Προς το περιεχόμενο

Έφτασε στην Ευρωπαϊκή αγορά το OnePlus 3T με τιμή από €440


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το MiG 15 παραμένει πολύυυυ πάνω από τις δυνατότητες και τις αντοχές ενός μέσου ανθρώπου.

Lol,  MiG-15UTI και πολύυυυ πάνω από τις δυνατότητες; :lol:

 

 

 

Το αγόρασα(64GB) εχθές από το τοπικό κατάστημα, δεν ήξερα καν ότι έγινε μόλις πριν λίγες μέρες διαθέσιμο. :P

Νόμιζα ότι ήταν απλά η beefed έκδοση του 3 και το Huawei Honor 8(που σχεδιαστικά/αισθητικά με άρεσε πολύ περισσότερο) ήταν πιο ακριβό....

 

 

Ημερομηνία παραλαβής στις 14/12 και στις 3300DKK(~443€, με μηδενικά μεταφορικά) έχει στο τοπικό κατάστημα(Δανία).Για να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έχουν χάσει το νόημα εκεί στην 1+1?

Όταν είχε βγει το πρώτο πρόσφερε χαρακτηριστικά ναυαρχίδας στη μισή τιμή..

Τώρα μου λανσαρουν αυτό στην τιμή που κάνει το s7.

Λίγο άκυρο μου φαίνεται...

 

Ναι μόνο που συγκρίνεις launch τιμή που έχει το ΟP3T με την τιμή του s7 που διατίθεται εδώ και σχεδόν ένα χρόνο!

Άμα το συγκρίνεις με την launch τιμή του s7 θα δεις ότι είναι σχεδόν η μισή! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρελαβα σημερα την 128 εκδοση. εχει διαφορα στην ταχυτητα του σε καποια σημεια. η μπαταρια δειχνει οντως καλυτερη απο πριν. μολις το δω περισσοτερο στην καθημερινη χρηση θα εχω καλυτερη εικονα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μόνο που συγκρίνεις launch τιμή που έχει το ΟP3T με την τιμή του s7 που διατίθεται εδώ και σχεδόν ένα χρόνο!

Άμα το συγκρίνεις με την launch τιμή του s7 θα δεις ότι είναι σχεδόν η μισή!

Ok

Αλλά για να στο θέσω αλλιώς ή αρχική τιμή του s7 είναι ίδια με αυτή που είχε το s5. Από το 1+1 στο 1+3Τ μιλάμε για αυξηση 50% σε 2 χρόνια.

 

Συν το ότι δεν παύει να είναι άμεσος ανταγωνιστής του.. εγώ αν είχα να διαλεξω αυτή τη στιγμή (όπως και οι περισσότεροι φαντάζομαι) δεν θα έδινα σημασία στο ότι στο σ7 είναι παλιότερο από τη στιγμή που είναι καλύτερο σε ολα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, το μοντέλο των 128GB εμφανίζει ικανοποιητικές επιδόσεις στο υποσύστημα I/O (ειδικά στην εγγραφή), σύμφωνα με το anandtech.

Απ' ότι φαίνεται η αυξημένη απόδοση οφείλεται μερικώς στο filesystem, το οποίο στην περίπτωση του OP 3T είναι f2fs σε αντίθεση με το OP 3 που ήταν ext4 (default).

 

Η απόδοση μεταξύ των OP 3 & 3T είναι παρόμοια εφόσον χρησιμοποιούν f2fs.

In addition to the larger amount of internal storage, OnePlus has also adopted F2FS for the filesystem, which is another source of performance improvements, particularly in the case of random write speeds.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok

Αλλά για να στο θέσω αλλιώς ή αρχική τιμή του s7 είναι ίδια με αυτή που είχε το s5. Από το 1+1 στο 1+3Τ μιλάμε για αυξηση 50% σε 2 χρόνια.

 

Συν το ότι δεν παύει να είναι άμεσος ανταγωνιστής του.. εγώ αν είχα να διαλεξω αυτή τη στιγμή (όπως και οι περισσότεροι φαντάζομαι) δεν θα έδινα σημασία στο ότι στο σ7 είναι παλιότερο από τη στιγμή που είναι καλύτερο σε ολα

Πουλούσαν κάτω από το όριο του κέρδους, είχαν λιγότερο προσωπικό,ελάχιστη υποστήριξη και είχαν μηδενική παρουσία στο μαρκετίνγκ...

Τώρα προσπαθούν να βγάλουν κάτι από τα σπασμένα και κέρδος.Λογικό είναι να ανέβει η τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια, εχω παρατηρησει στο 1+3T το κόκκινο σαν να "πορτοκαλίζει" λίγο. Ξερω ισως ειμαι λίγο ψείρας αλλα εχω λιγο απογοητευτεί με την απεικόνιση ειδικά στο κόκκινο δεδομένου της Optic AMOLED.

Eχει κανεις παρατηρήσει το ίδιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μόνο που συγκρίνεις launch τιμή που έχει το ΟP3T με την τιμή του s7 που διατίθεται εδώ και σχεδόν ένα χρόνο!

Άμα το συγκρίνεις με την launch τιμή του s7 θα δεις ότι είναι σχεδόν η μισή! 

Και τι με νοιαζει εμενα σαν καταναλωτή αυτό?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...