Προς το περιεχόμενο

Με 6GB RAM, 256GB storage και τον ψηφιακό βοηθό Bixby έρχεται σύμφωνα με φήμες το Samsung Galaxy S8


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραιο το λογοπαιγνιο σου, αλλα μπορεις να εξηγησεις πως γινεται τα iPhone να εχουν τις μισες μπαταριες, τη μιση RAM και παρολα να εχουν καλυτερη αυτονομια αλλα και επιδοσεις;

 

Ακομα και τα Windows Phone τα πανε καλα σε αυτους τους τομεις (βεβαια μπαζει σε αλλους, αλλα τι να κανεις).

Σχολιο ανευ ουσιας χωρις σοβαρα επιχειρηματα.

Εσύ κατάλαβες ότι επιτίθεμαι στην Apple...;

 

Το σκεπτικο του ηταν πολύ στεναχωρο. Η γενικότερη φιλοσοφία του και ο οπαδισμος που βγάζει.

Ρε σεις για άψυχα αντικείμενα μιλάμε. Τι θα πει "ειναι μονόδρομος";;

 

Δεν υπάρχουν "μονόδρομοι" καταλαβετε το.

 

 

ΥΓ: Papa-Het, γαμείς στο νέο άλμπουμ! \m/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι μυστικό ότι η Samsung επιθυμεί να εισέλθει στην αρένα των ψηφιακών προσωπικών βοηθών, όπου μάχονται οι Microsoft, Google και Apple.

 

Έχει αποκλειστεί η sapia-sung καιρό τώρα.... δύσκολο να ξαναμπεί στο κόλπο....

Η Xiaomi που είναι ;;;; χαχαχαχα ....

Apple μονόδρομος ρεεεεεε

Apple μονόδρομος για τα A.I.? Πού ζεις; Το deep mind και οι αλγόριθμοι πίσω από την αλματώδη πρόοδο του πραγματικού A.I. το κατασκευάζει η google ,δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε κανένα τόνο , τα μάτια μου θα πάθουν....

Το 96 είχα το πρώτο μου κινητό , κάτι έλεγες ;;;

Και το ινδοκάρυδο να είχε προφανώς και θα το αγόραζα.

Στο μόνο που θα συμφωνήσω είναι ότι έχω κάρτα γιατί πολύ απλά είμαι ικανοποιημένος με πακέτα που παίρνω με 10€.

Προφανώς και θα το αγόραζε.Τι επειδή έχει 1000 ευρώ?Και το ινδοκάρυδο να του βάζαν προφανώς και θα το αγόραζε.Και οθόνη να μην του βάζανε πάλι θα το αγόραζε.Μήλο να έχει πάνω και το αγοράζει.Τι επειδή θέλει 5 χρόνια να φορτίσει?Σιγά.Εδώ παίρνουν τα macbook να πούμε δεν θα πάρει το μήλοφωνο.Αυτά μας κατέστρεψαν σαν χώρα.(κάτοχος s6 250 ευρώ το πήρα πες μου τι έχει το iphone 7 που να αξίζει 750 ευρώ παραπάνω και θα σου πω μαγκιά σε όποιον το παίρνει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις παρεξηγηση, πεινατε στην οικογενεια :P

άπλα μένουμε στην αμερικη !! μην φανταστείς οτι τρέχουν τα δολάρια ποτάμι...άπλα με μια καλή δουλειά μπορείς να κάνεις αρκετά πράγματα εδώ..και τα κινητά δεν τα έχουν στάτους  ..τα έχουν για να κάνουν την δουλειά τους ..και για αυτό ο καθένας μπορεί να αποκτήσει ότι του αρέσει με ενα συμβόλαιο..άπλα δίνει 20 δολάρια το μήνα για το κινητό  

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... αλλα μπορεις να εξηγησεις πως γινεται τα iPhone να εχουν τις μισες μπαταριες, τη μιση RAM και παρολα να εχουν καλυτερη αυτονομια αλλα και επιδοσεις.

 

Δεν ισχύει αυτό που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε, κατάλαβαν ότι ναυαρχίδα που ζητάει τόσα λεφτά είναι γελοίο να έχει ένα και μοναδικό μοντέλο με μόλις 32GB μνήμης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια γρηγορη αναζητηση: υπαρχει εταιρεια "Kestra" και ασχολειται με τα οικονομικα. Η "Bixby" ειναι περιοχη στην Αμερικη, ενω η Bixbee ειναι επισης εταιρεια που ασχολειται με σχολικα ειδη

Πως γινεται να εχουν κατοχυρωσει τα ονοματα αυτα?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

samsung και flagship δεν πάνε στην ίδια πρόταση...εκτός και αν εννοείς το Note Και είδαμε την κατάληξη. Πίασε κανα iphone να καταλάβεις τι θεωρείτε flagship...

