Προς το περιεχόμενο

Cinebench R11.5 και Cinebench R15 Benchmarks


alldaynews

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κρατησου για τους 8core intel

Για ποιο σοκετ λες?:P

Εγώ θα έβαζα πάνω κανέναν i7 6950Χ (10c/20t) μτχ και η mobo που έχει απλά θα τον απογείωνε τον cpu......

Bρες τον μου 5 6 κατοσταρικα κ τον περνώ..Ο μόνος λόγος που δεν τα έχω έχω βάλει εδώ κ καιρό είναι η μομπο π δεν θέλω να την αποχωριστω.. :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο σοκετ λες? :P

 

Μιλάει για το Z390 που θα παίρνει  8core cpus από  H2 2018 βέβαια και μετά....

 

 

Bρες τον μου 5 6 κατοσταρικα κ τον περνώ

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θέλω κ μιλάω..γρ μ κάνεις τέτοια τώρα.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιολογήσεις έχει ο τύπος...δεν τον ξέρω.....τώρα από εκεί και πέρα το θέμα της εγγύησης είναι ένα μείον......αλλά εσύ μου είπες "Bρες τον μου 5 6 κατοσταρικα κ τον περνώ"...

 

Δεν σου είπα να πάρεις από τον συγκεκριμένο.......Δικό σου το budjet ....εννοείται εσύ ξέρεις καλύτερα πως να το διαθέσεις......

 

Απλά εγώ θα κότσαρα πάνω έναν 10c/20t soldered  και ξεμπερδεύεις για πολλά χρόνια.

 

 

Ο μόνος λόγος που δεν τα έχω έχω βάλει εδώ κ καιρό είναι η μομπο π δεν θέλω να την αποχωριστω.. :P

 

Επειδή η mobo έχει προοπτικές με έναν καλό cpu για αυτό στο λέω.....εδώ δεν πήγαινε μου πήγαινε η καρδιά να δώσω την δικιά μου saber μιας και οι δυνατότητες τις φάνηκαν με έναν καλό cpu...Η saber είναι από τις καλύτερες μητρικές και αξίζει και το παραμικρό ευρώ που έχεις διαθέσει.....Υπόψιν saber με τις φάσεις που έχει η δικιά σου δεν βρίσκεις τώρα στο z370...τις πετσοκόψανε τις καινούργιες tuf...ή σε hero θα πας ή σε formulla.....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι Banned δν μπορω να του στειλω μνμ :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι Banned δν μπορω να του στειλω μνμ :(

Βρες κάποιον που του έχει αφήσει κριτική και στείλε του μήνυμα να σου δώσει κάποιο τηλέφωνο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρες κάποιον που του έχει αφήσει κριτική και στείλε του μήνυμα να σου δώσει κάποιο τηλέφωνο

Πολυ μπλεξιμο :P ...

 

Δες τι φωτιες μας εβαλε ο συνονοματος τωρα  :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ghz...

 

 

attachicon.gif

 

4.1 ghz

Και welcome gold στο cine 2003! 1ος και gold medal!

 

 

R7 1700 στα 4,1ghz/1,42v....απλά καταιγιστικός bro..... B)

 

 

Πολυ μπλεξιμο :P ...

 

Δες τι φωτιες μας εβαλε ο συνονοματος τωρα  :devil:

 

Εγώ είπα ότι έχεις μητρικάρα και ζητάει έναν cpu τέρας να ξεδειπλώσει τις δυνατότητές της.......όπως και για κανέναν λόγο δεν θα πήγαινα από 6c/12t σε 6c/12t πάλι.....πολλοί cpu υπάρχουν και εντός του forum αλλά και εκτός.....το budjet σου όμως το διαθέσεις μόνο εσύ και σε όποια πλατφόρμα θες....εμείς μόνο φιλικές συμβουλές δίνουμε και τίποτα άλλο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

R7 1700 στα 4,1ghz/1,42v....απλά καταιγιστικός bro..... B)

Δεν είναι μονάχα ο cpu που έπιασα λαχείο αλλά και η μητρικάρα η Taichi! Δεν υπάρχει λέμε!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε η μητρική που έχεις είναι top για μένα σίγουρα μαζί με την Asus Rog Crosshair VI Hero.....αλλά αν δεν πετύχαινες καλό τσιπάκι (που είναι και το σημαντικό) και ήταν μουλάρι και βαρούσε τοίχο κοινώς τότε δεν το σώζει όσο καλή mobo και να έχει κάποιος....συνδυασμός καλού τσίπ και top μητρικής είναι αυτό που λέμε απογείωση!!!

Καλορίζικο φίλος!!! B)

Ο alldaynews λοίπει να τραβήξει κανέναν cpu πραγματικό τζόκερ σαν τον FX 8370 που έχει.....

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω μου βγαζει bench κ stress 4.3 με 1.390 volts του δινω 1.525 για 4.4 κ δν ψινετε με την καμια να βγαλει το bench..Το πηγα μεχρι 1.550 κ δν bootarei μου λεει cpu over voltage error..χαχααχ...Καμια ιδεα πως το προσπερναμε αυτο? :P

Με 1.525 που ετρεξε σχεδδον το μισο bench ειδα temps  καπου στα 75...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω μου βγαζει bench κ stress 4.3 με 1.390 volts του δινω 1.525 για 4.4 κ δν ψινετε με την καμια να βγαλει το bench..Το πηγα μεχρι 1.550 κ δν bootarei μου λεει cpu over voltage error..χαχααχ...Καμια ιδεα πως το προσπερναμε αυτο? :P

 

Με 1.525 που ετρεξε σχεδδον το μισο bench ειδα temps καπου στα 75...

Μια ματια που εριξα στο hwbot μεχρι 1.49v την παλευουν με νερο για cb οι 6800k.

 

Δοκιμασες 1.45v για τα 4.4 η του εδωσες κατευθειαν 1.525v ?

 

Δεν ξερω σιγουρα μιας και δεν ειχα ποτε αλλα μου φαινεται πολυ για νερο πανω 1.5v σε intel cpus.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...