Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση Wordpress Theme...


Frankie_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ το φόρουμ, χαίρομαι που σας βρήκα.

Θα μπω κατευθείαν στο ψητό. Ψάχνω για κάποιο όμορφο με αρκετές λειτουργίες premium theme για δημιουργία community site. Χαζεύοντας διάφορες σελίδες, βρήκα μια Ελληνική με πολύ πιασιάρικο και όμορφο theme, το οποίο όμως είναι custom. Είναι το pillowfights.gr .

Ψάχνω λοιπόν κάτι σε τέτοιο στυλ, που βγαίνουν όμορφα τα latest ποστς στο homepage αλλά και που να είναι εύκολο και να έχει ενσωματωμένα στυλ όσο αφορά το design γιατί με CSS δεν το έχω πολύ.

 

Έχετε κάποιο να προτείνετε;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαξε στο themeforest.net για Wordpress theme. Εχει απειρα. Αλλα φυσικα κατι οπως το παραδειγμα που εδωσες δυσκολα θα βρεις. Τετοιες σελιδες ειναι ιδιαιτερες και οπως ειπες θελουν custom design.

 

http://rnbtheme.com/seventeenth/

http://rnbtheme.com/tenth/

 

Γενικα το συγκεκριμενο θεμα εχει πολλα ωραια templates. Roneby λεγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ. Βέβαια, άλλα χάρη έχει το custom.

Θα κοιτάξω και το Robeny απλά θέλω και άλλες προτάσεις για να έχω επιλογές.

Και γενικώς κανένα πιο dark theme γιατί αυτή η ασπρίλα με κουράζει.

 

Σημείωση: Όσο περισσότερες λειτουργίες έχει, τόσο καλύτερα για να αποφύγω τα πολλά plugins.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλαβω, θελεις να το φτιαξεις μονος σου; Αν ναι, τοτε θα δυσκολευτεις αν δε γνωριζεις βασικα πραγματα οπως CSS. Τα περισσοτερα themes ειναι γενικου περιεχομενου (δηλαδη οχι τοσο custom design) και αυτο γιατι με αυτο τον τροπο καλυπτουν μεγαλυτερη γκαμα αναγκών. Αν φτιαχνανε ενα ιδιαίτερο theme, μπορει να ηταν πολυ ομορφο, αλλα θα το αγοραζαν μονο συγκεκριμενα ατομα που ψαχνανε κατι συγκεκριμενο (καλη ωρα εσυ). Οποτε οσο ομορφο και να ηταν, οι πωλησεις θα ηταν λιγες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνος μου θα το προσπαθήσω και θα το παλέψω όσο μπορώ με CSS.

Γι'αυτό ψάχνω για ένα ψιλοεύκολο theme με αρκετές ενσωματωμένες λειτουργίες.

 

Είναι ενδιαφέρον αυτό που λες για τα ιδιαίτερα themes και φυσικά οι πωλήσεις τους θα ήταν λίγες, αφού το κοινό τους θα ήταν πολύ συγκεκριμένο. Παρόλα αυτά μήπως σου έρχεται η ύπαρξη κάποιου τέτοιου στο μυαλό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απο αυτο που ηδη σου εστειλα, δε θυμαμαι καποιο που να εχει ιδιαιτερο design.

 

Επισης, άλλο το να εχει ετοιμες ενσωματωμενες λειτουργιες και αλλο το να εχει ιδιαιτερο σχεδιασμο. Μπορει να βρεις theme που να εχει το ενα αλλα οχι το αλλο, δε συμβαδιζουν δηλαδη αυτα τα δυο μαζι παντοτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...