Προς το περιεχόμενο

[ΤΕΛΟΣ]MICROSOFT Lumia 950 XL Λευκό 199€ @cosmote.gr [ΕΞΑΝΤΛΗΜΕΝΟ]


soik85

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τους παίρνω τηλ και δεν σηκώνουν απορώ πως καταφέρατε να επικοινωνήσετε μαζί τους... δεν μιλάμε για αντιπροσφορά ... άπλα τραγικοί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 567
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο κλασικός Ελληνάρας με τον οποίο συνειδητά ΔΕΝ συνεργάζομαι στις επιχειρήσεις μου , που δε θέλω ούτε να τον βλέπω και που τον αποτρέπω να αγοράζει από μένα με κάθε δυνατό τρόπο καθώς είναι μια μόνιμη πηγή προβλήματος. Μονά κερδίζει , ζυγά χάνεις...

 

Ο αριθμός των συσκευών που διατέθηκαν από την Cosmote μέσω ΜΕΓΑΛΩΝ και ΑΛΗΘΙΝΩΝ προσφορών τις τελευταίες 2 εβδομάδες ήταν τετραψήφιος. Δηλαδή πάνω από 1000 τεμάχια και πολύ πάνω για την ακρίβεια. Το συγκεκριμένο το έμαθα εσωτετικά μέσω εταιρίας marketing με την οποία συνεργάζεται η Cosmote.

 

Η Cosmote δεν έχει καμία ευθύνη για την τράπεζά σου η οποία αν ήθελε θα μπορούσε να σου αποδεσμεύει άμεσα τα χρήματά σου. Επίσης αν μιλάμε για πιστωτική κάρτα και όχι χρεωστική σημαίνει ότι από την τσέπη σου δεν πλήρωσες τίποτα. Βέβαια έπρεπε με κάτι να γεμίσεις το ποστ σου...

 

Το ότι το κουπόνι έχει αξία μέχρι το τέλος του χρόνου προφανώς για σένα δεν έχει σημασία. Ούτε για την Cosmote έχει σημασία το τι κάνεις εσύ με την τράπεζά σου και πως επιθυμείς να κάνεις τις αγορές σου.

 

Για το γεγονός ότι έκανες μια παραγγελία για ένα προϊόν το οποίο δεν έφτασε το στοκ λόγω της τεράστιας ζήτησης αλλά και της τεράστιας προσφοράς έχει φυσικά ευθύνη η Cosmote.  Έλα όμως που όταν μιλάμε για προσφορές στις οποίες διατίθονται εκατονταδες τεμάχια υπάρχουν ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ που κάνουν αγορές και δίνουν ψεύτικα στοιχεία , αγοράζουν από διαφορετικά καταστήματα πολλαπλά και ρίχνουν άκυρα , αγοράζουν χωρίς να έχουν τα χρήματα και δεν έχουν να πληρώσουν την αντικαταβολή , κλπ...

 

Τα παρελκόνενα που πήρες με δική σου ευθύνη χωρίς να έχεις λάβει ακόμα το προϊόν μπορείς να τα επιστρέψεις και να πάρεις τα χρήματά σου πίσω όπως κάνει και η Cosmote η οποία σου δίνει το ίδιο δικαίωμα αν δε μείνεις ικανοποιημένος από την αγορά σου.

 

Αλλά τι σημασία έχουν όλα αυτά όταν οι "απατεώνες" της Cosmote και της κάθε Cosmote έχουν απέναντι τους τον κλασίκό ΕΛΛΗΝΑΡΑ που πέφτει πάντα με τα πόδια; 

 

ΔΩΡΟΕΠΙΤΑΓΗ των 20ΕΥΡΩ και ένα email συγνώμης ήταν μια εναλλακτική του κουπονιού των 200 ευρώ που δυστυχώς για κάτι τύπους σαν εσένα ΔΕΝ επιλεχθηκε. Next time...

 

Φιλε μαλλον ζεις σε αλλο πλανητη γιατι πολυ απλα ΔΕΝ εχεις το δικαιωμα να διαλεγεις με ποιον συνεργαζεσαι. Δοξα το θεο αυτο το καθοριζει το κρατος οποτε η τα μαζευεις και πας σε καμια Ουγκαντα η απλα το ραβεις και κανεις την δουλεια σου, δεν υπαρχει τριτη επιλογη.

