Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου ρούτερ για Ηοl και FastPath...


teotsiposg4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας....

Εχω εδω και 2 μηνες που εκανα καινουργια συνδεση στη HOL και σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος απο τις ταχυτητες κτλ...τα θεμα ειναι οτι η γραμμη μου δεν ειναι πολυ σταθερη...εννοω οτι στα games μου αλλες φορες εχω 75-85 ping και την αμεσως επομενη στιγμη να εχω 110 σταθερα....στο ρουτερ μου συνδεεται μονο ενας σταθερος υπολογιστης με καλωδιο ethernet....και οταν δεν ειμαι στον υπολογιστη μου συνηθως απλα βλεπω καποιο stream στο κινητο μου...καμια αλλη συνδεσηστο ρουτερ...το ρουτερ μου ειναι αυτο που δινει η HOL κια συγκεκριμενα το ZTE ZXHN H108N.

 

Εχω ακουσει οτι ενα καινουργιο ρουτερ μπορει να βελτισει την αποδοση και επισης κατι μου εχουν πει για το fastpath ....

Προφανως και δεν εχω ιδεα απο δικτυα κτλ.....Γι αυτο θα ηθελα αν μπορει καποιος που ασχολειτε και γνωριζει καλα το θεμα να μου προτεινει καποια βελτιωτικη κινηση που μπορω να κανω...

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

 

post-380940-0-64957900-1480772689_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ping ετσι κανει παντα..και εγω που εχω 49.999,μια εχω 56 και μετα απο 1 ωρα κολλαει στα 100 με 110....Εχει τα πανω ,κατω του...

 

Το ρουτερ που δινει η Hol ειναι απλα για πεταμα,αμα βαστα η τσεπη,ειναι μονοδρομος η αγορα ενος νεου...Για εμενα μονο Αsus ,μπορει να σκαλιζεις και την γραμμη σου...(με ρισκο την σταθεροτητα της) οχι παντα....

 

Το fast που θες καλο ειναι αλλα σε μεγαλες ταχυτητες,απο 10 και κλειδωσεις αυτοματα 7-8 ,εχει αυτο το κακο και θα κανεις ακομα πιο ασταθη στην γραμμη σου,μπορει να πεφτει σαν νουμερο αλλα ειναι πιο ευαισθητη σαν γραμμη..

 

 

Στην θεση σου,ενα asus ,σκαλισμα στα ορια την γραμμη σου(ανετα θα κλειδωσεις 12 μεχρι 14) αλλα με τα αναλογα ασταθη κολπα που ισως σου βγαλει..πραγμα που ισως δεν σε πειραζει και πολυ,μπροστα στο ζωντανεμα της γραμμης σου...

 

 

Η αποφαση καθαρα δικια σου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το fast  path θα βελτιωσει την ταχυτητα σου.επισης αν το Default margin σου ειναι το 11 Interleave προσπαθησε να ζητησεις 9 ή 6 με Fast.και επισης ενα αλλο ρουτερ θα βελτιωσει διαφορες καταστασεις αφου το zte sucks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...