να μου ανάψω κερί (περιμένω κι άλλα 2 :P ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το πρωτο μοντελο. παρατηρω πως αν υπερθερμανθει,συνεβη μια δυο φορες κλεινει για να προστατευτει.

 

σε βαθια αποφορτιση, με υψηλη φωτεινοτητα αυτο.

 

οποτε πια οταν το εχω εκτος φορτιστη μειωνω φωτεινοτητα και δεν εχει ξαναπαθει τπτ.

κανω λογικη πληηηηηηηηρη χρηση και βαρια προγραμματα και το λιωνω με hdmi εξοδο για σειρες, ρε μεχρι και βαρυ modelling Wind resources ανμογεννητριων τρεχω..

 

δεν καταλαβαινει ο κινεζος πολλα

 

α και κοντο καλωδιο εχω, λιγο σπαστικο, αλλα πηρα extension..

 

πια ξεκουραζω γερα το ακριβο λαπτοπ μου με το υπακουο κινεζακι..

 

εβαλα και σε portable αντι εγκαταστασης πολλα προγραμματα και ο σκληρος δε γεμιζει..

 

οσο για το keyboard bend,δεν ειναι ποιοτητας πρωτης αλλα εχω γραψει απροβληματιστα περιπου 20.000 λεξεις ως τωρα, μετραμε λεξεις στα assignment, οποτε υπερβολες..

καλες αγορες

Mertaghon2 στο myphone

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mertaghon μπορείς να πεις και δυο λόγια για το touchpad εάν είναι δυνατόν? στα σαιτ λένε ότι είναι πολύ ενοχλητικά τα gestures (πχ προσπαθείς να γράψεις στο πληκτρολόγιο και ο κένσορας μετακινείται σε άλλο μέρος, προσπαθείς να κατεβάσεις την σελίδα πιο κάτω και κάνει ζουμ ιν, κλπ). Επίσης, η μπαταρία όντως κρατάει περίπου 6-7 ώρες όπως λένε στα review?

Σχετικά με την υπερθέρμανση, εάν πιάνουν τα χέρια σου και δεν βαριέσαι, έχει βγάλει βιντεάκι αυτός από το techtablets όπου δείχνει πως αντικαθιστάς την "ζελατίνα" που μπαίνει πάνω στον CPU και κατεβάζει τη θερμοκρασία (δεν ξέρω πως ακριβώς λέγεται...).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thermal pads, αν και λογικά αν πιάνουν περισσότερο τα χέρια σου βάζεις και δικό σου χαλκό για καλύτερη απαγωγή θερμότητας (γιατί τα περισσότερα κινέζικα tablet πάσχουν πολύ σε αυτόν τον τομέα - το δικό μου 100ρίζει από το εργοστάσιο χωρίς throttling).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να σου πω BrocasHelm...εμένα μου φαίνονται "κινέζικα" όλα αυτά με τα thermal pads, απλά επειδή είχα δει αρκετά βίντεο για το jumper, είπα να to μεταφέρω εδώ μπας και βοηθηθεί κανείς.  

(offtopic: Γενικά, επειδή έψαχνα να πάρω δώρο στη γυναίκα για τα Χριστούγεννα ένα 10''-12'' tablet με keyboard  (κάτω των 200Ε) έτυχε να πέσω πάνω στο jumper, το οποίο βέβαια δεν είναι tablet, αλλά ενδεχομένως, καθώς φαίνεται αρκετά τίμιο και αξιόπιστο για τα χρήματα του, να με βόλευε για τον σκοπό που το ήθελα (για να σου πω την αλήθεια, δεν κατάφερα να καταλάβω ποιο κινέζικο tablet αξίζει και ποιο όχι, οπότε και σκέφτηκα να στραφω προς το jumper που τουλάχιστον φαίνεται καλούτσικο). Τελικά, λόγω των προβλημάτων που αναφέρουν οι υπόλοιποι για τις αγορές από κίνα, τα σχέδια ματαιώθηκαν και περιμένω να δω εάν θα τύχει καμιά προσφορά από Ελλάδα: τέλος offtopic).   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ενω γραφεις ακουμπας το pad ναι κινειται συχνα ο κερσορας.

αλλα σε ολα μας τα λαπτοπ αλλωστε δεν κανει ξα ακουμπαμε το παντ, οποτε εγω εκθεσαρες γραφω και δεν με επηρεαζει.

 

μπαταρια με φουλ χρηση 4 ωρες.

αν μειωσεις την φωτεινοτητα ανετα 6 ωρες ομως.

 

κινεζομπαταρια δε γουσταρω να την ξεφορτιζω πολυ μην και δεν φορτιζει μετα αλλα καλα μιλαμε το χα κουμοωσει σε hdmi out για καμμια βδομαδα και εβλεπα ταινιες τα απογεματα μεχρι να καταλαβω οτι αδειασε η μπαταρια.. επος..

δλδ η οθονη καιει καμποσο αν και γενικα πολυυυυυυυυυ καλη μπαταρια, δλδ 5 ωρες μεσο ορο με νορμαλ φωτεινοτητα προς ενα κλικ σκοτεινο.

 

υπερθερμανση, αν δεν το κολλας σε επιφανεια π.χ. κρεβατι κλπ, αλλα το χεις να πατα στα ποδαρακια του δεν ασχολεισαι με υπερθερμανση ΠΟΤΕ οτι θηριωδες προγραμμα και να τρεξεις, βαριεμαι να το ανοιγω ντε χαχαχα

 

α και μια φορα το διβδομαδο αν δεν καθαρισω την temp μνημη αρχιζει να βαραινει, σβηνω και ολα καλααα

 

με ενοχλει το touchpad του αν και με λιγη ρυυμιση λιγο φτιαχνει. παντα ειμαι με ποντικι. αλλα εγω ειμαι και αμπαλος και το μσι και το μακ που εχω μου φαινονται αχρηστα στα touchpad τους...

 

νταξει κυριως οτι δεν ειναι ακριβειας μωρε το παντ και δυσκολο να ελεγχεις το ομαλο κατεβασμα της σελιδας με τα 2 δαχτυλα στο παντ..

 

βλακειες μαγκες

 

ξανα λεω μια φορα μου εσβησε απο υπερθερμανση σε φουλ φωτεινοτητα με φουλ load.

η μπαταρια δεν ειναι αα ποιοτητας κατεμε, αλλα βλακειες

πειναι καλυτερο απ τα λαπτοπ μας γιατι ειναι πιο ελαφρυ κ ευχρηστο.

 

ξαναγοραζα 10 φορες .. εχω ξενοιασει ουτε μη χαλασω το πανακριβο μσι ουτε τπτ..

 

σορυ για την ορθογραφια, ατιμο νεξους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...