 

Οσα για αυτα που ειπες ξεκαθαρισα πως αγορασα με ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ, πολλες φορες, η δεν ξερεις να διαβαζεις λοιπον η απλα γραφεις για να γραφεις. Η τραπεζα μου ΔΕΝ ευθυνεται για το οτι η Cosmote δεσμευσε τα χρηματα, κατεμε ΔΕΝ επρεπε να τα κανουν αλλα να τα δεσμευουν ΜΟΝΟ οταν το κινητο ειναι ετοιμο για αποστολη (οπως κανει πχ το Amazon). Απο την στιγμη που τα δεσμευσαν ομως και μου λενε πως θα παρει μεχρι 10 μερες να αποδεσμευτουν φταινε ΕΚΕΙΝΟΙ και οχι η τραπεζα. Χωρια το οτι τωρα αν παρω αλλο κινητο θα πρεπει να δεσμευτουν και αλλα χρηματα απο την πιστωτικη μου.

 

Επισης το κουπονι ειναι ισαξιο της προσφορας για το Lumia 950 XL, 200ε κατω το εδιναν, 200ε κουπονι δινουν, δεν χανουν κατι και ολοι ξερουμε πως ο Γερμανος εχει μαπα τιμες οποτε τα 200ε δεν ειναι 200ε οταν ενα κινητο εκεινοι το εχουν 500ε και αλλα καταστηματα το εχουν 400ε. Πρακτικα λοιπον σου δινουν 100ε κουπονι σε αυτη την περιπτωση.

 

Επισης δεν ξερω εσυ πως κανεις την δουλεια σου (με οσα λες προφανως και δεν την κανεις σωστα παντως) αλλα εγω δεν εχει τυχει ποτε να δεχτω ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ παραγγελιας στο email μου, να μου ΔΕΣΜΕΥΤΟΥΝ χρηματα και να ΜΗΝ παραλαβω. Οποτε για να γλυτωσω λιγο χρονο ναι αγορασα καποια παρελκομενα τα οποια δεν μπορω να επιστρεψω για να παρω τα χρηματα μου, μπορω να τα αντικαταστησω αλλα για να γινει αυτο πρεπει να παω ο ιδιος στο καταστημα απο το οποιο τα παραγγειλα το οποιο ειναι μιση ωρα μακρια απο εδω. Με λιγα λογια βενζινες και τουλαχιστον μια ωρα χαμενος χρονος εξαιτιας ολου αυτου του μπαχαλου.

 

Δωροεπιταγη 20ε και ενα email συγνωμης θα τους κοστιζε μερικες δεκαδες χιλιαδες ευρω σε προστιμο απο τις καταγγελιες που θα ετρωγαν και δεν ειναι χαζοι, το PR τους το γνωριζει παρα πολυ καλα αυτο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δωροεπιταγη 20ε και ενα email συγνωμης θα τους κοστιζε μερικες δεκαδες χιλιαδες ευρω σε προστιμο απο τις καταγγελιες που θα ετρωγαν και δεν ειναι χαζοι, το PR τους το γνωριζει παρα πολυ καλα αυτο.

Αυτό ξαναπές το.

Το να σου αποκαταστήσουν τη ζημιά και τη βλάβη που έχουν προκαλέσει,

δεν είναι ένα δικαίωμα και χατήρι που κάνουν.

Απολύτως λάθος νοοτροπία και στρέβλωση της πραγματικότητας κάθε άλλη άποψη.

 

Πόσο μάλλον όταν προς 'αποκατάσταση'

προσφέρουν μια δωροεπιταγη με σύντομη ημερομηνία λήξης για να τους ξαναπροτιμήσεις στο (ακριβό) μαγαζάκι τους,

Μια μαρκετινίστικη κατάσταση win-win με οφέλη για το κατάστημα

αφού μεταβιβάζει ένα βάρος στον καταναλωτή (που μέχρι πρότινος ήταν σε θέση ισχύος στη διένεξη με το κατάστημα)

και απαλλάσσει το καταστημα από την αντικειμενική του ευθύνη. 

 

Χατήρια δεν κ\άνουν στον κόσμο τούτο. Τελειώσανε.

Να το μάθουν κι οι Ελληναράδες 'επιχειρηματίες' αυτό.

Όχι άλλο σανό στον κόσμο. Σεβασμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι κάποιοι πιστεύουν ότι η Cosmote και η κάθε Cosmote έχει την υποχρέωση να τους δώσει το προϊόν ακόμα και αν δεν έχουν στοκ για λόγους που ανέφερα και που σε μεγάλο βαθμό την κύρια ευθύνη έχουν οι ίδιοι οι καταναλωτές πραγματικά με ξεπερνάει...

 

Το ότι κάποιοι από το πουθενά παίρνουν δωροεπιταγή 200ευρώ και θέλουν να επιβάλλουν και όρους για το που και πως θα την χρησιμοποιήσουν είναι πραγματικά για το εγχειρίδιο του παράλογου καταναλωτή.

