Προς το περιεχόμενο

H Apple θα επιδιορθώσει το Touch Disease στο iPhone 6 Plus με 149 δολάρια


Panos1221

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

 

Και να σκεφτεί κανείς ότι κατασκευαστικά το iPhone 6s Plus έχει ~200$ + που τα μισά parts είναι από China !!!
Ύστερα μερικοί λέτε για κινεζιές ενώ το iPhone έχει κινεζιά μέσα !!!!
 
Ήθελα να ξερα τα υπόλοιπα ~500$ που πάνε ???? και γιατί να δίνει μόνο 1 χρόνο εγγύηση και να σου λένε ένα σωρό προϋποθέσεις ??? Ζήτημα 80$ να είναι κουτιά παρεκόλμενα κλπ
 
Yπερβολικό marketing trick !!

 

 

Μην ξανακάνουμε ΠΑΛΙ την ίδια ανάλυση για το κόστος. Είναι αστείο... Δεν σου είπε κανείς πως δεν είναι κοστολογημένο παραπάνω από τα υλικά κατασκευής του.

 

Απλά οι τιμές δεν καθορίζονται "με το κιλό" των υλικών που έχουν οι συσκευές. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα κινητό Android. Όχι κινεζιά, αλλά ούτε και κάποιο από τα πολύ ακριβά.

Μου κάνει νερά. Προτείνουν να περάσω το Firmware από την αρχή. Το κάνω.

Μετά, τρώω 1 μέρα να στήσω πάλι τι τηλέφωνο όπως το είχα. Το GPlay φέρνει ότι να'ναι από εφαρμογές, φέρνει κάποιες που είχα σβήσει, δε φέρνει κάποιες που χρησιμοποιούσα.

Τα settings όλα από την αρχή, στις εφαρμογές, χαμένα όλα.

 

Έχει η γυναίκα μου ένα iPhone 4 με iOS 8.x

To κάνει backup, το πουλάει και παίρνει ένα 5S με iOS 8.x. Αφού του κάνει reset, ζητάει να αναβαθμίσει σε 9.x.

Μετά την αναβάθμιση, κάνει restore.

Το κινητό ήταν όπως το είχε αφήσει. Θυμόταν passwords, ρυθμίσεις, μέχρι και τα tabs που είχε ανοικτά στους browsers. Εφαρμογές και παιχνίδια, δεν έχασαν τίποτα από settings & scores.

 

Όταν λοιπόν φτάσει κάποια εταιρία να μου παρέχει αυτή την υπηρεσία, trouble-free στα κινητά της και θα μπορώ να αλλάζω μοντέλο και έκδοση λειτουργικού, χωρίς να χάνω τίποτα, είτε επειδή αναβάθμισα, είτε επειδή μου έπεσε στη θάλασσα, είτε επειδή το έχασα, τότε θα μιλήσουμε ξανά για συσκευές των 150-500-1000€ που είναι καλύτερες από τα iPhone.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξανακάνουμε ΠΑΛΙ την ίδια ανάλυση για το κόστος. Είναι αστείο... Δεν σου είπε κανείς πως δεν είναι κοστολογημένο παραπάνω από τα υλικά κατασκευής του.

 

Απλά οι τιμές δεν καθορίζονται "με το κιλό" των υλικών που έχουν οι συσκευές. 

 

Nαι αλλά σκέψου ότι η Apple σου ζητάει +150$ για ένα πρόβλημα το όποιο είναι κατασκευαστικά δικό τους λάθος !!!

 

Πολύ τιποτένιοι είναι εκεί στην Apple - η αντιμετώπιση των πελατών είναι τελείως απαράδεχτη (όπως λέει και ο nekrik) !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξανακάνουμε ΠΑΛΙ την ίδια ανάλυση για το κόστος. Είναι αστείο... Δεν σου είπε κανείς πως δεν είναι κοστολογημένο παραπάνω από τα υλικά κατασκευής του.

 

Απλά οι τιμές δεν καθορίζονται "με το κιλό" των υλικών που έχουν οι συσκευές. 

Καλα αυτο εχει καταντησει  γελοιο πλεον .

Ειναι ενδειξη  του τι επαφη εχουν με την αγορα  και την οικονομια και με την τεχνολογια εν γενει .

