Προς το περιεχόμενο

Martin Scorsese - Silence


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μωρέ ναι ο σκηνοθέτης είναι αποδεδειγμένα καλός αλλά όταν έχεις αυτό σαν ηθοποιό  GX5FvMw.jpg

 

και ομως, κανει τις κοπελες να μουσκευουν. ειδικα μια που ξερω, ειναι τρελαμενη μαζι του, παρολο που συμφωνει οτι ειναι αρουραιοφατσας. χαχαχαχα. λατρευω το γυναικειο μυαλο.  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και απο ποτε τα 80ς ειναι κατι κακο γενικοτερα; :P

 

τα 80ς ειναι για την νεα γενια, οτι ηταν για εμας τα 50ς. παλιο και ξενερωτο, μονο για παππουδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα 80ς ειναι για την νεα γενια, οτι ηταν για εμας τα 50ς. παλιο και ξενερωτο, μονο για παππουδες.

Όχι απαραίτητα απλά τα βλέπετε overhyped όπως και έμεις τα 90'ς

Κάθε γενιά κάνει το ίδιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

τα 80ς ειναι για την νεα γενια, οτι ηταν για εμας τα 50ς. παλιο και ξενερωτο, μονο για παππουδες.

 

 

Δεν νομίζω ότι είναι έτσι. Εγώ γεννήθηκα δεκαετία 80' και τα παιδικά μου χρόνια μέχρι την ενηλικίωση ήταν η δεκαετία 90' αλλά βλέπω με την ίδια ευχαρίστηση ταινίες όλων των δεκαετιών διότι, πολύ απλά, κάθε ταινία είναι και σαν ένας πίνακας ζωγραφικής, με τη δική της τεχνική, δικό της ύφος, δικά της μέσα, μεράκι και πάθος. Όταν αγαπάς πραγματικά το σινεμά, βλέπεις κάθε τι ποιοτικό και δεν κάνεις ανώριμες διακρίσεις σε "ξενέρωτο", "παπουδίστικο" κτλ κτλ. Ειδικά όταν τέτοιους χαρακτηρισμούς τους αποδίδουν millenials που πληρώνουν εισιτήριο για να δουν το twilight ή transformers. Απλά οι νέες γενιές είναι αποβλακωμένες.

 

Φαντάσου τώρα να μιλάς με άτομο που δηλώνει φαν των ταινιών του Παπακαλιάτη και να σου λέει ότι το Silence είναι μάπα και βαρετό με χάλια ηθοποιούς.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν με ψήνει να το δω, δεν βγαίνουν πια καλές ταινίες, χάλασε ο κινηματογράφος :P

 

Seriously though, το τρέιλερ δεν ήταν κακό, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν δεν ήταν κακό επειδή είναι καλή η ταινία ή επειδή ήταν καλή η ομάδα παραγωγής του τρέιλερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 μήνες μετά...

Ειδα και γω την ταινια χτες και μπορω να συμφωνησω πως ηταν μετρια. Οι πρωταγωνιστες ηταν μετριοτητες,ο ρυθμος της ταινιας μετριος επισης. Καποιες σκηνες κρατουσαν πολυ χωρις κανα ιδιαιτερο νοημα.

 

Το γενικο concept της ταινιας θα μπορουσε να προσφερει κατι πολυ καλυτερο παντως και αυτο ειναι το μεγαλυτερο κριμα.

 

Επισης δεν ηξερα οτι ο Liam Neeson αναλαμβανει και δουλειες κομπαρσων πλεον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Την είδα σήμερα. Δυστυχώς υπήρχαν στιγμές που έχανα το ενδιαφέρον μου. Πόσες φορές είδαμε πια την ίδια σκηνή που να βάζουν τους χριστιανούς να πατήσουν την εικόνα. Μία, δύο, τρεις, κάπου χάνει την τραγικότητά της. Όπως είπαν και οι προηγούμενοι, πολύ μεγάλη χωρίς λόγο. Οι σκηνές που μου φάνηκαν ενδιαφέρουσες ήταν όταν μιλούσε είτε με τον Inquisitor, είτε με τον interpreter. Αλλά και αυτές ένιωθα ότι τελείωναν πριν κλιμακωθούν.

Επίσης εγώ γενικά ξενερώνω όταν οι Πορτογάλοι, οι Ιάπωνες κτλ. μιλάνε Αγγλικά, και κάνουν και την αντίστοιχη προφορά υποτίθεται. Και εννοώ γενικά στις ταινίες. Θέλω, για λόγους ατμόσφαιρας, ο κάθε χαρακτήρας να μιλάει τη γλώσσα της χώρας από την οποία είναι.

6/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...