Προς το περιεχόμενο

Μετακόμιση και φορητότητα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας,

Έχω ένα συμβόλαιο εκτός σύμβασης. Μπορώ να μεταφέρω την γραμμή σε άλλο σπίτι και ταυτόχρονα να κάνω και αλλαγή εταιρίας ή πρέπει πρώτα να κάνω την μεταφορά και μετά την φορητότητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πρόσεξε γιατί μπορεί να κάνεις φορητότητα και συμβόλαιο για ένα χρόνο και μετά να μην υπάρχει διαθέσιμη γραμμή για μεταφορά στην νέα διευθυνση  ,την έχω πάθει έτσι εγώ και έτρεχα σε δικηγόρους για να ξεμπλέξω.

 

για μένα κάνε πρώτα την μεταφορά της γραμμής με τον παλιο πάροχο και μετά αφού στην μεταφέρουν στην νέα διεύθυνση κάνε φορητότητα οπου θες.

 

αλλά

Α) μεταφορά 70 ευρώ και φορητότητα 20-25 ευρώ = 90-95 ευρώ.μεταφορά 20 εργάσιμες & φορητότητα άλλες 20 εργάσιμες = περίπου 40 εργάσιμες.

Β) νέα τηλεφωνική γραμμή 90 ευρώ. 15-20 εργάσιμες.

 

αν δεν θες τον παλιό σου αριθμό κάνε διακοπή στο παλιό πάροχο και νέα τηλεφωνική γραμμή απευθείας στο νεο σπίτι.

 

οι παραπάνω τιμές ψιλοδιαφέρουν ανάλογα με την εταιρία που θα πας ,ψάξε πρωτα τις τιμές και δες τι σε συμφέρει , αυτά απο μένα.

Επεξ/σία από makis269
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει εκει κανονικα γραμμη. Νομιζω πως η φορητοτητα εχει μειωθει πλεον στις ημερες σε ιδιο σπιτι.

Μου εκαναν τελικα προσφορα αρα δεν θα κανω φορητοτητα και θα μεινω στην Vodafone αρα θα κανω μονο μεταφορα.

Θενκ γιου που με βοηθησατε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...