Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση σε κανούριο φορητό HP


fockos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23k6rs7.jpg

 

Πήρα έναν  φορητό υπολογιστή με αυτά τα χαραττηριστικά σε έκπτωση. Πρώτα από όλα επειδή είμαι πίσω στις εποχές pentium .... είναι καλό laptop;

 

Βλέπετε ότι έχει ddr4 6gbram συμφέρει να του βάλω 8ρα Ddr3 aαπό το προηγούμενο φορητό μου αν γίνεται ; που έχει παραδόσει πνεύμα; ή να το αφήω πως έχει; 

 

Επίσης μπορείτε να συμπεράνετε  πως είναι η διάταξη των μνημών; 

 

έχεις 2slots 6gb, 1 ή  2gb και ένα 4gb  ή ένα slot των 6gb 

 

Υπάρχει τρόπος να το βρω αυτό χωρίς να το ανοίξω :D

 

ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Λυπάμαι που στο λέω, χάλια μηχάνημα πήρες*

2) Τι σε κάνει να πιστευεις οτι μπορεις να κανεις τράμπα μεταξυ DDR3 και DDR4?

3) 1x2GB και 1x 4GB ειναι το configuration σου. Μπορείς λοιπόν να πας και 2x 8GB.

 

*αυτά ο κόσμος τα ρωτά προτού ψωνίσει. Τι σημασία έχει να σου πούμε εκ των υστέρων τι πιστεύουμε? Καλορίζικο και ευτυχώς με FHD οθονη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Λυπάμαι που στο λέω, χάλια μηχάνημα πήρες*

2) Τι σε κάνει να πιστευεις οτι μπορεις να κανεις τράμπα μεταξυ DDR3 και DDR4?

3) 1x2GB και 1x 4GB ειναι το configuration σου. Μπορείς λοιπόν να πας και 2x 8GB.

 

*αυτά ο κόσμος τα ρωτά προτού ψωνίσει. Τι σημασία έχει να σου πούμε εκ των υστέρων τι πιστεύουμε? Καλορίζικο και ευτυχώς με FHD οθονη...

Καλά εσύ το τερμάτισες . Αν αυτό το λάπτοπ είναι χάλια φαντάζομαι πως είναι τα πολύ καλά...είναι χάλια γιατί έχει i7,ssd και επαρκή μνήμη για να τρέξει σχεδόν τα πάντα; Ή κάρτα γραφικών πο στο 80% των λάπτοπ απλά είναι συνοδευτική του πακέτου ; Ότι να ναι λέμε εδώ μέσα τελικά όταν ρωτάει κάποιος .

 

Η ερώτηση θα έπρεπε να είναι "είναι καλό για ....?"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

*αυτά ο κόσμος τα ρωτά προτού ψωνίσει. Τι σημασία έχει να σου πούμε εκ των υστέρων τι πιστεύουμε? Καλορίζικο και ευτυχώς με FHD οθονη...

:-D δεν τον έχω ανοίξει ακόμα απλά τον έχω πάρει και τον έχω στο κουτί του. Γιατί ήταν black friday και το προηγούμενο λαπτοπ χάλασε η μητρική τον πήρα σε μαγαζί και δεν φτιαχνότανε. Εφόσον δεν έχει ανοιχτεί μπορώ να τον επιστρέψω και να πάρω ένα άλλον από το πλαίσιο.

 

Από gaming ασχολούμαι μόνο με minecraft και emulators από παλιά παιχνίδια. Θα τον ανοίξω αύριο. Θεώρησα πως ήταν καλή τιμή του η εναλλκτρική ήταν να πάρω κάτι από amazon βρετανίας αλλά θεωρώ πως πρέπει να στηρίζουμε ως Ελληνες τα ελληνικά μαγαζιά (το πλαίσιο νομίζω είναι ελληνικό).

 

Μπορούσα με 100 ευρώ και κάτι  παραπάνω να αρπάξω το περσινό  macbook air από τα Public που ρώτησα και τον είχαν.

 

Δεν ξέρω αν έκανα καλή επιλογή με αυτό :( είμαι πολύ στενοχωρήμένος. Ουσιαστικά είδα το ssd και το core i7 και το θεώρησα ευκαιρία και το πήρα. 

 

 

..............

 

υσ τελικά με μπερδέψατε είναι καλός ή όχι :D

 

 

Καλά εσύ το τερμάτισες . Αν αυτό το λάπτοπ είναι χάλια φαντάζομαι πως είναι τα πολύ καλά...είναι χάλια γιατί έχει i7,ssd και επαρκή μνήμη για να τρέξει σχεδόν τα πάντα; Ή κάρτα γραφικών πο στο 80% των λάπτοπ απλά είναι συνοδευτική του πακέτου ; Ότι να ναι λέμε εδώ μέσα τελικά όταν ρωτάει κάποιος .

 

Η ερώτηση θα έπρεπε να είναι "είναι καλό για ....?"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά εσύ το τερμάτισες . Αν αυτό το λάπτοπ είναι χάλια φαντάζομαι πως είναι τα πολύ καλά...είναι χάλια γιατί έχει i7,ssd και επαρκή μνήμη για να τρέξει σχεδόν τα πάντα; Ή κάρτα γραφικών πο στο 80% των λάπτοπ απλά είναι συνοδευτική του πακέτου ; Ότι να ναι λέμε εδώ μέσα τελικά όταν ρωτάει κάποιος .

 

Η ερώτηση θα έπρεπε να είναι "είναι καλό για ....?"

 

Αγγελε... δεν τα πιάνεις τα νοηματα αδερφέ. Τσιτώνω τον TS γιατι κάνει οτι κάνουν πολλοι. Αγοράζουν κατι και ΜΕΤΑ ερχονται να επιβεβαιώσουν την επιλογή τους στο φορουμ. Το γραφω κιολας.... 

 

 

@φοκος: μια χαρα ειναι... μην ανυσηχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...