για ποια συσκευη μιλας; α λες για αυτην που δεν μπορω να στειλω μια φωτο/βιντεο/ τραγουδι/ αρχειο στο φιλο μου με bluetooth παρα μονο με email; αυτο που δεν μπορω σε 2 κινησεις να βαλω το ringtone που θελω; αυτο που δεν μπορω να προβαλλω με ενα πατημα την οθονη του κινητου μου στην τηλεοραση; αυτο που δεν μπορω να εχω ως τηλεχειριστηριο να ελεγχω ολες τις συσκευες μου με μια; αυτο που (δεν!) παιρνει επεκταση μνηνης και μολις τραβηξω ενα βιντεο εχει πιασει ηδη τη μιση διαθεσιμη χωριτικοτητα του; η μηπως αυτο που (δεν!) κανει πραγματικο multitasking εχοντας 2 εφαρμογες αυτοχρονα ανοιχτες; αυτο που (δεν!) τελειωνει η μπαταρια στη μιση μερα και δεν εχει fast charge ή μηπως λες αυτο που (δεν!)εχει vr headset της occulus? Και αλλα πολλα που ξερεις πολυ καλα.

 

Πληροφοριακα εχω (ακομα)4ς και ipad4.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι μυστικό ότι η Samsung επιθυμεί να εισέλθει στην αρένα των ψηφιακών προσωπικών βοηθών, όπου μάχονται οι Microsoft, Google και Apple.

 

Έχει αποκλειστεί η sapia-sung καιρό τώρα.... δύσκολο να ξαναμπεί στο κόλπο....

Η Xiaomi που είναι ;;;; χαχαχαχα ....

Apple μονόδρομος ρεεεεεε

 

 

Εγώ έχω Samsung και δεν ξαναγυρνάω στο σάπιο μήλο (κολλάει πολύ καλύτερα ο χαρακτηρισμός σου). Όσο θυμάμαι την ατάκα του Jobs για το iPhone 4 ότι το κρατάμε λάθος, τσαντίζομαι! Κατά τα άλλα, απίστευτη μηχανική τεχνική για το iPhone... Ναι, οκ, απλά δεν έπαιρνε τηλέφωνο (!) και λύγιζε ότι τού ασκούσες μια λογική δύναμη επάνω του...

 

Back on topic, εγώ δε θα ήθελα η Samsung να βγάλει τον δικό της assistant. Προτιμώ Alexa και Google Assistant any time over Bixby.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και κλασικά το επόμενο iPhone δεν θα ιδρώνει καν για να το περάσει σε ταχύτητες multitasking και browsing και raw benchmarks.

Το επομενο iphone ας κοιταξει να εχει καμια οθονη της προκοπης, που ειναι 35% πλαστικο και εδω και τοσα χρονια περιμενουμε να του βαλουν oled. Επισης ενα fast charging και ενα usb c δεν θα ηταν ασχημα. Μια συσκευη δεν ειναι απαραιτητα καλη επειδη εχει Α10 με τρελο single core ουτε επειδη εχει εναν 32πυρηνο mediatek που χτυπαει 6ψηφια σκορ στα antutu. Αμα δεν μπορω να εχω βασικα πραγματα σε μια high end συσκευη τοτε τι να τα κανω τα benchmarks, να τα κοιταζω και να χαιρομαι; Για αυτο και ο κοσμος στρεφεται σε xiaomi/meizu κτλ των ~200Ε, επειδη βλεπει οτι δεν αξιζει να δωσει 800Ε για να παρει ενα κινητο που περα απο λιγο καλυτερο hardware δεν εχει να του προσφερει τιποτα το καινουριο. Ξεκολληστε μερικοι, λες και ειστε μετοιχοι κανετε

Επεξ/σία από MechaCorn
  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο το λογοπαιγνιο σου, αλλα μπορεις να εξηγησεις πως γινεται τα iPhone να εχουν τις μισες μπαταριες, τη μιση RAM και παρολα να εχουν καλυτερη αυτονομια αλλα και επιδοσεις;

Για αρχή, οι εφαρμογές του android τρέχουν σε εικονική μηχανή, η οποία εισάγει overhead στο υποσύστημα της κύριας μνήμης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...