Προς το περιεχόμενο

Όρια οθόνης.. συμβουλές


MontzOlee

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στο Φορουμ!

Ο λογος που ανοιγω το θεμα ειναι οτι χρειαζομαι για ακομα μια φορα τις συμβουλες σας.

Προσφατα υλοποιησα το συστημα της υπογραφης μου αγοραζοντας gaming μονιτορ, συγκεκριμενα αυτο : AOC AGON AG271QG .

Ολα καλα  με την οθονη ωστοσο χθες παρατηρησα κατι που δεν ειχα προσεξει.

Τα ορια της οθονης....και τι εννοω με αυτο? Στην αριστερη πλευρα οσο και να πας το ποντικι μενει μεσα στο πλαισιο και βλεπεις τον κερσορα του ποντικιου σε αντιθεση με την δεξια πλευρα που οταν το πας τερμα μοιαζει σαν να εχει ακομα και δεν βλεπεις που ειναι το ποντικι ( για πολυ ελαχιστον μιλαμε αλλα μου κανει εντυπωση ) ..Το θεμα ειναι αν αυτο ειναι προβλημα , εαν φτιαχνεται ή απλως τσαμπα σκαω κι ετσι ειναι?!

Για να γινω πιο κατανοητος θα ανεβασω φωτογραφιες και περιμενω τις συμβουλες σας.

 

Υ.Γ: Δεν εχω πειραξει καθολου την οθονη απ οταν την πηρα , για χρωματα κτλ και στις ρυθμισεις των windows που ''παλεψα'' δεν καταφερα κατι, οποτε οποιος ξερει περιμενω την απαντηση του.

 

Ευχαριστω , φιλικα Παναγιωτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα πλακα εχεις αυτο γινεται με ολες τις οθονες του πλανητη..οταν πας τον κερσορα κατω ή δεξια ο κερσορας χανετε

 

αλλα ετσι ειναι οταν δωσεις τοσα λεφτα για κατι προσεχεις ολες τις λεπτομεριες που πριν δεν σε ενοιαζε καν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω φιλε μπέσα αλλα δεν το είχα προσέξει ποτε αυτο που αναφέρεις & χθες ένας φιλος που έπαιζε με τον υπολογιστή με φρικαρε.

Ηταν παντα ετσι όμως ; εγω θυμάμαι στο λαπτοπ που είχα οταν είχες ανοιχτή μια ιστίοσελίδα πήγαινε μάξιμουμ μέχρι το Χ

Σ εμένα τωρα χάνεται εκει όμως ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι ειναι σε ολες

Θα προσπαθησω να στο εξηγησω.

 

Το τικ που κανεις πχ. να επεκτινεις ενα παραθυρο, γινεται με την μητουλα απ το βελακι. Οταν θες να πιασεις κατι που βρισκεται τερμα πανω ή τερμα αριστερα, τοτε το βελακι δεν χρειαζεται να βγει εκτος οθονης γτ η φορά του ειναι προς τ αριστερα. Οταν ομως θα θες να πιασεις κατι που βρισκεται τερμα κατω ή τερμα δεξια, αυτο πως θα το κανεις? Γι αυτο το βελακι βγαινει εκτος οθονης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πωαπλά στο λαπτοπ που δεν το θυμάμαι ετσι αλλα για να το λέτε όλοι παω πάσο..

Τελος πάντων αφου δεν ειναι κατι δεν χρειάζεται να ανησυχώ και Επισης δεν χρειάζεται να ανεβάσω φωτογραφίες :)

Χαίρομαι που δεν ειναι κατι αλλα δηλώνω άσχετος ! :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες οτι εχεις ενα παραθυρο ανοιχτο του οποιου η πανω μπαρα (απο εκει που το κλικαρις και το πας οπου θες) βρισκεται τερμα κατω. Δλδ ισα ισα που φαινεται. Πως θα το πιασεις να το συρεις προς τα πανω εαν η μητουλα του κερσορα δεν μπορει να βγει εκτος οθονης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις ενα point η αλήθεια ειναι αλλα ποτε δεν το είχα παρατηρήσει !

Είχα την ιδέα οτι γινόταν αυτο που ανέφερα αλά απο την στιγμή που δεν ειναι πρόβλημα , παλι καλα... :)

Ευχαριστω πολυ για την βοήθεια παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...