Προς το περιεχόμενο

Αποσκευές σε πτήση Ολυμπιακής


kanesaxo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή δε βγάζω άκρη και ο καθείς λέει το μακρύ και το κοντό του.

 

Εχει πετάξει κάποιος πρόσφατα σε οικονομική θέση με την άνωθεν εταιρεία;

 

Εάν ναι, τι γινεται με τις αποσκευές;

 

Επιτρέπεται η κλασσικη βαλιτσουλα στυλ raynair + μια χειραποσκευή;

 

Στο εισητήριο γράφει μια χειραποσκευή μέχρι 8 κιλά.

 

Τι ισχύει;

 

Υ.Γ. φιλος πέταξε με ιδια εταιρεία, ίδια θεση, με βαλίτσα μεχρι 8 κιλά + μια χειραποσκευή (τσάντα ώμου με φωτογραφικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταξιδευω 1-2 φορες το διμηνο με Ολυμπιακη-Aegean. Παντα εχω μαζι μου μια βαλιτσα (σχετικα μικρη),σε ελικοφορο μερικες φορες δεν χωραει πανω ,και ενα backpack ! Ποτε δεν μου την ζυγισαν , ποτε δεν μου εκανα παρατηρηση,ποτε δεν μου ειπαν κατι! :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ παίδες! πραγματικά με άγχωσε το οτι γράφει το εισητήριο για μια μόνο χειραποσκευή 8κιλών των γνωστών πλέον διαστάσεων.

Θυμάμαι όταν η ryanair λάνσαρε τη χειραποσκευή + μια "τσάντα" ακομη, ακολούθησαν και οι υπόλοιποι. Αλλα ήθελα να το επιβεβαιώσω.

Ελπίζω αύριο να μην έχω παρατράγουδα και μ'ακουσει ολο το μακεδονία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή WizzAir πάλι επιτρέπει μικρή χειραποσκευη δωρεάν,μεγαλη χειραποσκευη επί πληρωμή.για μικρή τσάντα/λαπτοπ μονο με priority boarding το οποίο πληρωνεις επιπλέον.Αυτα αναφέρει στο site,τωρα στο "Μακεδονια" δε ξέρω τι επιτρέπουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιωνω και γω οτι δεν ειχα ποτε θεμα με κιλα .Ακομα και λιγο μεγαλυτερη να ειναι δεν σ λενε τπτ.Απλα σε ελικοφοφορα εχει τυχει να μην χωρα απο πανω και λενε να την βαλουμε κατω απο καθισμα.

Επισης εχει παρατηρηθει αν υπαρχουν πολλες χειραποσκευες τοτε η εταιρια σ λεει οτι μπορεις να την δωσεις δωρεαν και να μπει με τις κανονικες αποσκευες αλλα αυτο γινεται μετα τον ελεγχο και στους χωρους αναμονης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...