Προς το περιεχόμενο

Έφτασε στην Ευρωπαϊκή αγορά το OnePlus 3T με τιμή από €440


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nexus 5, το καλυτερο VFM κινητό που εχει υπάρξει στην ιστοριία των SmartPhones.

 

Hταν το πρωτο με Android kit kat 4.4 στην αγορα, πηρε Lollipop 5.0 και 6.01 αργοτερα.

2 GB RAM oταν βγήκε το 2013

Απίστευτη κάμερα για την εποχή του, φοβερή κατασκευή και όλα αυτα £300.

 

Planned for Android 7

 

VFM κινητό του 2016 = Xiaomi Redmi Note 3 Pro με Snapdragon των 175€ και με μία 3rd-party ROM γίνεται Android 7.1 και παίζει Α-ΨΟ-ΓΑ και ΣΦΑΙ-ΡΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νάτος και ο Ρώσος πιλότος. Και εγώ νόμιζα τόσα χρόνια ότι το MiG 15 έχει μικρότερες αντοχές από το ανθρώπινο σώμα. Καταστρέφεις την κοσμοθεωρία μου. 

 

Έκλαψα αδερφέ, να σαι καλά!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα συνεχισω το flame επειδη το thread ειναι για oneplus 3T αλλά δεν συμφωνω καθολου σε οσα λες.

 

Flame? Ξερεις τι θα πει flame?

Μιλαω απο προσωπικης πειρας για τα παραπανω...ψαχναμε θυμαμαι ενα απογευμα, ουτε καν εντελως σκοτεινα ηταν, να βγαλουμε μια φωτο γιατι το nexus του φιλου ηταν τραγικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Flame? Ξερεις τι θα πει flame?

Μιλαω απο προσωπικης πειρας για τα παραπανω...ψαχναμε θυμαμαι ενα απογευμα, ουτε καν εντελως σκοτεινα ηταν, να βγαλουμε μια φωτο γιατι το nexus του φιλου ηταν τραγικο...

To nexus 5 με ενεργοποιημενο hdr+ εβγαζε πολυ καλες φωτογραφιες το βραδυ(με μειονεκτημα οτι αργουσαν να βγουν).

Προσεξε , μιλαμε για hdr+ , οχι για απλο hdr. Δεν ειναι τυχαιο οτι και τα google pixel εξακολοθουν και εχουν hdr+ λειτουργια που θεωρειται σημειο αναφορας για φωτο το βραδυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έχουν χάσει το νόημα εκεί στην 1+1?

Όταν είχε βγει το πρώτο πρόσφερε χαρακτηριστικά ναυαρχίδας στη μισή τιμή..

Τώρα μου λανσαρουν αυτό στην τιμή που κάνει το s7.

Λίγο άκυρο μου φαίνεται...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα εγιναν γνωστοι και πηραν ολοι αερα με τις τιμες. Πραγματικα δεν υπαρχει λογος να το παρεις οταν παιρνεις s7 σ αυτα τα λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Planned for Android 7

 

VFM κινητό του 2016 = Xiaomi Redmi Note 3 Pro με Snapdragon των 175€ και με μία 3rd-party ROM γίνεται Android 7.1 και παίζει Α-ΨΟ-ΓΑ και ΣΦΑΙ-ΡΑ.

Τα xiaomi που :

α) δεν εχουν ευρωπαικη εγγυηση

β)τα φερνεις χωρις να πληρωνεις φπα

γ)εχουν κακη ποιοτητα κατασκευης

δ)εχουν μουφα καμερα

ε)μουφα ποιοτητα οθονης

δ)buggy ρομς

ζ)χαμηλη ταχυτητα storage

 

Ακριβο soc ή πολυ ραμ δεν σημαινει καλο κινητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα xiaomi που :

α) δεν εχουν ευρωπαικη εγγυηση - Λογικο, απο Κινα τα φερνεις

β)τα φερνεις χωρις να πληρωνεις φπα - Επισης λογικο, απο Κινα τα φερνεις

γ)εχουν κακη ποιοτητα κατασκευης - Γελαει ο κοσμος

δ)εχουν μουφα καμερα - Μια χαρα καμερα εχουν. Οχι τελεια, αλλα για 160 Ευρω δεν μπορεις να ζητας camera S7

ε)μουφα ποιοτητα οθονης - Τα γελια συνεχιζονται

δ)buggy ρομς - Βαρια η MIUI, αλλα σιγουρα οχι buggy. Και σε μεγαλυτερους ανθρωπους που εχω αγορασει δεν μου παραπονεθηκε κανεις, ειδικα για το λογισμικο

ζ)χαμηλη ταχυτητα storage - Επισης καλο αστειο

 

Ακριβο soc ή πολυ ραμ δεν σημαινει καλο κινητο

μαλλον δεν εχεις πιασει στα χερια σου Χiaomi, και γινεσαι φερεφωνο διαφορων ημιμαθων κακοπροαίρετων. Δεν υπαρχουν πιο VFM κινητα κατω απο τα 200 Ευρω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον μέσο άνθρωπο μίλησα, όχι για εσένα. Εσύ και η κοσμοθεωρία σου είστε υπεράνω.

Και 'γω για το μέσο ανθρώπινο σώμα μίλησα, το οποίο διαθέτω και εγώ. Διακωμώδησα το γεγονός ότι, αν κατάλαβα καλά, συγκρίνεις τις αντοχές ενός μαχητικού αεροσκάφους με τις αντοχές ενός μέσου ανθρώπου. Τι άλλο θα διαβάσουμε ωρέ σύντροφοι εδώ μέσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και 'γω για το μέσο ανθρώπινο σώμα μίλησα, το οποίο διαθέτω και εγώ. Διακωμώδησα το γεγονός ότι, αν κατάλαβα καλά, συγκρίνεις τις αντοχές ενός μαχητικού αεροσκάφους με τις αντοχές ενός μέσου ανθρώπου. Τι άλλο θα διαβάσουμε ωρέ σύντροφοι εδώ μέσα. 

 

Έτσι γίνονται οι παρεξηγήσεις, και λύνονται με τις εξηγήσεις.

Εγώ εννοούσα ότι οποιοδήποτε τζετ, ακόμη και το πιο παλιό, καταπονεί υπερβολικά το μέσο ανθρώπινο σώμα. Για αυτό και αρπάχτηκα με το αρχικό σχόλιο που το αποκάλεσε "σαράβαλο", γιατί ακόμη και αυτό "σαράβαλο" είναι πολύ πάνω από ό,τι μπορούμε να αντέξουμε εμείς, έτσι και αρχίσει να πηγαίνει γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...