 

Έφτασε ο άλλος να αναφέρει ότι πρέπει να διαγραφεί το ποστ γιατί λέει οτι δημιουργεί πρόβλημα η διαφορετική άποψη. Λες και εγώ δεν επισκεπτομαι το φόρουμ για προσφορές αλλά για να υπερασπιστώ την Cosmote;

 

Αλλά βέβαια το επίπεδο είναι τόσο υψηλό που πρέπει να επιλεξεις μεριά. Ή με μας ή με τους άλλους. Καμιά εναλλακτική...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμεις που φαγαμε ακυρο και προτιμησαμε το iphone παιζει να μην το παρουμε ουτε αυτο;;γιατι ηδη μετα την αντιπροταση ακυρωσαν τη παραγγελεια για το 950xl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ναι αν έχεις τη νοοτροπία πως η ολοκλήρωση μιας παραγγελίας και η υποσχετική της εκπλήρωσής της

δε συνομολογεί τη συμφωνία στην ανάληψη υποχρεώσεων και ευθυνών

αυτά θα πιστευεις

 

ευτυχώς δεν είμαστε Ουγκαντα,

νόμοι και δικαστηρια υπάρχουν, ανεξάρτητες αρχές και καταναλωτικές οργανώσεις

όσο κι αν το θέλουν μερικοί ανεύθυνοι αυτοδίδακτοι 'επιχειρηματίες' και wannabe managers στο Ελλαδιστάν

 

εμένα αν στη δουλειά μου με κατηγορήσουν για αμέλεια

μου βάζουν χειροπέδες

 

να το κλείσουν το κάθε μαγαζάκι που θα εξαπατά και θα κοροϊδεύει τον κόσμο

παίζοντας με τα λεφτά, τις παραγγελίες, και τα καταναλωτικά ήθη

όσο κι αν ελπίζουν μερικοί στο ότι δεν έχει καταναλωτική συνείδηση ο κόσμος

 

σε εμάς το ξαναλέω

η super wow cosmote όχι δεν μας μιλάει καν για δωρεπιταγές

αλλά κατόπιν εορτής και ταλαιπωρίας

εξαφάνισε και τις παραγγελίες

 

παραγγελίες που έγιναν με το δεδομένο πως εμφάνιζαν επί ωρες διαθεσιμότητα

και παραγγελίες που εκτελέστηκαν χωρίς να τηρηθεί έστω η χρονολογική σειρά προτεραιότητας

 

ευτυχώς που υπάρχουν και οι καταγγελίες

και θα μπει κάθε κατεργάρης στον πάγκο του

γιατί αντικειμενικά στοιχεία υπάρχουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι κάποιοι πιστεύουν ότι η Cosmote και η κάθε Cosmote έχει την υποχρέωση να τους δώσει το προϊόν ακόμα και αν δεν έχουν στοκ για λόγους που ανέφερα και που σε μεγάλο βαθμό την κύρια ευθύνη έχουν οι ίδιοι οι καταναλωτές πραγματικά με ξεπερνάει...

 

Το ότι κάποιοι από το πουθενά παίρνουν δωροεπιταγή 200ευρώ και θέλουν να επιβάλλουν και όρους για το που και πως θα την χρησιμοποιήσουν είναι πραγματικά για το εγχειρίδιο του παράλογου καταναλωτή.

 

Έφτασε ο άλλος να αναφέρει ότι πρέπει να διαγραφεί το ποστ γιατί λέει οτι δημιουργεί πρόβλημα η διαφορετική άποψη. Λες και εγώ δεν επισκεπτομαι το φόρουμ για προσφορές αλλά για να υπερασπιστώ την Cosmote;

 

Αλλά βέβαια το επίπεδο είναι τόσο υψηλό που πρέπει να επιλεξεις μεριά. Ή με μας ή με τους άλλους. Καμιά εναλλακτική...

 

Αν δεν εχουν στοκ να φτιαξουν το συστημα τους να ΔΕΙΧΝΕΙ οτι δεν εχουν στοκ. Οταν η πάραγγελια μπαινει κανονικα, παιρνεις email επιβεβαιωσης και σου δεσμευουν και τα χρηματα τοτε ΝΑΙ ειναι υποχρεωμενοι αν οχι να δωσουν το κινητο τοτε να δωσουν μια λυση κατι και που εκαναν, αν δεν ηταν υποχρεωμενοι δεν θα εκαναν ΤΙΠΟΤΑ.

Και ξαναλεω, πχ το P9 Lite το εχουν 269ε οταν ο Κωτσοβολος αν θυμαμαι καλα το πουλουσε 170ε πριν 1 εβδομαδα....Και γενικα οι τιμες τους ειναι ΠΟΛΥ πισω σε σχεση με αλλα καταστηματα....Οποτε δεν ειναι Πρακτικα 200ε κουπονι.