Προσωπικα τετοια σχολια προσβαλουν την νοημοσυνη μου και θεωρω απαραδεκτο  και μονο οτι υπαρχουν καθως αφηφουν το πιο βασικο που ειναι η κοινη λογικη .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 500$ μοιράζονται σε εκατομμύρια κόσμο (προσωπικό-μεταπωλητές) που τρώνε χρόνια ψωμάκι χάρη στην εταιρία. Και ο όρος κινεζικό (ως κατασκευή) δεν έχει καμμία σχέση με τον όρο κινεζικές προδιαγραφές που έχουν όλα τα του Ίντερνετ. Δεν μπορείς να συγκρίνεις μελέτες ενός χρόνου για προδιαγραφές ενός μοντέλου με όλες τις άλλες σαβούρες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Nαι αλλά σκέψου ότι η Apple σου ζητάει +150$ για ένα πρόβλημα το όποιο είναι κατασκευαστικά δικό τους λάθος !!!

 

Πολύ τιποτένιοι είναι εκεί στην Apple !!!

 

Απο τη στιγμή που δεν μπορεί να αποδειχθεί σε κάθε περίπτωση αν υπήρχε πρόβλημα απο την αρχή, θα ήταν μεγάλο το κόστος αν κάλυπτε όλες τις αλλαγές. Και δε νομίζω να πιστεύει κανείς πως η apple είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα.

 

Αν εμένα μου πέσει κάτω η συσκευή και έχει κάποιο θέμα η οθόνη (χωρίς απαραίτητα να σπάσει), πως θα αποδείξω αν είχε θέμα από την αρχή ή όχι στο service (πάντα αναφέρομαι στο χρονικό διάστημα μετά την εγγύηση)?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαγή μπαταρίας σε Iphone 6S Δωρεάν - Ορισμένες συσκευές με βάση το serial number

 

Ορισμένα 6S έχουν θέμα με την μπαταρία και κλείνουν.

 

 

Σχετικό Link. Ας το βάλουν οι διαχειριστές!

https://www.apple.com/support/iphone6s-unexpectedshutdown/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξανακάνουμε ΠΑΛΙ την ίδια ανάλυση για το κόστος. Είναι αστείο... Δεν σου είπε κανείς πως δεν είναι κοστολογημένο παραπάνω από τα υλικά κατασκευής του.

 

Απλά οι τιμές δεν καθορίζονται "με το κιλό" των υλικών που έχουν οι συσκευές. 

 

 

Καλα αυτο εχει καταντησει  γελοιο πλεον .

Ειναι ενδειξη  του τι επαφη εχουν με την αγορα  και την οικονομια και με την τεχνολογια εν γενει .

Προσωπικα τετοια σχολια προσβαλουν την νοημοσυνη μου και θεωρω απαραδεκτο  και μονο οτι υπαρχουν καθως αφηφουν το πιο βασικο που ειναι η κοινη λογικη .

 

 

Παρακαλώ όχι σχόλια εκτός θέματος.

Μην παίζετε το παιχνίδι των harers.

Τοποθετηθείτε επάνω στην είδηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 500$ μοιράζονται σε εκατομμύρια κόσμο (προσωπικό-μεταπωλητές) που τρώνε χρόνια ψωμάκι χάρη στην εταιρία. Και ο όρος κινεζικό (ως κατασκευή) δεν έχει καμμία σχέση με τον όρο κινεζικές προδιαγραφές που έχουν όλα τα του Ίντερνετ. Δεν μπορείς να συγκρίνεις μελέτες ενός χρόνου για προδιαγραφές ενός μοντέλου με όλες τις άλλες σαβούρες

 

Τότε γιατί είναι η μοναδική εταιρία που υπερκοστολογεί στα πάντα ??? Δεν βλέπω άλλες εταιρίες να υπερκοστολογούν τόσο πολύ ενώ έχουν μια χαρά κέρδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που 'δα στο βίντεο, φαίνεται (μάλλον) ως malfunction της οθόνης ΠΙΘΑΝΟΝ από πέσιμο/χτύπημα κτλ, δηλαδή κάπου κάτι δεν κάνει καλή επαφή. Εν μέρη λογικό, εν μέρη παράλογο (για τόσο ακριβό τηλέφωνο)...

 

...Απ' την άλλη, απ' όσα βίντεο παρακολούθησα από χρήστες που έχουν αυτό το "φαινόμενο", ΟΛΟΙ ΜΑ ΟΛΟΙ (ούτε ένας δεν ήταν) όταν το παρουσίαζαν στην κάμερα το πρόβλημα, ΟΛΟΙ ΕΙΧΑΝ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΤΟΥΣ "ΓΥΜΝΑ", είτε εντελώς δίχως θήκη είτε με αυτές τις "μούφες" θήκες (σαν "τσιγαρόχαρτο" λεπτές) για να μη... χάσουν "μαθές" το λεπτό μίνιμαλ design του κινητού τους!!!!!

