Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου smartphone μέχρι 250€


glyfadas7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους.Είμαι κάτοχος NEXUS 5 και θέλω πλέον να αλλάξω κινητό και έχω σταμπάρει αυτά τα 2.

 

 

Redmi Note 4 215€ λινκ

 

 

Redmi Pro 250€ λινκ

 

Οι ειδικοί ποιο από τα 2 θα προτιμούσατε? Χωρητικότητα μου φτάνουν τα 32 αλλά δεν θα έλεγα όχι στα 64. Οθόνη δεν θέλω πάνω από 5,5 ίντσες. Μπαταρία θέλω να είναι καλή. Παίζω παιχνίδια, βλέπω πολύ youtube, βαριά χρήση γίνεται με διάφορες εφαρμογές, κάμερα κλπ. Το NEXUS 5 το φορτίζω 2 φορές την ημέρα πλέον. Παίζω και απαιτητικά παιχνίδια (σε μπαταρία).

 

Έχετε κάποιο καλύτερο να μου προτείνετε σε αυτό το μπάτζετ? Τι τιμές SAR έχουν αυτά τα δύο? υπάρχει κάποιο παρόμοιο με χαμηλότερο SAR? 

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθειά σας.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία χαρα κινητά είναι και τα 2

 

Αλλά από εξωτερικό αν ρίξεις παραγγελία θα γλυτωσεις 80-100€ δεν είναι και λίγα...

πες κανένα site απ'εξω να δω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gearbest,banggood,vickmall (είναι πιο ακριβό)

 

Τσεκαρε τα και θα δεις ότι γλυτώνεις αρκετά ευρώ

 

 

Αν δεν το βιαζεσαι πάρε το απ εξω.

τι πρέπει να προσέξω στα χαρακτηριστικά όσον αφορά το δίκτυο? 3g αναφέρει WCDMA B1/B2/B5/B8 το Redmi Pro. και αυτά CDMA 2000/1X BC0 / TD-SCDMA B34/B39  /  TD-LTE B38/B39/B40/B41(2555-2655MHz) στο GEARBEST το βρήκα 215€. Είναι οκ για τα ελληνικά δίκτυα? θα έρθει από Χόνγκ Κονγκ? θα έχω πρόβλημα στο τελωνείο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι και να παρεις να τους πεις (αν και το ξερουν) να βάλουν χαμηλή τιμή στο πακέτο πχ 15-20$ και μην το παρεις με κάποιο κούριερ αλλά με απλό ταχυδρομείο με tracking number

 

 

Από όπου και αν το πάρεις δεν θα έχεις θέμα κατά 90%

 

Όσο αφορά τα δίκτυα δεν θα έχεις θέμα εκτός από μερικά κινητά που δεν έχουν 800αρα μπάντα (αφορά την Wind)

Κατά τ αλλά με 4g και 3g δεν έχουν θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...