 

ΥΓ : ΑΝ παλι το συστημα τους ειναι καλο και δειχνει σωστη διαθεσιμοτητα τοτε τα καβατζοσαν μεταξυ τους τα κινητα οι πώλητες και οι διευθυντες και αφησαν τους πελατες της Cosmote κρεμασμενους, κατι που παλι ειναι καταδικαστεο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό ειναι να μάθουν όλοι την κατάντια(ή την ανταπόκριση σε προβλήματα) του κάθε καταστήματος.. Επίσης στον τίτλο θα πρέπει να μπει "πολλά ΑΚΥΡΑ και ΔΩΡΟΕΠΙΤΑΓΗ για αποζημίωση"..

Το γεγονός ότι υπόσχονται δωροεπιταγή εδώ και μέρες και κανείς δεν έχει λάβει τίποτα ενισχύει το μπάχαλο πάντως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω ξαναρωταω, γιατι δεν εδωσαν την δωριοεπιταγη σε ολους τους πελατες γερμανου οπως εγω αλλα και κοσμοτε, εγω παρηγγειλα απο γερμανο μου δεσμευσαν 400ευρω (απο λαθος τους) απο τα 500 της καρτας, μου προτειναν iphone se που δεν εχει καμια σχεση με λουμια ηταν μακρα πιο μαπα. αν ειχαν δωσει σε ολους την δωροεπιταγη δεν θα υπηρχε ακομα αυτο το θεμα, ο κοσμος θα το επερνε πιο ζεστα και ναι για λαθος τους γιατι ειναι λαθος τους οσα εγιναν πρεπει να ξεπληρωσει τον κοσμο γιατι τωρα θα φαει μηνυσεις, ο κοσμος θα κινηθει στην προστασια του καταναλωτη. Επειδη ειμαι φοιτητης θελησε η μανα μ να με βοηθεισει να παρω το κινητο και να την ξεπληρωνω λιγο λιγο καθε μηνα, και μπηκε η γυναικα 400 ευρω μεσα, κινητο δε πηρα, τα λεφτα ειναι ακομα δεσμευμενα και ο Γερμανος δε μου προτεινε δωροεπιταγη ενω του ειπα να κανει αλλη προσφορα γιατι το iphone ηταν μια κοροιηδεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έλα ρε συ

εδώ μιλάμε ο κόσμος έκαναν τις παραγγελίες το πρωί οι άνθρωποι

και το site έδειχνε διαθεσιμότητα μέχρι κοντά το βράδυ-απόγευμα

 

στο τέλος παρέλαβαν εκείνοι που παρήγγειλαν απόγευμα

κι άλλοι που παρήγγειλαν πρωί μείναν με την απορία

 

και μετά έρχεται ο άλλος και σου ρίχνει ευθύνη που παρήγγειλες

που δεσμευτηκες αντί να ψωνίσεις από αλλού στις προσφορές της ημέρας

και την πάτησες που πίστεψες στις δεσμεύσεις της cosmote

σε μια μέρα που το σύστημα έδειχνε διαθεσιμότητα-δεχόταν την παραγγελία-έγιναν επιβεβαιώσεις

Το ότι κάποιοι πιστεύουν ότι η Cosmote και η κάθε Cosmote έχει την υποχρέωση να τους δώσει το προϊόν ακόμα και αν δεν έχουν στοκ για λόγους που ανέφερα και που σε μεγάλο βαθμό την κύρια ευθύνη έχουν οι ίδιοι οι καταναλωτές πραγματικά με ξεπερνάει...

:blink:

 

ε στο τέλος από την cosmote δεν έβρισκαν τις παραγγελίες 

δεν αναγνώριζαν τους κωδικούς παραγγελίας και τις συναλλαγές που το αυτοματοποιημένο σύστημα έκανε

και ησυχάσαμε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό ειναι να μάθουν όλοι την κατάντια(ή την ανταπόκριση σε προβλήματα) του κάθε καταστήματος.. Επίσης στον τίτλο θα πρέπει να μπει "πολλά ΑΚΥΡΑ και ΔΩΡΟΕΠΙΤΑΓΗ για αποζημίωση"..

Το γεγονός ότι υπόσχονται δωροεπιταγή εδώ και μέρες και κανείς δεν έχει λάβει τίποτα ενισχύει το μπάχαλο πάντως..

πήρε κανένας δώροεπιταγή στην πραγματικότητα όχι μόνο στα λόγια?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγωνία είχα μια κλήση το πρωί για το se τους ρώτησα για κάτι άλλο αλλά δεν έδιναν. Τους ξαναπηρα τώρα και έκλεισα το μηλοφωνο. Κρίμα γιατί το 950 ήταν ευκαιρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήρε κανένας δώροεπιταγή στην πραγματικότητα όχι μόνο στα λόγια?

 

Προς το παρον λογια αλλα μεχρι και πριν 2 ωρες που μιλησα μαζι τους ειπαν πως θα μπουν σημερα τα κουπονια...Για να δουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...