 

Επειδή βαριέμαι... δεν κάθομαι να φωτογραφίσω το κινητό μου και να ποστάρω εδώ πώς... "μοιάζει" πλέον! Σαν... άρμα μάχης είναι, με την "Thule" θήκη που του 'χω βάλει! Έχω δοκιμάσει 5-7 εταιρείες που βγάζουν θήκες κτλ. για κινητά και έχω καταλήξει εδώ και κάνα 2άρι χρόνια στην "Thule". Δείτε τί "crash-test" βίντεο έχουν και θα καταλάβετε! Είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Μ@Μ@ΤΗ η προστασία που παρέχουν οι θήκες αυτές!

 

Βέβαια... ΠΑΥΕΙ πια να 'ναι "εκλυστικό" και λεπτούλικο το κινητό, έτσι; Στο δικό μου, έχουν "προστεθεί" περί τα... 4-5 χιλιοστά (μη πω περισσότερο) ολόγυρα του κινητού! Αν το δείτε, μόνο το "Home" button προσδιορίζει ότι είναι Apple κινητό, μοιάζει με κινητό... 5-6 ετών παλιότερο (εννοώ στο μέγεθος/πάχος)!

 

Αλλά εγώ ΔΕΝ ΠΑΙΖΩ με την ασφάλεια των μηχανημάτων που αγοράζω, δεν με ενδιαφέρει να "δείχνει όμορφο", μ' ενδιαφέρει να μη "τα παίξει" με το παραμικρό...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αυτο εχει καταντησει  γελοιο πλεον .

Ειναι ενδειξη  του τι επαφη εχουν με την αγορα  και την οικονομια και με την τεχνολογια εν γενει .

Προσωπικα τετοια σχολια προσβαλουν την νοημοσυνη μου και θεωρω απαραδεκτο  και μονο οτι υπαρχουν καθως αφηφουν το πιο βασικο που ειναι η κοινη λογικη .

Απλά μην κάνεις τον κόπο να απαντήσεις σε τέτοια άτομα, όταν φαίνεται από το σχόλιο η νοημοσύνη τους, καταλαβαίνεις τι συζήτηση θα κάνεις μαζί τους άμα τους απαντήσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη στιγμή που δεν μπορεί να αποδειχθεί σε κάθε περίπτωση αν υπήρχε πρόβλημα απο την αρχή, θα ήταν μεγάλο το κόστος αν κάλυπτε όλες τις αλλαγές. Και δε νομίζω να πιστεύει κανείς πως η apple είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα.

 

Αν εμένα μου πέσει κάτω η συσκευή και έχει κάποιο θέμα η οθόνη (χωρίς απαραίτητα να σπάσει), πως θα αποδείξω αν είχε θέμα από την αρχή ή όχι στο service (πάντα αναφέρομαι στο χρονικό διάστημα μετά την εγγύηση)?

 

Δεν διαφωνώ αλλά από την στιγμή που πληρώνεις πολλά σημαίνει ότι είσαι καλυμμένος και δεν θα έχεις τα ίδια προβλήματα με όσους έχουν την ίδια συσκευή με σενα !!

 

Εφόσον το έχει πάθει αρκετός κόσμος το ίδιο πρόβλημα και έχουν γίνει μηνύσεις γιατί να κάνουν τέτοια απαράδεχτη κίνηση προς τους πελάτες να ζητάνε 150$ ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελάει ο πλανήτης με την εταιρία που ζητάει 150 ευρά για να φτιαξει το προβλημα που αναγνωρίζει οτι ειναι δικό της.

Υγ.
Αν παρουμε και το βιβλιο ,παιζει να μας κανει τιμούλα στα 400?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά μην κάνεις τον κόπο να απαντήσεις σε τέτοια άτομα, όταν φαίνεται από το σχόλιο η νοημοσύνη τους, καταλαβαίνεις τι συζήτηση θα κάνεις μαζί τους άμα τους απαντήσεις.

Καλα εννοειται, δεν μπαινω καν στην διαδικασια για τον bIldano ton eipa  αλλα οκ ειναι διαφορετικη η θεση του στο φορουμ απο τα μελη που ειμαστε εμεις ,επομενως εχει καποιο νοημα ετσι.

Επισης  επι της ουσιας επειδη  ο βαθμος μισους που εχετε για την apple δεν σας αφηνει να διαβασετε το αρθρο  αλλα σας πιανει μια παρορμητικοτητα ακομα και με υπονοια  ψογου της εν λογω εταιρειας( πραγμα που εξηγειται με ψυχολογικους ορους ) ,δεν προκυπτει απο πουθενα οτι προκειται για κατασκευαστικο λαθος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...