Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν Πρόγραμμα επεξεργασίας Φωτογραφιών


MrAristotelis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

   Καλημέρα παιδιά! Ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Υπάρχει κανένα πρόγραμμα δωρέαν για επεξεργασία φωτογραφιών; Κυρίως με ενδιαφέρει να μπορώ να βάζω άλλη φωτογραφία φόντο πάνω σε άλλη, να τονίζω τα χρώματα ή και να την φωτίζω! Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Κυρίως με ενδιαφέρει να μπορώ να βάζω άλλη φωτογραφία φόντο πάνω σε άλλη

Σαν κολάζ ένα πράγμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες το gimp, λογικά σε καλύπτει. Ακόμα και η ζωγραφική σε συνδυασμό με την εφαρμογή φωτογραφίες των windows μπορεί να σε καλύπτουν.

 

 

Φίλε ευχαριστώ θα το κοιτάξω!

Σαν κολάζ ένα πράγμα;

 

 

Εννοώ π.χ να έχω μια φωτογραφία έναν άνθρωπο σκέτο και μια άλλη φωτογραφία μια θάλασσα. Και να δημιουργήσω μια νέα φωτογραφία τον άνθρωπο από την πρώτη φώτο με φόντο τη θάλασσα από τη δεύτερη! Δεν ξέρω αν κατάλαβες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έβαλα το πρόγραμμα παιδιά! Το ψάχνω τώρα ευχαριστώ!

 

Μήπως μπορείτε να μου πείτε όμως τι βήματα πρέπει να ακολουθήσω για να κάνω αυτό που σας είπα με τις δύο φωτογραφίες; Γιατί δεν πολύ γνωρίζω από αυτά! Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε gimp και μάθε να παίζεις με selections, πώς τα επιλέγεις δηλαδή αυτά που θες, και πώς τα κόβεις και τα βάζεις σε άλλα layers.

Γενικά να μάθεις με layers να δουλεύεις και να επεξεργάζεσαι κάθε layer χωριστά.

 

Μετά για ότι θες να κάνεις το γκουγκλάρεις. Και θα βρεις αρκετά για το gimp, αλλά και σε photoshop να το βρεις, τα βασικά είναι ίδια.

 

Το paint.net επίσης δουλεύει με layers αλλά είναι λίγο πιο σπαστικό όταν θες να κάνεις κάτι παραπάνω απο το πολύ πολύ βασικό. Κυρίως επειδή δουλεύει με bitmap και όχι vectors.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...